Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej

Wykwalifikowani Skuteczni Wiarygodni Doświadczeni dla Ciebie

Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej

Kurs pierwszej pomocy to kurs wyjątkowy

Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej to zagadnienie, z którym spotykamy się bardzo często. Współcześnie już małe dzieci w przedszkolach uczą się podstaw związanych z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej. Jest to niezwykle ważne, by z tematem empatii i zaangażowania oswajać dzieci już od najmłodszych lat, gdy są chłonne i podatne na nowe informacje.

Kolejnym etapem, w którym mamy do czynienia z kurs pierwszej pomocy przedmedycznej jest czas szkoły. Lekcje wychowawcze, zajęcia z biologii lub z innego przedmiotu – zawsze znajdzie się okazja, by tę niezbędną wiedzę przemycić uczniom, którzy powinni mieć świadomość jak ważne jest udzielanie pierwszej pomocy. Tym bardziej, że coraz częściej mówi się o szanowaniu siebie i drugiego człowieka. Warto o tym pamiętać i sugerować, że szacunek do siebie i innych to empatia i pomaganie w razie potrzeby.

Ostatni etap, w którym możemy dokształcić się z zakresu kurs pierwszej pomocy przedmedycznej to dorosłość. Większość z nas ma prawo jazdy, na którym obowiązkowo trzeba było przejść kurs pierwszej pomocy przedmedycznej. Jeśli i ta okazja nas ominęła, to kursy pierwszej pomocy organizowane są często przez pracodawców, którzy szkolą regularnie pracowników z zasad bhp i przeciwpożarowych, przy okazji omawiając też zagadnienia związane z pierwszą pomocą.

Trzy etapy życia narzucają nam świadomość i umiejętność udzielania pierwszej pomocy, ale zdarza się tak, że ignorujemy tę wiedzę. Pierwsza pomoc przedmedyczna jest jedną z podstawowych umiejętności, która w sytuacjach kryzysowych jest niezbędna. Warto jednak podkreślić, iż wiedza, którą posiadamy, jest bardzo często szczątkowa, niepełna. Należy ją poszerzyć o informacje, na które często nie ma wystarczającej ilości czasu podczas krótkich szkoleń. Często pracodawca rezygnuje z rozbudowanych szkoleń ze względów finansowych, a to spory błąd.

Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej

Nasza firma ma poczucie, że pomimo wielości podejmowanych prób związanych z wykształceniem schematów udzielania pierwszej pomocy, jest z tym różnie. Mamy poczucie, że warto inwestować w kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, bo on mentalnie przygotowuje ludzi do empatycznego reagowania na potrzeby drugiego człowieka.

Nasz kadra jest gronem fachowców, którzy poprzez dydaktykę realizują własne potrzeby dzielenia się niezbędną wiedzą, którą każdy człowiek powinien znać. Poczucie misji, jakie towarzyszy naszej pracy sprawdza się w trakcie kursów, jakie organizujemy. Nie są to kursy teoretyczne, nastawione na monologi, przeważają dialogi i
ćwiczenia, co jest bardzo ważne dla naszych kursantów.

Podobnie jest z kurs pierwszej pomocy przedmedycznej online, które tworzymy w oparciu o wiedzę i doświadczenie. One również mają dać poczucie, że w razie problemów, każdy, kto pozna merytoryczny przekaz kursu, poradzi sobie w trudnej sytuacji.

Chcemy, by w najtrudniejszych życiowych sytuacjach każdy mógł poczuć choć odrobinę komfortu, by mógł zareagować świadomie, by był przekonany, że działa dobrze, zgodnie z zasadami, których nauczył się na kurs pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wyrazem ludzkiej odpowiedzialności jest opieka nad najbliższymi i nad wszystkimi, którzy tego potrzebują. Jednym z przejawów tego rodzaju odpowiedzialności jest znajomość zasad pierwszej pomocy przedmedycznej. Właśnie dlatego staramy się upowszechniać tę wiedzę. Chcemy tłumaczyć wszystkim, jak ważne są wartości, o których dziś mówi się rzadko. Wiemy doskonale jak ważna jest dbałość o ludzkie życie. Wie o tym każdy, kto przeżył w życiu stratę bliskiej osoby.

Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej
Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej

Działanie to podstawa pierwszej pomocy

Jako praktycy zdajemy sobie sprawę, że trudno podjąć się wyzwania, jakim jest udzielenie pierwszej pomocy. Tym bardziej, że wszelkie próby prowadzenia szkoleń darmowych są organizowane w sposób, który krytykują organizacje zajmujące się wspieraniem i kontrolą działań związanych ze szkoleniami przedmedycznymi i kursami pierwszej pomocy dla różnych grup.

Czasem lepiej zapłacić za kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, który przyniesie efekty, niż brać udział w kursie bezpłatnym, z którego nie dowiemy się wiele. Kursy płatne mają tę przewagę, że zazwyczaj nie są prowadzone w formie nudnego wykładu, który znamy z poprzednich doświadczeń, z lekcji w szkołach czy kursów dl pracowników lub kierowców.

Nasz kurs pierwszej pomocy przedmedycznej ma zazwyczaj charakter dynamiczny. Jest dostosowany do potrzeb grupy, przygotowany w taki
sposób, by poczuć odrobinę adrenaliny, by zrozumieć i doświadczyć tego, na czym polega ratowanie ludzi. Ważne jest podejście prowadzących, którzy muszą ośmielić grupę, często obcych ludzi, do działania i wspólnej nauki. To bardzo ważne, bo w razie konieczności ratowania czyjegoś życia nie będziemy mieli gwarancji, że dookoła spotkamy samych znajomych i przyjaciół. Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej ma zobrazować stan, w jakim możemy się znaleźć, gdy będzie trzeba podjąć decyzję o ratowaniu człowieka.

Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej

Płatny kurs pierwszej pomocy przedmedycznej jest zazwyczaj godne polecania. Najczęściej prowadzą je doświadczeni, młodzi ludzie z głową pełną pomysłów i doświadczeniem, którym mogą się już pochwalić i niejednemu z kursantów zaimponować. Ważne jest to, by aspekt dydaktyczny był w trakcie kursu poprowadzony tak, aby każdemu
uczestnikowi utkwiły w pamięci najważniejsze schematy działań w razie konieczności szybkiego reagowania.

Pierwsza pomoc przedmedyczna jest zagadnieniem, do którego należy podejść w odpowiedni sposób. Zainteresowanie kursantów to podstawa. Można tę wiedzę obudować przykładami i ćwiczeniami, można ją wyegzekwować w trakcie symulacji lub pracy na fantomach. Ważne, by nie była podana wyłącznie w postaci nudnego wykładu, ponieważ nie jest w stanie zaciekawić i z pewnością jako wiedza wyłącznie teoretyczna bardzo szybko zostanie wyparta z pamięci.

Najważniejsze jest to, by uświadomić sobie, że wiedzę z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej powinien znać każdy. Możliwości jej przyswojenia jest wiele, wystarczy wybrać tę, która najbardziej pasuje i spełni oczekiwania. Każdy, kto chce nauczyć się udzielać pierwszej pomocy może skorzystać z oferty kursów bezpłatnych, z których też coś wyniesie, lub płatnych, które są w ofercie naszej firmy.

Należy pamiętać, że kurs pierwszej pomocy przedmedycznej to czas ćwiczeń i nauki. Warto dać sobie ten czas, by mieć chwilę na doświadczenie tego, co może się wydarzyć w rzeczywistości.

kurs pierwszej pomocy dla ochroniarzy

Czas na twój ruch!

Patrycja Wiśniewska
p.wisniewska@medykszkolenia.pl
+48 736 651 593

Medykszkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851

Dlatego my!

Ponad 650 opinii Google

Łódź, Warszawa, Poznań, Kraków, Katowice, Wrocław, Zielona Góra, Szczecin, Białystok, Gdańsk

Ponad 50 000 przeszkolonych kursantów

Każdy z nich ma umiejętności ratowania życia!

Ponad 3000 obsłużonych firm

Poczujesz się pewnie w swoim miejscu pracy.

Nie oszczędzamy na klientach. Nowoczesny sprzęt treningowy

fantomy połączone z tabletem, AED, kamizelka do zakrztuszeń, sztuczna krew i urwane kończyny

Dostęp do materiałów on-line

Uczestnicy mają dostępy do platformy elearningowej, na której mogą pogłębiać swoją wiedzę

Szkoleniowcy – tylko specjaliści, aktywni zawodowo

Pogotowie, szpitale, misję międzynarodowe... Długo wymieniać. Kadra z jajem (tym najczarniejszym), humor to podstawa!

Certyfikat dla każdego

O ile zda egzamin, koniec z szkoleniami dla mięczaków.

Wiarygodność

bazujemy na doświadczeniu, realnych sytuacjach oraz filmach. Stres, pot i adrenalina

Zaufali nam