Kurs pierwszej pomocy Katowice. Kursy pierwszej pomocy to nie są zajęcia teoretyczne – nie można nauczyć się ani RKO, ani unieruchamiania kończyn, ani układania w pozycji ustalonej, tylko przez oglądanie filmów albo słuchanie o tym, choćby opowiadał najlepszy ratownik medyczny. Jedyne wartościowe kursy pierwszej pomocy to te, które polegają na ćwiczeniu świeżo nabytych umiejętności.

Oferujemy:pierwsza pomoc (3)

  • zajęcia na terenie Katowice, Gliwice, Zabrze, Bytom, Ruda Śląska, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Chorzów.
  • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy
  • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
  • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
  • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:Pierwsza pomoc ćwiczenia

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły

Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane

Kurs pierwszej pomocy w Katowice

                                                                                               Firma MedykSzkolenia
                                                                                             NIP: 7292651646
                                                                                               REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Zaufali nam:

 

 

[ngg src=”galleries” ids=”1″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″] 

Szkolenia w Katowicach

Kurs pierwszej pomocy Katowice

Pierwsza pomoc KatowiceKurs pierwszej pomocy w Katowicach jest organizowany dla wszystkich, którzy mają ochotę poznać niezbędną wiedzę z tego zakresu. Szkolimy także grupy pracowników, prowadzimy szkolenia w instytucjach, a także w miejscach, o które proszą klienci. Nasz zakres wiedzy z pewnością zadowoli każdego kursanta, który zapragnie odbyć szkolenie z pierwszej pomocy.

W Katowicach swoją siedzibę mają władze województwa śląskiego. Miasto jest również jednym z ośrodków Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Co więcej, właśnie Katowice mają największą liczbę ludności w województwie śląskim, a w katowickim Spodku odbywają się największe imprezy kulturalne i sportowe. Właśnie dlatego tak ważne jest, by kurs pierwszej pomocy w Katowicach był organizowany profesjonalnie i nie tylko dla grup pracowniczych, ale dla każdego, kto chciałby poznać lepiej zasady pierwszej pomocy. Duże miasta wymagają od ludzi więcej uważności i ostrożności. Staramy się na naszych szkoleniach uczyć, że obserwowanie tego, co dzieje się wokół nie jest oznaką wścibstwa, a troską o siebie, o sąsiada i o innych, którzy żyją wokół nas.

Pierwsza pomoc kurs Katowice

Ludzie mieszkający w dużych aglomeracjach powinni mieć prawo do regularnego dokształcania się z zakresu udzielania pierwszej pomocy, gdyż większa liczba ludności oznacza większy ruch, większe prawdopodobieństw wypadku, a także większą możliwość wykorzystania wiedzy związanej z pierwszą pomocą.

Nasze firma ma poczucie, że kurs pierwszej pomocy w Katowicach należy promować i propagować wśród różnych grup społecznych i instytucji. Zależy nam, by jak największa liczba osób mogła potwierdzić, że odbyła szkolenie z zakresu pierwszej pomocy właśnie w Katowicach, w mieście pełnym ruchu, gdzie żyją ludzie świadomi konieczności rozwijania tych podstawowych umiejętności. Chcemy czuć, że mamy wpływ na bezpieczeństwo panujące na naszych ulicach.

Kursy Pierwszej pomocy w Katowicach dla każdego

Pierwsza pomoc KatowiceSpecjalizujemy się w organizowaniu kursów dla różnych grup. Kursy pierwszej pomocy w Katowicach to najczęściej prelekcje dla firm, na których łączymy teorię z praktyką. Naszą misją jest nie tylko powtarzanie wiadomości, które można znaleźć w źródłach dotyczących udzielania pierwszej pomocy. My wiedzę teoretyczną przekuwamy na praktykę. Chcemy, by nasi kursanci potrafili fachowo udzielić pierwszej pomocy. Chcemy wyuczyć odruchowego reagowania w sytuacjach kryzysowych

Mamy świadomość, że takie spotkania służą poprawieniu jakości i komfortu pracy, a także zbliżają pracowników, którzy w sytuacjach trudnych uczą się współdecydować i działać w grupie. Naszym celem jest nauka schematu ratowania ludzi, a także uwrażliwienie na ludzką krzywdę i niemoc. Nie jest łatwo, gdy społeczeństwo ceni anonimowość, przyznać się do jakiejkolwiek niemocy.

Kurs pierwsza pomoc w Katowicach – cenna umiejętność

Pierwsza pomoc KatowiceKursy z zakresu pierwszej pomocy w Katowicach mają na celu skupienie uwagi grupy ludzi na jednostce. Staramy się przekazać wszelkie możliwe informacje, które pomogą dokonać szybkiej diagnozy i pozwolą podjąć skuteczne działanie.Wydawać by się mogło, że każdy człowiek potrafi poradzić sobie nawet w najtrudniejszej sytuacji. Pierwszym i tak naprawdę podstawowym powodem, dlaczego tak się dzieje, jest prosta zależność – bo musi. Znajdując się w trudnej sytuacji, gdy dzieje się coś, co sprawia, że ktoś jest poszkodowany, każdy powinien odnaleźć w sobie siłę, która pomoże mu podjąć właściwą decyzję i pomóc. Czasem, nawet intuicyjnie dochodzi do reakcji i działania, choć nie bardzo wiadomo jak i co zrobić. Liczy się tylko to, że pomagamy, że próbujemy kogoś uratować. To bardzo ważny krok w dobrą stronę.

Dlaczego warto wziąć udział w kursie pierwszej pomocy w Katowicach ?

Pierwsza pomoc KatowiceZ pewnością łatwiej byłoby znać podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Dużo pewniejsze byłby nasze kroki, gdyby kilka dni lub tygodni temu ktoś nas podszkolił z zasad udzielania pomocy przedmedycznej. Warto czasem wizualizować sobie taką sytuację i bezradność, jaka z pewnością towarzyszyłaby każdemu w chwilach trudnych. Nie zawsze intuicja będzie nam w stanie podpowiedzieć, co trzeba zrobić, by poszkodowany wyszedł cało z trudnej dla niego sytuacji. Takie wizualizacje najlepiej działają na wszystkich, którzy są niezdecydowani, czy warto wziąć udział w kursie pomocy przedmedycznej w Katowicach? Wystarczy wyobrazić sobie siebie podczas nagłej konieczności ratowania człowieka. Jeśli wizualizacja przebiegnie pomyślnie – nic cudowniejszego, zaś jeśli nie, bo trudno przewidzieć, jak zareagować i co zrobić – to warto skupić się na szkoleniu z zakresu pierwszej pomocny organizowanym w Katowicach.

Nawet najkrótsze szkolenie pozwoli poczuć pewnego rodzaju komfort. Prawda jest taka, że szkolenia są różne. Bywają te krótkie – kilka godzin, certyfikat i finał, a także takie kilkudniowe, na których zdecydowanie więcej się ćwiczy. W sumie każde z tych szkoleń przekazuje tą samą wiedzę, więc istnieje pełna dowolność wyboru. Jednym wystarczy teoria, inni muszą, krok po kroku, przeanalizować każdy element, by zrozumieć istotę udzielania pierwszej pomocy.

Ćwiczenia z pierwszej pomocyWarto skupić się na szczegółach, których nie doczytamy w literaturze. Schemat postępowania z rannym znaleźć można w różnych źródłach, ale kwestie psychologiczne najlepiej omówić z kimś, kto zna się na tym, czyli z osobą, która udzielała pierwszej pomocy wiele razy i wie, czego najbardziej oczekują poszkodowani. To wiedza, której nie odnajdziemy w książkach, a zarazem wiedza najbardziej pożądana, ponieważ uświadamia wszystkim, którzy nie mieli możliwości poznać swojego zachowania w sytuacji trudnej, jak możemy się zachować i jak powinniśmy zareagować właściwie. Warto zrozumieć, że od tego może zależeć czyjeś życie i zdrowie. Właśnie dlatego, tak ważne jest świadome udzielanie pierwszej pomocy. Nie chodzi o to, że można komuś zrobić krzywdę, ale o to, że w głowie ratującego nastąpiła zmiana. Zaczyna on postępować świadomie. Nie kieruje się intuicją, ale wiedzą. To bardzo ważne, by dojrzeć do tego, że pewne informacje, w tym oczywiście pierwsza pomoc, to wiedza niezbędna, nawet, jeśli szczęśliwie nie będziemy musieli z niej korzystać.

Udzielanie pierwszej pomocy dzieciom

Kurs pierwszej pomocyTo bardzo istotne, gdy jest się rodzicem. Z pewnością postępując wobec swoich dzieci staramy się działać w oparciu o wiedzę, doświadczenie innych, a intuicja jest elementem, którego słuchamy na końcu. Najważniejsza jest wiedza i wyćwiczone zachowania. Podobnie działa schemat dotyczący tego, że dużo łatwiej rodzicom wychowuje się kolejne dziecko. Wiedzę z każdego zakresu należy utrwalać, powtarzać, szkolić na kursach, by łatwiejsze okazało się podejmowanie decyzji, gdy będzie konieczność szybkiej reakcji. Tak samo działa również schemat związany z udzielaniem pierwszej pomocy.

Ważne, by każdy człowiek potrafił oswoić w sobie przekonanie, że potrafi pomóc drugiemu, by nie czuł strachu, a chęć i konieczność niesienia pomocy. Takie przekonanie można wykształcić wyłącznie podczas kursów i szkoleń, gdy spotyka się z koniecznością wykonania pierwszej pomocy, zareagowania na sytuację zaproponowaną przez doświadczonego eksperta. W ten sposób każdy człowiek nabiera pewności siebie i odwagi, która może zaprocentować, gdy faktycznie będzie trzeba zareagować w sytuacji rzeczywistej.

Kursy – pierwsza pomoc w KatowicachPierwsza pomoc Katowice

Szkolenia z pierwszej pomocy odbywają się w Katowicach przy ul. Francuskiej 96a, ale w sytuacjach, gdy chodzi o szkolenia grup pracowników nasi eksperci są w stanie spotkać się w siedzibie firmy, która zleca szkolenie na terenie Katowic.

Na wszelkie pytania związane ze szczegółami szkolenia pierwszej pomocy w Katowicach chętnie odpowiemy. Prosimy o kontakt.

 

 

Nasz formularz kontaktowy

Czego można nauczyć się na kursach pierwszej pomocy w Katowicach ?

Wielu osobom pierwsza pomoc przedmedyczna kojarzy się jedynie z masażem serca i sztucznym oddychaniem. I choć resuscytacja, jak poprawnie nazywa się te działania, jest przykładem najbardziej dramatycznym, to w praktyce najczęściej udziela się pomocy w mniej skomplikowanych przypadkach. A mniej skomplikowane wypadki zdarzają się znacznie, znacznie częściej. W czasie kursu pierwszej pomocy można dowiedzieć się na przykład:

  • jak prawidłowo zadbać o własne bezpieczeństwo na miejscu wypadku;
  • w jaki sposób ocenić stan poszkodowanego i jak wezwać pogotowie ratunkowe, aby skrócić czas oczekiwania na jego przyjazd i mieć pewność, że do wypadku zostanie skierowany najlepszy w danej sytuacji zespół;
  • w jaki sposób postępować w przypadku zakrztuszeń, krwotoków albo urazów kostno-stawowych, a więc zwichnięć, złamań czy skręceń kończyn;
  • w jaki sposób udzielać pomocy osobie podtopionej.

Kurs pierwszej pomocy KatowiceCo ważne, w czasie zajęć na kursach pomocy przedmedycznej mówi się też, w jaki sposób nie udzielać pomocy, a to bardzo ważne zagadnienie, ponieważ – choć za nieprawidłowe udzielenie pomocy nie ponosi się odpowiedzialności karnej – wiele z powszechnie znanych sposobów nie tylko nie pomaga, ale wręcz może zaszkodzić. Wiedza na temat prawidłowego postępowania jest ważna, ale równie istotne jest, aby wiedzieć, czego nie wolno w danej sytuacji robić.

Znajomość samych teoretycznych zasad udzielania pomocy przedmedycznej nie jest wystarczająca. W czasie praktycznej każdego dobrego szkolenia weryfikuje się tę wiedzę w różnych wariantach i scenariuszach, ucząc się nie tylko poprawnego udzielania pomocy, ale także opanowywania emocji i szybkiego reagowania na najróżniejsze zagrożenia. To umiejętności, które można wykształcić jedynie przez ćwiczenie – nie istnieje żaden sposób zdobycia ich w czasie wykładów ani prelekcji. Większość kursów pierwszej pomocy ma dość podobnie zarysowane podstawy – to odpowiedź na najczęstsze zagrożenia i wypadki. Warto jednak przed zapisaniem się na kurs sprawdzić, które elementy będą ćwiczone w czasie zajęć praktycznych, bo choć nie wszystko da się symulować w warunkach szkoleniowych, to czasem część praktyczna jest nadmiernie skrócona. Zdobyta na takim kursie wiedza jest lepsza niż brak jakiejkolwiek wiedzy, ale zawsze lepiej jest zapisać się na kurs, który faktycznie uczy, jak udzielać pomocy przedmedycznej. Dziś oczywiście kursy takie wyglądają inaczej niż kiedyś – większą wagę przykłada się do czynności niegdyś bagatelizowanych, na przykład pozycji w najczęstszych urazach, kosztem sporadycznie zdarzających się scenariuszy. Dzięki temu po dobrym kursie jest się lepiej przygotowanym do działania w sytuacjach, które mogą zdarzyć się każdemu z nas w dowolnej chwili.