Szkolenia BHP Nowego pracownika
Pracownik administracyjno-biurowy
Kierowca
Pracownik farmacji
Sprzedawca i kasjer
Pracownik inżynieryjno-techniczny
Przedstawiciel handlowy
Pracownik salonu fryzjerskiego i kosmetycznego
Kierownik wizytujący place budowy
Dla kogo przeznaczone są szkolenia BHP:
Wykonujemy szkolenia zarówno w siedzibie klienta jak i w formie e-lerningu. Oferta szkoleniowa obejmuje szkolenia wstępne i okresowe dla wszystkich grup zawodowych.
- Pracodawców i osób kierujących pracownikami
- Pracowników administracyjno-biurowych
- Pracowników inżynieryjno-techniczych
- Pracowników służby BHP
- Nauczycieli i pracowników oświaty
- Pracowników służby zdrowia
- Sprzedawców i przedstawicieli handlowych
- Pracowników farmacji
- Pracowników IT
Szkolenia BHP przeznaczone są dla wszystkich osób rozpoczynających pracę w danej firmie. Zapewnienie szkolenia wstępnego dla każdego nowozatrudnionego pracownika jest obowiązkiem PRACODAWCY. Przed przystąpieniem do pracy KAŻDA osoba pozostająca w stosunku umowy o pracę powinna odbyć szkolenie wstępne, składające się z instruktażu ogólnego (szkolenie wstępne ogólne) oraz instruktażu stanowiskowego (szkolenie wstępne na stanowisku pracy).
Instruktaż ogólny zapoznaje przyszłych pracowników z podstawowymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zasadami udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku.
Zgodnie z Art 2373 Kodeksu Pracy pracodawca zobowiązany jest zapewnić przeszkolenie pracownika w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy przed dopuszczeniem go do pracy oraz prowadzenie okresowych szkoleń z tego zakresu. Przypominamy , że pracownicy powinni przejść pierwsze szkolenie okresowe do 12 miesięcy od rozpoczęcia pracy ( paragraf 15 ust.4 rozporządzenia szkoleniowego)
Cel szkolenia BHP
- Wstępne – mają na celu zapoznanie pracownika z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy zawartymi w Kodeksie Pracy i obowiązującymi w danym zakładzie. Każdy nowo zatrudniony pracownik przed dopuszczeniem do pracy musi odbyć instruktaż ogólny. Dotyczy to również studentów odbywających praktyki studenckie i uczniów szkół zawodowych zatrudnionych w celu praktycznej nauki zawodu
- Okresowe – mają na celu uaktualnienie i umocnienie posiadanej wiedzy na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładzie pracy, a także poznanie nowych rozwiązań podnoszących poziom tego bezpieczeństwa. Częstotliwość i czas trwania tych szkoleń jest uzależniona od rodzaju wykonywanej pracy na danym stanowisku i warunków tam panujących
Szkolenia BHP prowadzone są zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy ( Dz.U. nr 180, poz. 1860 z późn.zm.)
Ramowy program szkolenia BHP – okresowego:
- Prawo pracy, odpowiedzialność pracownika
- Środki ochrony indywidualnej
- Zagrożenia czynnikami występującymi w procesach pracy oraz zasady i metody likwidacji lub ograniczenia oddziaływania tych czynników na pracowników
- Wypadki przy pracy i choroby zawodowe
- Ryzyko zawodowe związane z wykonywaną pracą
- Zasady postępowania w razie wypadku przy pracy i sytuacjach zagrożeń (pożaru, awarii), w tym zasady udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku
Z czym zostanie zaznajomiony uczestnik szkolenia BHP – okresowego:
- z regulacjami prawnymi z zakresu BHP związanymi z wykonywaną pracą
- z zagrożeniami występującymi w procesach pracy
- z zasadami postępowania w razie wypadku przy pracy i w sytuacjach zagrożeń
- z okolicznościami i przyczynami charakterystycznych dla wykonywanej pracy wypadków
Szkolenia BHP prowadzone są przez specjalistę ds. BHP, termin i miejsce szkolenia są do uzgodnienia – zapraszamy do zakładki „Kontakt” w menu głównym strony Medyk Szkolenia.