Kurs pierwszej pomocy Katowice, Gliwice, Zabrze, Bytom, Ruda Śląska, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Chorzów. Kursy pierwszej pomocy to nie są zajęcia teoretyczne – nie można nauczyć się ani RKO, ani unieruchamiania kończyn, ani układania w pozycji ustalonej, tylko przez oglądanie filmów albo słuchanie o tym, choćby opowiadał najlepszy ratownik medyczny. Jedyne wartościowe kursy pierwszej pomocy to te, które polegają na ćwiczeniu świeżo nabytych umiejętności.

Oferujemy:pierwsza pomoc (3)

  • zajęcia na terenie Katowice, Gliwice, Zabrze, Bytom, Ruda Śląska, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Chorzów.
  • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy
  • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
  • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
  • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Szkolenia w Katowicach

Katowice

Nasz formularz kontaktowy

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Czego można nauczyć się na kursach pierwszej pomocy?

Wielu osobom pierwsza pomoc przedmedyczna kojarzy się jedynie z masażem serca i sztucznym oddychaniem. I choć resuscytacja, jak poprawnie nazywa się te działania, jest przykładem najbardziej dramatycznym, to w praktyce najczęściej udziela się pomocy w mniej skomplikowanych przypadkach. A mniej skomplikowane wypadki zdarzają się znacznie, znacznie częściej. W czasie kursu pierwszej pomocy można dowiedzieć się na przykład:

  • jak prawidłowo zadbać o własne bezpieczeństwo na miejscu wypadku;
  • w jaki sposób ocenić stan poszkodowanego i jak wezwać pogotowie ratunkowe, aby skrócić czas oczekiwania na jego przyjazd i mieć pewność, że do wypadku zostanie skierowany najlepszy w danej sytuacji zespół;
  • w jaki sposób postępować w przypadku zakrztuszeń, krwotoków albo urazów kostno-stawowych, a więc zwichnięć, złamań czy skręceń kończyn;
  • w jaki sposób udzielać pomocy osobie podtopionej.

Co ważne, w czasie zajęć na kursach pomocy przedmedycznej mówi się też, w jaki sposób nie udzielać pomocy, a to bardzo ważne zagadnienie, ponieważ – choć za nieprawidłowe udzielenie pomocy nie ponosi się odpowiedzialności karnej – wiele z powszechnie znanych sposobów nie tylko nie pomaga, ale wręcz może zaszkodzić. Wiedza na temat prawidłowego postępowania jest ważna, ale równie istotne jest, aby wiedzieć, czego nie wolno w danej sytuacji robić.

Znajomość samych teoretycznych zasad udzielania pomocy przedmedycznej nie jest wystarczająca. W czasie praktycznej każdego dobrego szkolenia weryfikuje się tę wiedzę w różnych wariantach i scenariuszach, ucząc się nie tylko poprawnego udzielania pomocy, ale także opanowywania emocji i szybkiego reagowania na najróżniejsze zagrożenia. To umiejętności, które można wykształcić jedynie przez ćwiczenie – nie istnieje żaden sposób zdobycia ich w czasie wykładów ani prelekcji. Większość kursów pierwszej pomocy ma dość podobnie zarysowane podstawy – to odpowiedź na najczęstsze zagrożenia i wypadki. Warto jednak przed zapisaniem się na kurs sprawdzić, które elementy będą ćwiczone w czasie zajęć praktycznych, bo choć nie wszystko da się symulować w warunkach szkoleniowych, to czasem część praktyczna jest nadmiernie skrócona. Zdobyta na takim kursie wiedza jest lepsza niż brak jakiejkolwiek wiedzy, ale zawsze lepiej jest zapisać się na kurs, który faktycznie uczy, jak udzielać pomocy przedmedycznej. Dziś oczywiście kursy takie wyglądają inaczej niż kiedyś – większą wagę przykłada się do czynności niegdyś bagatelizowanych, na przykład pozycji w najczęstszych urazach, kosztem sporadycznie zdarzających się scenariuszy. Dzięki temu po dobrym kursie jest się lepiej przygotowanym do działania w sytuacjach, które mogą zdarzyć się każdemu z nas w dowolnej chwili.

 

Zaufali nam: