Kurs pierwszej pomocy Wrocław

Kurs pierwszej pomocy we Wrocławiu to doskonała okazja, aby nauczyć się, jak udzielać pomocy osobom potrzebującym w sytuacjach awaryjnych. Jest to szczególnie ważne w mieście, gdzie codziennie odbywają się różnego rodzaju wydarzenia, a turyści odwiedzający Wrocław często szukają atrakcji i mogą potrzebować pomocy medycznej.

Kurs pierwszej pomocy we Wrocławiu jest prowadzony przez wykwalifikowanych instruktorów, którzy posiadają odpowiednie doświadczenie i wiedzę, by przekazać uczestnikom niezbędną wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy. Podczas zajęć uczestnicy zdobędą wiedzę z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej, opatrywania ran, unieruchamiania złamań, a także poznają zasady postępowania w przypadku zatruć czy udaru słonecznego.

Kurs pierwszej pomocy we Wrocławiu jest skierowany zarówno do osób indywidualnych, jak i firm, które chcą zapewnić swoim pracownikom umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Jest to szczególnie ważne w przypadku pracowników, którzy pracują w miejscach, gdzie istnieje ryzyko wystąpienia sytuacji awaryjnych, takich jak budownictwo, transport czy gastronomia.

Kurs pierwszej pomocy we Wrocławiu jest prowadzony w różnych miejscach w mieście, a także w formie zdalnej, dzięki czemu jest dostępny dla wszystkich chętnych. Jest to doskonała okazja, by nauczyć się, jak udzielać pomocy w sytuacjach awaryjnych i mieć pewność, że jesteśmy w stanie pomóc innym potrzebującym.

kurs pierwszej pomocy łódź
Defibrylator AED, 80% kursantów bez wcześniejszego przeszkolenia popełnia drastyczne błędy w jego uzytkowaniu !
Potrzebujesz dobrych mechanizmów szkoleniowych aby wiedzieć jak, w trakcie dużego stresu właściwie uciskać klatkę piersiową
rzypomnijmy, że w mózgu dochodzi do nieodwracalnych zmian już po 3 minutach od zatrzymania krążenia. 10 minut zatrzymania krążenia bez RKO i defibrylacji prowadzi do śmierci (czas ten może się nieco zmieniać ze względu na temperaturę otoczenia i mechanizm, w jakim doszło do NZK).
Służbom medycznym dotarcie do poszkodowanego w mieście średnio zajmuje do 8 minut, a do poszkodowanego poza miastem – nawet do 15.
Czy wiesz że staza taktyczna przy silmy krwawieniu to ostateczność ? Są inne sposoby tamowania krwawienia.
Gdy ocena rytmu odbywa się w krótkim czasie po NZK i w sytuacji, gdy na miejscu znajduje się AED, migotanie komór stwierdza się aż w 76% przypadków. Każda minuta opóźnienia w wykonaniu defibrylacji powoduje spadek przeżywalności o 3-4%.
Powszechny dostęp do wiedzy na temat udzielania PP, częstotliwość różnego rodzaju kursów PP oraz coraz gęstsza sieć automatycznych defibrylatorów AED do użytku publicznego sprawiają, że przeżywalność osób z NZK zauważalnie rośnie.

Kurs pierwszej pomocy Wrocław

Kurs pierwszej pomocy Wrocław Polska jest jednym z tych krajów, w których odsetek osób przeszkolonych w kierunku prawidłowego udzielania pomocy przedmedycznej jest najniższy. U nas cały czas pierwsza pomoc kojarzy się tylko i wyłącznie ze sztucznym oddychaniem albo drastycznymi przypadkami amputacji. W praktyce jednak znacznie częściej sytuacje, w których wiedza z kursu może się przydać, są zdecydowanie mniej dramatyczne, ale dla kogoś mogą mieć równie poważne konsekwencje.

Kurs pierwszej pomocy Wrocław

Kurs pierwszej pomocy Wrocław jest organizowany dla wszystkich, którzy mają ochotę poznać niezbędną wiedzę z tego zakresu.

Szkolimy także grupy pracowników, prowadzimy szkolenia w instytucjach i firmach. Przekazywane przez nas informacje z pewnością zadowolą każdego klienta, który zapragnie odbyć szkolenie z pierwszej pomocy.
Warto pamiętać o tym, że gdy w życiu przytrafi się konieczność zareagowania na czyjąś krzywdę, w przypadku zagrożenia życia nie jest łatwo znaleźć kogoś, kto kompetentnie udzieli pierwszej pomocy. Ten dysonans stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa każdego człowieka. To ważne, ponieważ przeglądając statystyki możemy się dowiedzieć, że wszelkiego rodzaju wypadki są coraz częstsze, a ich liczba już na starcie nie jest mała.

Kurs pierwszej pomocy organizowanie w formie stacjonarnej

Podstawą kursów pierwszej pomocy jest efektywność, którą możemy zmierzyć dopiero w praktyce. I to właśnie na praktyce opieramy nasze kursy stacjonarne.  Szkolenie odbywa się na fantomach elektronicznych, pozwalających monitorować skuteczność kursanta.

Nadchodzące szkolenia

marzec 2023

Pamiętajmy, że umiejętność pierwszej pomocy to nie tylko ważny element naszego CV, ale przede wszystkim szansa na to, by uratować czyjeś życie lub zdrowie.

Oprócz kursów stacjonarnych, we Wrocławiu dostępne są również szkolenia z zakresu pierwszej pomocy dla dzieci i młodzieży. Jest to doskonały sposób na to, by nauczyć młodych ludzi, jak udzielać pierwszej pomocy i jak reagować w sytuacjach awaryjnych.

Jeśli chcesz nauczyć się, jak udzielać pierwszej pomocy we Wrocławiu, zapisz się na kurs pierwszej pomocy, który odbywa się w różnych miejscach w mieście. Pamiętaj, że umiejętność udzielania pierwszej pomocy może uratować komuś życie lub zdrowie, dlatego warto poświęcić czas na naukę i zdobycie tej ważnej wiedzy.

Najważniejsze elementy kursu pierwszej pomocy to:

 1. Resuscytacja krążeniowo-oddechowa – udzielanie pierwszej pomocy osobom, u których nastąpiło zatrzymanie krążenia i oddechu.
 2. Opatrywanie ran – nauka, jak opatrywać różnego rodzaju rany oraz jak zapobiegać zakażeniom.
 3. Unieruchamianie złamań – nauka, jak unieruchamiać złamania, by uniknąć dodatkowych obrażeń i zapewnić pacjentowi odpowiednią ochronę.
 4. Postępowanie w przypadku zatruć – nauka, jak postępować w przypadku zatruć oraz jakie środki należy podjąć, by uchronić osobę zatruty przed poważniejszymi skutkami.
 5. Postępowanie w przypadku udaru słonecznego – nauka, jak rozpoznać objawy udaru słonecznego oraz jak udzielać pierwszej pomocy osobom, które na niego cierpią.
 6. Zasady postępowania w sytuacjach awaryjnych – nauka, jak zachować się w różnych sytuacjach awaryjnych oraz jak zorganizować pomoc dla osób potrzebujących.

Zamów dostęp do szkolenia

Dostęp do szkolenia zostaje przyznany ci natychmiast po dokonaniu wpłaty.

Wpłata zostaje zaksięgowana natychmiast przez kanał płatności ekspresowej paynow lub blik.

Szkolenie realizujesz za pośrednictwem swojego telefonu lub komputera loguje się do platformy E-learningowej.

Platforma jest instynktowna i prowadzi ciebie krok po kroku do samego końca szkolenia.

Szkolenie jest w formie video i zawiera lektora! Więc możesz się uczyć nawet w samochodzie lub parku!

Zamawiający szkolenie dostaje certyfikat lub zaświadczenie niezwłocznie, po zakończeniu egzaminu kursanta, i jest on pełnoprawnym dokumentem z podpisem elektronicznym.

Kurs pierwszej pomocy Wrocław

Szkoda, że konieczność przyswojenia zasad z zakresu Kursu pierwszej pomocy we Wrocławiu nie rośnie proporcjonalnie do liczby wypadków.

Nie rośnie też odpowiednio szybko liczba osób, które potrafią udzielić pomocy przedmedycznej we Wrocławiu. Kurs pierwszej pomocy Wrocław. W tym wyjątkowym przypadku media nie odgrywają takiej roli, jaką powinny i w sumie nie wiadomo z czego to wynika, bo zachęcanie do dokształcania się z zakresu pierwszej pomocy powinno być obowiązkowe nie tylko we Wrocławiu, ale również w innych miastach.

Ważne jest jednak coraz bardziej świadome podejście do tematu pierwszej pomocy we Wrocławiu. Do tej pory był to temat oczywisty, przez co często bagatelizowany, bo traktowany jako konieczny, ale nie do końca. Dopiero od pewnego czasu zaczęto zwracać uwagę na to, że ten aspekt rzeczywistości zawiera pewną lukę.

W końcu prawda jest taka, że człowieka ratować trzeba, bo inaczej grozi nam kara, ale problem polega na tym, że większość nie wie jak to robić. Od niedawna dostrzegalny jest renesans szkoleń z zakresu pierwszej pomocy. Jest ich coraz więcej, bo i liczba chętnych, którzy poszukują takich szkoleń rośnie. Ludzie zaczynają dostrzegać, że jeśli nie nauczą się zasad udzielania pomocy, to w efekcie nie udzielą jej tak, jak trzeba. Nie chodzi o to, że mogą zaszkodzić, ale bardziej o odwagę do podjęcia działania.
Problem w tym, że najlepszą wiedzę dziś można zdobyć na kursach płatnych, co nie wszystkim musi się podobać. Tym bardziej, że cena czasem może się wydawać za wysoka, ale tak naprawdę, czy jest ktoś w stanie wycenić brak wiedzy z zakresu pierwszej pomocy w momencie, w którym trzeba jej udzielić?

Kurs pierwszej pomocy we Wrocławiu

Warto zapisać się na kurs pierwszej pomocy Wrocław, który organizuje nasza firma, bo to zwykle jednorazowy wydatek, który bardzo często też motywuje do przyswojenia wiedzy, a jeśli okaże się skuteczny i będziemy wiedzieć, jak udzielić pierwszej pomocy, to można podsumować go krótko – wart był każdych pieniędzy!

Kurs pierwszej pomocy Wrocław kładzie nacisk na ratowanie każdego, ale wiele mówimy o dzieciach, które bardzo często wpadają w kłopoty i wymagają troskliwej opieki. Jednymi z naszych podstawowych odbiorców są właśnie rodzice, którym bardzo zależy na uzyskaniu wiedzy z zakresu pierwszej pomocy w odniesieniu do ich dzieci. Na szkoleniach dowiadujemy się jak wiele dziwnych historii miało miejsce w życiu rodzin. Takie spotkania podkreślają jak istotne jest to, co robimy.

Najważniejszy punkt kurs pierwszej pomocy Wrocław

Przede wszystkim należy uświadamiać mieszkańców Wrocławia, że kurs pierwszej pomocy Wrocław, organizowany profesjonalnie, przez ludzi posiadających ogromną wiedzę i doświadczenie jest niezbędnym elementem ich codzienności i wiedzy, jaką powinni posiadać. Uświadamianie potrzeb jest częścią edukacji.

Ważnym aspektem szkoleń okazuje się rozmowa z prowadzącym je ekspertem, który zna tajniki szybkiego reagowania i doskonale potrafi podpowiedzieć, jakie zachowanie pozwoli uspokoić poszkodowanych, a jak nie powinno się ratować ludzi. Kurs pierwszej pomocy Wrocław to także ćwiczenie emocji. Nie są one porównywalne do tych, które towarzyszą podczas faktycznego wypadku czy innego zdarzenia, ale warto o nich rozmawiać. Poszkodowani bardzo często potrzebują wsparcia emocjonalnego. Nasi eksperci uczą jak zapewnić poczucie bezpieczeństwa w każdej sytuacji. To niezwykle ważne informacje, ponieważ nie są dostępne w literaturze fachowej.

Dobrze przeprowadzony kurs uczy reagowania, zapewniania komfortu, a także innych działań o charakterze ogólnym. Wiadomo, że sugestywne ćwiczenia działają na wyobraźnię jeszcze bardziej, ale ich celem też nie jest zwykle nauka dziwnych technik survivalowych, tylko wdrożenie uczestników szkoleń do działania w warunkach stresu. To się udaje i ma swoje wymierne odbicie w poziomie bezpieczeństwa nas wszystkich.
Wrocław jest wyjątkowo pięknym miastem, do którego przyjeżdżają tłumy turystów, by podziwiać wrocławskie Krasnale, piękny rynek z unikatowym Ratuszem, czy najstarszą część miasta – Ostrów Tumski. Jest to miasto wielokulturowe, pełne atrakcji, które przyciągają całe rzesze zwiedzających, dlatego też warto skupić się na kwestiach związanych z bezpieczeństwem mieszkańców miasta i turystów.

Kurs pierwszej pomocy Wrocław dla mieszkańców dużych miast

Kurs pierwszej pomocy Wrocław odbywa się  siedzibie firmy, która zleca szkolenie na terenie Wrocławia.

Ludzie mieszkający w dużych aglomeracjach powinni mieć prawo do regularnego dokształcania się z zakresu udzielania pierwszej pomocy, gdyż większa liczba ludności oznacza większy ruch, większe prawdopodobieństw wypadku, a także większą możliwość wykorzystania wiedzy związanej z pierwszą pomocą. Duże miasta wymagają od ludzi więcej uważności i ostrożności. Staramy się na naszych szkoleniach uczyć, że obserwowanie tego, co dzieje się wokół nie jest oznaką wścibstwa, a troską o siebie, o sąsiada i o innych, którzy żyją wokół nas.

 

Nasze firma ma poczucie, że kurs pierwszej pomocy Wrocław należy promować i propagować wśród różnych grup społecznych i instytucji. Zależy nam, by jak największa liczba osób mogła potwierdzić, że odbył kurs pierwszej pomocy Wrocław, w mieście wyjątkowym, gdzie żyją ludzie świadomi konieczności rozwijania podstawowych umiejętności współegzystowania, jakie dają wszystkim poczucie bezpieczeństwa.

Chcemy mieć wpływ na świadomość mieszkańców miast. Mamy poczucie, że warto inwestować w szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, bo one mentalnie przygotowują ludzi do empatycznego reagowania na potrzeby drugiego człowieka. Nasz kadra jest gronem fachowców, którzy poprzez dydaktykę realizują własne potrzeby dzielenia się niezbędną wiedzą, którą każdy człowiek powinien znać. Poczucie misji, jakie towarzyszy naszej pracy sprawdza się w trakcie szkoleń. Nie są to monologi, a dialogi i ćwiczenia, co bardzo ważne dla naszych kursantów. Chcemy, by w najtrudniejszych życiowych sytuacjach każdy mógł poczuć choć odrobinę komfortu, by mógł zareagować świadomie, by był przekonany, że działa dobrze, zgodnie z zasadami, których nauczył się na szkoleniu.

Ważne, by każdy człowiek potrafił oswoić w sobie przekonanie, że potrafi pomóc drugiemu, by nie czuł strachu, a chęć i konieczność niesienia pomocy. Takie przekonanie można wykształcić wyłącznie podczas kurs pierwszej pomocy Wrocław i szkoleń, gdy człowiek się z koniecznością wykonania pierwszej pomocy, zareagowania na sytuację zaproponowaną przez doświadczonego eksperta. W ten sposób każdy nabiera pewności siebie i odwagi, która może zaprocentować, gdy faktycznie będzie trzeba zareagować w sytuacji rzeczywistej.

 

Na wszelkie pytania związane ze szczegółami szkolenia pierwszej pomocy we Wrocławiu chętnie odpowiemy. Prosimy o kontakt.

Kurs pierwszej pomocy Wrocław w najszerszej perspektywie

Poza konkretnymi działaniami, jakie należy podjąć w szczególnych przypadkach, kurs pierwszej pomocy Wrocław omawia także kilka ogólnych aspektów.

To coś w rodzaju „minimalnego poziomu pierwszej pomocy”, czyli wiedza o tym, jak się zachować, żeby nikogo nie zostawić bez pomocy. To nie tylko wykonanie telefonu pod numer 112 lub 999, ale także prawidłowe ułożenie poszkodowanego, sprawdzenie jego funkcji życiowej i próba stwierdzenia obrażeń, to także zabezpieczenie miejsca zdarzenia i zmniejszenie ryzyka obrażeń wtórnych. Te czynności bardzo rzadko wymagają wysiłku – najczęściej wykonanie ich wszystkich zajmuje znacznie krócej niż minutę, a już samo to pozwala uratować komuś zdrowie lub życie. Dlatego też na kursach pierwszej pomocy wiele czasu poświęca się takim ogólnym zagadnieniom. Ich znajomość ma jeszcze jeden korzystny wymiar: nawet na najlepszym kursie pomocy przedmedycznej, nie można przygotować się na każdą ewentualność. Nawet ratownicy medyczni z wieloletnim stażem są czasem wzywani do poszkodowanych, którzy ich zaskakują. Chodzi jednak o to, aby nawet w najbardziej nietypowej sytuacji nie zostawiać poszkodowanego bez profesjonalnej pomocy.
Dobrze przeprowadzony kurs pierwszej pomocy Wrocław uczy nie tylko tego, w jaki sposób zabandażowań kończynę, jak zatamować krwawienie albo zabezpieczyć ciało obce w oku, ale także tego, jak wezwać pomoc, żeby mieć pewność, że na miejsce dotrze najlepszy zespół, jak ułożyć poszkodowanego czy w jaki sposób dokonać oceny jego stanu, aby podać prawidłowe informacje dyspozytorowi pogotowia ratunkowego. Te czynności nie wymagają specjalistycznego sprzętu, chyba że za taki uznamy telefon, nie są wymagające fizycznie, nie zajmują wiele czasu, a mimo to właśnie już w tym momencie rozpoczyna się walka o czyjeś zdrowie i życie, którą można wygrać jedynie dzięki sprawnemu działaniu. Kurs pierwszej pomocy Wrocław to nauka działania pod presją – niebywałą presją, przy której korporacyjne terminy to bułka z masłem, w warunkach często nieprzewidywalnych, zmiennych lub zgoła nieprzyjaznych.

Dzięki przygotowaniu teoretycznemu i praktycznemu można być pewnym, że w każdej sytuacji zrobi się to, co jest właściwe.

Nie o każdym bohaterze mówi się w telewizji, a zresztą udzielanie pierwszej pomocy powinno być normą, a nie odstępstwem, o którym mówi się w dziennikach. Dlatego uczestnictwo w dobrym kursie pomocy przedmedycznej powinno być potraktowane jako obowiązek – nawet podejmując tylko najprostsze, podstawowe działania, można zostać czyimś bohaterem.

Dziś zamówienie, dziś Certyfikat !

Zaufali nam:

Wrocław

Co możemy zaoferować na naszych kursach?

 • zajęcia na terenie Wrocławia i okolic.
 • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy.
 • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
 • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
 • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Jakie szkolenia prowadzimy?

Masz pytanie ?

Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593

Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

szkolenie na defibrylatorze wrocław
pierwsza pomoc na fantomach Wrocław
pierwsza pomoc na fantomach Wrocław
pierwsza pomoc przedmedyczna wrocław
pierwsza pomoc na fantomach Wrocław
pierwsza pomoc na fantomach Wrocław
szkolenie na defibrylatorze wrocław
pierwsza pomoc przedmedyczna wrocław
kurs pierwszej pomocy wroclaw
pierwsza pomoc przedmedyczna wrocław
kurs pierwszej pomocy wroclaw
kurs pierwszej pomocy wroclaw
pierwsza pomoc przedmedyczna Wrocław
pierwsza pomoc przedmedyczna Wrocław
pierwsza pomoc przedmedyczna Wrocław
pierwsza pomoc przedmedyczna Wrocław
kurs pierwszej pomocy wroclaw
kurs pierwszej pomocy wroclaw
kurs pierwszej pomocy wroclaw
pierwsza pomoc przedmedyczna wrocław
kurs pierwszej pomocy wroclaw
kurs pierwszej pomocy wroclaw
pierwsza pomoc na fantomach Wrocław
pierwsza pomoc na fantomach Wrocław
kurs pierwszej pomocy wroclaw
kurs pierwszej pomocy wroclaw
kurs pierwszej pomocy wroclaw
kurs pierwszej pomocy wroclaw
kurs pierwszej pomocy wroclaw
kurs pierwszej pomocy wroclaw
kurs pierwszej pomocy wroclaw
kurs pierwszej pomocy wroclaw
pierwsza pomoc przedmedyczna Wrocław
kurs pierwszej pomocy wroclaw
kurs pierwszej pomocy wroclaw
kurs pierwszej pomocy wroclaw
pierwsza pomoc przedmedyczna Wrocław
kurs pierwszej pomocy wroclaw
pierwsza pomoc na fantomach Wrocław
pierwsza pomoc na fantomach Wrocław
kurs pierwszej pomocy wroclaw
kurs pierwszej pomocy wroclaw
kurs pierwszej pomocy wroclaw
kurs pierwszej pomocy wroclaw
kurs pierwszej pomocy wroclaw
kurs pierwszej pomocy wroclaw
kurs pierwszej pomocy wroclaw
pierwsza pomoc na fantomach Wrocław