Kurs pierwszej pomocy Konin.

Wszystkie aspekty związane z udzielaniem pierwszej pomocy są traktowane przez ludzi, jak zbędne. Zastanawiające jest to, że tak mało mamy szkoleń dla wszystkich, których ten temat interesuje. To właśnie my wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych potencjalnych kursantów. Jesteśmy w stanie zorganizować szkolenie tematyczne tak, by omówić wszelkie nakreślone wcześniej tematy i nauczyć sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach, w których niezbędne jest udzielenie ipierwszej pomocy.

Zamów dostęp do szkolenia

Oferujemy:pierwsza pomoc (2)

 • zajęcia na terenie Konina i okolic
 • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy
 • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
 • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
 • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Szkolenia w Koninie

Konin

Nasz formularz kontaktowy

  Zaufali nam:

  Pierwsza pomoc to ważna wiedza

  Kurs pierwszej pomocy kojarzony jest najczęściej z wypadkami i wiedzą niezbędną do ratowania człowieka. Zdecydowanie kojarzy się go też z ratownikami medycznymi, którzy na szkoleniach próbują nauczyć nas wykonać niezbędne czynności ratujące czyjeś życie podczas wypadków.

  Okazuje się jednak, że pierwsza pomoc również jest bardzo ważna w pracy i w domu. Są to dwa zagadnienia, które doprecyzowują temat pierwszej pomocy w życiu każdego człowieka. Dom i praca to dwa miejsca, w których spędzamy najwięcej czasu. Trzecim jest ogólnie pojęta droga i przemieszczanie się. To właśnie w drodze zdarza się najwięcej wypadków, ale nie znaczy to, że w pracy czy w domu jest bezpieczniej.

  Pierwsza pomoc to ważna wiedza

  Niezależnie od tego, jak będziemy dzielić miejsca, w których spędzamy najwięcej czasu, to kwestie związane z pierwszą pomocą dotyczą każdego z nich tak samo. Stałe schematy, których uczymy na kursach, a także postępowanie w trakcie akcji ratunkowej obowiązują niezależnie od tego, gdzie jesteśmy.

  Szkoda, że konieczność przyswojenia tych zasad nie rośnie proporcjonalnie do liczby wypadków. Nie rośnie też odpowiednio szybko liczba osób, które potrafią udzielić pomocy przedmedycznej. W tym wyjątkowym przypadku media nie odgrywają takiej roli, jaką powinny i w sumie nie wiadomo, z czego to wynika.

  Ważne jest jednak coraz bardziej świadome podejście do tematu pierwszej pomocy. Do tej pory był to temat bagatelizowany i traktowany często jako niepotrzebny. Łączony głównie z wypadkami samochodowymi, które statystycznie wiążą się z przestrzenią najmniej używaną przez człowieka. To dom i praca są miejscami, w których bywa się najczęściej. Dopiero od pewnego czasu zaczęto zwracać uwagę na to, że ten aspekt rzeczywistości zawiera pewną lukę i trzeba ją również uzupełnić.

   

  Kurs pierwszej pomocy w domu i w pracy

  Szkolenia, które związane są z pracą odbywają się często. Taka jest rola pracodawców. Muszą uświadamiać i dawać poczucie bezpieczeństwa, dzięki czemu pracownicy czują się dobrze traktowani, a ich wydajność wzrasta.

  Dom jest miejscem, w którym zdarza się wiele sytuacji niebezpiecznych, a szkoleń z tej dziedziny nie ma wiele. Czasem pod wpływem zapytania kursanta, toczy się dyskusja na tematy związane z domem, ale zwykle to są dygresje, które niewiele wnoszą do całości wiedzy.

  Dobrze przeprowadzony kurs uczy reagowania, zapewniania komfortu, a także innych działań o charakterze ogólnym. Uczy się odnaleźć w każdej sytuacji. Wiadomo, że sugestywne ćwiczenia działają na wyobraźnię, pozwalają odnaleźć rozwiązania, które mogą być niezbędne w domu, wśród bliskich.

  Kursy dla każdego

  Naszym zadaniem, jako organizatora, jest dopasowanie odpowiedniego kursu do potrzeb odbiorców. W szkoleniach z zakresu pierwszej pomocy tkwi wielki potencjał. Warto w nich brać udział, by poczuć tę radość z posiadania wiedzy kompletnej. To bardzo przydatna wiedza, ponieważ może się przydać tak naprawdę wszędzie.

  Wiemy doskonale, że każdy etap życia kieruje się innymi zasadami. W młodości kurs pierwszej pomocy to obowiązek lub moda. Warto wiedzieć, ale nie zawsze mamy w sobie potrzebę, by działać, uczyć się, dążyć do zaspokojenia wiedzy, która – z kładamy z góry – nie będzie potrzebna. W momencie, gdy zaczynamy być odpowiedzialni za drugiego człowieka, czyli gdy zakładamy rodzinę, wiążemy się z kimś na stałe, zaczynamy patrzeć na świat pragmatycznie. Wiedza z zakresu pierwszej pomocy staje się nam potrzebna, by nasze zaangażowanie w opiekę nad dziećmi, a później nad rodzicami było kompletne.

  Nasze kursy realizują te potrzeby. Są skierowane do osób świadomych własnej niewiedzy. Nasi eksperci przekazują wiedzę niezbędną z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Staramy się działać na tyle elastycznie, na ile powala na to zakres wiedzy, jaką przekazujemy.

  Poza wiedzą teoretyczną, szkolimy uczestników głównie na fantomach, organizujemy scenki z udziałem naszych kursantów, oswajamy emocje, które towarzyszą podczas akcji ratowniczej. Bardzo często prowadzący szkolenie sugeruje nagłe zwroty akcji podczas akcji ratunkowej, co ma skutkować szybką reakcją kursantów. Należy pamiętać, że w trakcie udzielania pierwszej pomocy może wydarzyć się wszystko. Musimy być przygotowani na różne ewentualności, o czym również przypominamy na kursach.

   

  Firma z misją

  Nasze działania od zawsze nastawione są na odbiorcę. Chcemy wytłumaczyć zasady udzielania pierwszej pomocy, nauczyć podstawowych czynności ratowniczych, ośmielić do działania, rozwiać wszelkie wątpliwości, które nasuwają się podczas kursu i nagrodzić za pozyskaną wiedzę. Wierzymy, że nasza praca to misja. Działamy w zakresie organizowania kursów pierwszej pomocy już ponad dziesięć lat, to pozwala nam dostrzec, jak wielki potencjał tkwi w przekazywaniu tej wiedzy w sposób odpowiedni.

  Kurs pierwszej pomocy online banerNasza oferta jest bardzo szeroka i cały czas się rozbudowuje. W jej zakres wchodzą:

  • szkolenia tematyczne dla różnych grup wiekowych,
  • kursy online,
  • kursy stacjonarne w dużych miastach i zakładach pracy,
  • kursy wyjazdowe z atrakcjami, mające charakter rozrywkowy,
  • kursy pierwszej pomocy dla rodziców i dla opiekunów,
  • kursy pierwszej pomocy dla miłośników zwierząt,
  • kursy pierwszej pomocy dla instytucji i firm.

  Kursy kończą się sprawdzeniem wiedzy. Pozytywne wyniki upoważniają nas do wydania zaświadczania, którego ważność to trzy lata. Po tym czasie, należy kurs odświeżyć, by pozyskać nowy dokument potwierdzający ważność odbytego szkolenia.

  Kursy online kończą się certyfikatami. Jest to nowoczesna forma, która pozwala na zaangażowanie w dowolnym czasie dla uczestnika.

  Jeśli cały czas nie czujesz konieczności zapisania się na szkolenie, to zachęcamy do zrobienia testu, który jest dostępny w naszych zakładkach. Jeśli przejdziesz go pomyślnie – brawo, jeśli nie – pomyśl o sytuacji, w której konieczna byłaby wiedza, jakiej obecnie nie posiadasz. Zapisz się do nas. Chętnie pomożemy!

   

  Organizacja kursu

  Kursy pierwszej pomocy odbywają się w Koninie, gdy pojawi się grupa około piętnastu chętnych osób. W sytuacjach, gdy chodzi o szkolenia grup pracowników nasi eksperci są w stanie spotkać się w siedzibie firmy, która zleca szkolenie na terenie Konina.

  Prowadzący szkolenia specjaliści bardzo chętnie przygotują zagadnienia tematyczne, związane z określonym kursem, chętnie podejmą współpracę oferując wiedzę z zakresu pierwszej pomocy w Koninie. Przeszkolą nauczycieli, uczniów i inne instytucje, które uznają tę wiedzę za niezbędną.

  Prelegenci są otwarci na udział w różnych spotkaniach, gdzie mają wygłosić wykład połączony z ćwiczeniami na tematy związane z pierwszą pomocą. Rozważymy każdego rodzaju pomysł, gdyż nasz zespół to grupa młodych i kreatywnych ludzi, którzy kurs pierwszej pomocy traktują jak misję, chcą się nim dzielić z każdym, kto tylko tego zapragnie.

  Na wszelkie pytania związane ze szczegółami szkolenia pierwszej pomocy w Koninie chętnie odpowiemy. Prosimy o kontakt.