Kurs pierwszej pomocy Konin. Wszystkie aspekty związane z udzielaniem pierwszej pomocy są traktowane przez ludzi, jak zbędne. Zastanawiające jest to, że tak mało mamy szkoleń dla wszystkich, których ten temat interesuje. To właśnie my wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych potencjalnych kursantów. Jesteśmy w stanie zorganizować szkolenie tematyczne tak, by omówić wszelkie nakreślone wcześniej tematy i nauczyć sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach, w których niezbędne jest udzielenie pierwszej pomocy.

Oferujemy:pierwsza pomoc (2)

  • zajęcia na terenie Konina i okolic
  • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy
  • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
  • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
  • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Szkolenia w Koninie

Konin

Nasz formularz kontaktowy

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Pierwsza pomoc to ważna wiedza

Pierwsza pomoc kojarzona jest najczęściej z wypadkami, podczas których trzeba ratować człowieka. Zdecydowanie kojarzy się ją też z ratownikami medycznymi, którzy na miejscu próbują wykonać niezbędne czynności ratujące czyjeś życie.

Okazuje się jednak, że pierwsza pomoc również jest bardzo ważna w pracy i w domu. Są to dwa zagadnienia, które doprecyzowują temat pierwszej pomocy w życiu każdego człowieka. Dom i praca to dwa miejsca, w których spędzamy najwięcej czasu. Trzecim jest ogólnie pojęta droga i przemieszczanie się. To właśnie w drodze zdarza się najwięcej wypadków, ale nie znaczy to, że w pracy czy w domu jest bezpieczniej.

Niezależnie od tego, jak będziemy dzielić miejsca, w których spędzamy najwięcej czasu, to kwestie związane z pierwszą pomocą dotyczą każdego z nich tak samo. Stałe schematy postępowania obowiązują niezależnie od tego, gdzie jesteśmy.

Szkoda, że konieczność przyswojenia tych zasad nie rośnie proporcjonalnie do liczby wypadków. Nie rośnie też odpowiednio szybko liczba osób, które potrafią udzielić pomocy przedmedycznej. W tym wyjątkowym przypadku media nie odgrywają takiej roli, jaką powinny i w sumie nie wiadomo, z czego to wynika.

Ważne jest jednak coraz bardziej świadome podejście do tematu pierwszej pomocy. Do tej pory był to temat bagatelizowany i traktowany często jako niepotrzebny. Łączony głównie z wypadkami samochodowymi, które statystycznie wiążą się z przestrzenią najmniej używaną przez człowieka. To dom i praca są miejscami, w których bywa się najczęściej. Dopiero od pewnego czasu zaczęto zwracać uwagę na to, że ten aspekt rzeczywistości zawiera pewną lukę i trzeba ją również uzupełnić.

Szkolenia, które związane są z pracą odbywają się często. Taka jest rola pracodawców. Muszą oni uświadamiać i dawać poczucie bezpieczeństwa, dzięki czemu pracownicy czują się dobrze traktowani, a ich wydajność wzrasta.

Dom jest miejscem, w którym zdarza się wiele sytuacji niebezpiecznych, a szkoleń z tej dziedziny nie ma wiele. Czasem pod wpływem zapytania kursanta, toczy się dyskusja na tematy związane z domem, ale zwykle to są dygresje, które niewiele wnoszą do całości wiedzy.

Dobrze przeprowadzony kurs uczy reagowania, zapewniania komfortu, a także innych działań o charakterze ogólnym. Uczy się odnaleźć w każdej sytuacji. Wiadomo, że sugestywne ćwiczenia działają na wyobraźnię, pozwalają odnaleźć rozwiązania, które mogą być niezbędne w domu, wśród bliskich.

W szkoleniach z zakresu pierwszej pomocy tkwi wielki potencjał. Warto w nich brać udział, by poczuć tę radość z posiadania wiedzy kompletnej. To bardzo przydatna wiedza, ponieważ może się przydać tak naprawdę wszędzie.

 

Zaufali nam: