Kurs pierwszej pomocy Nowy Sącz. Korzystając z kursu pierwszej pomocy, mamy wewnętrzne przeświadczenie, że nie będziemy musieli korzystać z tej wiedzy. Dlatego często podchodzimy do tego tematy na luzie i z dystansem. Jeszcze częściej gdy zakładamy, że ta wiedza się nam nie przyda, więc nie korzystamy z takich kursów w ogóle. A to błąd!

Oferujemy:pierwsza pomoc (2)

  • zajęcia na terenie Nowego Sącza i okolic.
  • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy.
  • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
  • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
  • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Szkolenia w Nowym Sączu

Nowy Sącz

Nasz formularz kontaktowy

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Pierwsza pomoc to konieczność

Statystyki dotyczące wypadków rosną w zastraszającym tempie, co oznacza, że mamy sporo możliwości, by zostać świadkami jakiegoś wypadku. Gdyby się faktycznie tak wydarzyło, to trzeba wiedzieć, że udzielenie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Nie możemy uciec z miejsca wypadku. Nie możemy nie udzielić pomocy rannym i poszkodowanym.

Problem polega na tym, że większość nie ma pojęcia jak się za ratowanie zabrać? Co trzeba zrobić najpierw, co potem? Jaka jest kolejność? Jak wezwać pomoc? W takich sytuacjach dowiadujemy się, jak niewiele wiemy na ten temat. Warto skorzystać ze szkoleń z zakresu pomocy przedmedycznej i przyswoić sobie choć najważniejszą wiedzę, by umieć zareagować, gdy będzie taka potrzeba. Kurs pierwszej pomocy powinien być obowiązkowy dla wszystkich ludzi. Powinno się odbywać go niezależnie od tego, czy ktoś pracuje, czy spędza czas w domu z dziećmi. W każdym przypadku warto przyswoić wiedzę, która może uratować czyjeś życie. To chyba najważniejszy argument.

Idąc ulicą Nowego Sącza możemy być świadkami stłuczki, wypadku z udziałem rowerzystów lub pieszych. Na ulicy może wydarzyć się dosłownie wszystko, a każda z tych sytuacji może okazać się na tyle niebezpieczna, że potrzebna będzie szybka reakcja, by uratować czyjeś życie. Właśnie odpowiednio poprowadzony kurs pierwszej pomocy, pozwoli na przyswojenie odpowiednich zachowań w sytuacjach codziennego niebezpieczeństwa.

Wydawać by się mogło, że to proste i nie potrzeba specjalnych szkoleń, by zadzwonić pod nr 112. Okazuje się jednak, że wezwanie służb ratunkowych jest wyzwaniem dla wielu świadków wypadków, a rozmowa z dyspozytorem często trwa zbyt długo i jest zbyt ogólnikowa, by ten mógł szybko zareagować. Co więcej, oczekiwanie na przyjazd pomocy jest czasem, w którym powinno się uspokoić rannych. To ważny aspekt udzielania pierwszej pomocy. Podejście psychologiczne do drugiego człowieka, uspokojenie jego zdenerwowania i wyciszenie obaw. Na tym również polega udzielenie pierwszej pomocy.

Jeśli zaś chodzi o wiedzę, to istotne jest zapamiętanie zaledwie garści zachowań i procedur, które będą niezbędne dopiero w krytycznym momencie, gdy nie możemy zorganizować pomocy. Ważne jest, że zasady pierwszej pomocy zostały opracowane w taki sposób, aby naprawdę każdy sobie z nimi poradził i je przyswoił. To nie jest temat nowy, wielu ludzi odbyło już szkolenia z pomocy przedmedycznej w szkołach czy na kursach prawa jazdy, warto jednak od czasu do czasu przypominać sobie tę wiedzę i wzbogacać schematy ratownicze o nowe informacje. Każdy specjalista, którzy przeprowadza szkolenia kładzie nacisk na coś innego. Jedni utrwalają schematyczne działania, inni skupiają się na psychologicznym podejściu. Bardzo ważne jest to, by podczas ratowania ludzi połączyć wszystkie aspekty i by mieć o nich pojęcie!

 

Zaufali nam: