Kurs pierwszej pomocy w Radomiu i okolicach.

Statystyki nadal nie wyglądają dobrze: w Polsce w różnego rodzaju wypadkach ginie więcej osób niż w większości krajów Europy. Można mieć uzasadnione przeczucie, że ma to związek z wynikami innych ankiet, które wyraźnie wskazują, że niewiele osób u nas potrafi choćby w podstawowym stopniu udzielać pomocy przedmedycznej. Dla wielu kursy są zbyt drogie (mimo że ludzie ci zwykle nie znają cen), inni uznają, że im się nic złego nie dzieje (a inni nie mają już żadnego znaczenia) i tak jedna statystyka wiąże się nierozerwalnie z drugą. Niestety.

Zamów dostęp do szkolenia

Dziś zamówienie, dziś Certyfikat !

Dostęp do szkolenia zostaje przyznany ci natychmiast po dokonaniu wpłaty.

Wpłata zostaje zaksięgowana natychmiast przez kanał płatności ekspresowej paynow lub blik.

Szkolenie realizujesz za pośrednictwem swojego telefonu lub komputera loguje się do platformy E-learningowej.

Platforma jest instynktowna i prowadzi ciebie krok po kroku do samego końca szkolenia.

Szkolenie jest w formie video i zawiera lektora! Więc możesz się uczyć nawet w samochodzie lub parku!

Zamawiający szkolenie dostaje certyfikat lub zaświadczenie niezwłocznie, po zakończeniu egzaminu kursanta, i jest on pełnoprawnym dokumentem z podpisem elektronicznym.

Cena 110 zł

Oferujemy:pierwsza pomoc (2)

 • zajęcia na terenie Radomia i okolic
 • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy
 • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
 • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
 • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Nasz formularz kontaktowy

  Zaufali nam:

  Kurs pierwszej pomocy Radom

  Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej jest jednym z najważniejszych kursów, jakie organizuje się dla osób w każdym wieku. Już od najmłodszych lat należy wpajać dzieciom, jak ważne jest reagowanie na krzywdę i pomaganie osobom, które tej pomocy potrzebują. Chodzi o to, by tworzyć społeczeństwo pełne zrozumienia i empatii wobec innych, a takie cechy warto utrwalać już od najmłodszych lat.

  Jesteśmy firmą, która organizuje szkolenia dla każdej grupy wiekowej. Odnajdziemy się w pracy z dziećmi, z dorosłymi, którzy do tematu pierwszej pomocy podchodzą różnie. Potrafimy uświadomić każdemu, jak ważne to zagadnienie, a przede wszystkim mamy kompetencje i chęci, by kierować swoje kursy do każdego mieszkańca większego miasta.

  Każdy może udzielić pierwszej pomocy

  Pierwsza pomoc, a właściwie pomoc przedmedyczna, bo tak się nazywa te działania, ma zapewnić bezpieczeństwo poszkodowanym w dowolnym zdarzeniu do czasu przybycia na miejsce profesjonalnej ekipy ratunkowej. To proste jak drut. Podobnie zresztą jak zasady i czynności, które składają się na pierwszą pomoc. Naprawdę nie trzeba wiele robić, żeby uratować komuś życie albo przynajmniej zmniejszyć ryzyko obrażeń wtórnych. Są to zadania, które może wykonać praktycznie każdy bez względu na wiek, stan zdrowia czy doświadczenie życiowe. W najbardziej okrojonej wersji udzielenie pierwszej pomocy sprowadza się do oceny stanu poszkodowanych i powiadomienia centrum ratunkowego. To jednak też trzeba umieć zrobić dobrze, żeby nie przeciągać procedury ratunkowej i nie komplikować akcji zespołowi ratownictwa.

  Od czego należy zacząć?

  Zdobycie podstawowych umiejętności wymaga trochę czasu i zdecydowanie nie jest czymś, czego można nauczyć się na YouTube lub Facebooku, bo do tej pory nikt na poważnie tych kanałów nie wykorzystał do celów edukacyjnych. Trzeba więc zapisać się na kurs pierwszej pomocy. Najprostszy kosztuje około 100 złotych i trwa nie dłużej niż 6 godzin. To naprawdę niewiele, choć czasem może się wydawać, że nauka wzywania pomocy przez sześć godzin to jakiś przekręt. Nie – tak nie jest. Po prostu jest to umiejętność, jaką należy opanować do perfekcji, a samo zgłoszenie powinno i odbyć się we właściwy sposób, i realnie pomóc dyspozytorowi w wyborze odpowiedniego zespołu ratownictwa, więc nawet do wykonania telefonu na miejscu wypadku trzeba się odpowiednio przygotować. A żeby nie musiał się w to angażować sam dyspozytor, a cała procedura była krótsza, trzeba się nauczyć robić to samodzielnie. I tutaj słowo „trzeba” musi zostać podkreślone podwójną linią, zakreślone na czerwono i oznaczone wykrzyknikiem. Udzielanie pierwszej pomocy przynajmniej w podstawowym zakresie jest obowiązkiem nie tylko prawnym, ale także wynikającym z podstawowego poczucia odpowiedzialności. Prawdą jest to, że żyjemy w bezpiecznym miejscu i w spokojnych czasach, ale każdy z nas może zrobić coś, żeby było jeszcze bezpieczniej i jeszcze spokojniej. Więcej można się oczywiście nauczyć na kursie pomocy przedmedycznej z pozoracjami i scenariuszami do opanowania, ale już nawet najbardziej elementarna wiedza w tym zakresie może okazać się wiedzą na wagę czyjegoś życia.

  Potrzeba kursów pierwszej pomocy

  Pierwsza pomoc w Radomiu jest ważna. Jest to miasto, które zalicza się według projektu ESPON do grona dużych miast o znaczeniu krajowym lub międzynarodowym, a co za tym idzie – należy budować jego zaplecze w każdej dziedzinie.

  Ważnym aspektem pierwszej pomocy jest poczucie bezpieczeństwa mieszkańców większych miast, w których organizowane są imprezy masowe, a co za tym idzie pojawiają się spore grupy ludzi. Radom jest organizatorem międzynarodowych pokazów lotniczych Radom Air Show, co skutkuje nie tylko większą liczbą ludzi w mieście. Jest to impreza, która niesie za sobą ryzyko. Warto zatem mieć świadomość co robić i jak można uratować ludzkie życie lub zdrowie?

  Duże miasta mają wielu mieszkańców. Jeśli porównamy statystyki, dostrzeżemy, że ważniejsze są kursy pierwszej pomocy w miejscach dostępnych dla dużej ilości osób, ponieważ wśród większej grupy ludzi istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia jakiejś sytuacji niebezpiecznej.

  Oferta kursów pomocy przedmedycznej

  Tak naprawdę każdy kurs charakteryzuje się czymś innym. Nasza firma kładzie nacisk na szkolenie umiejętności praktycznych i na dwa aspekty, które są najważniejsze. Pierwszy z nich to umiejętne udzielenie pierwszej pomocy, zaś drugi to empatia wobec poszkodowanego i emocje towarzyszące podczas udzielania pierwszej pomocy.

  Przede wszystkim każdy kurs charakteryzuje się omówieniem wiedzy teoretycznej. W naszym wydaniu jest to zwykle krótki wykład, ponieważ wszystko, co ważne dzieje się po omówieniu tych zasad. Nasi eksperci są specjalistami i praktykami w dziedzinie udzielania pierwszej pomocy, dlatego najczęściej zajmują się uczeniem poprzez ćwiczenia. Taka forma sprawia, że każdy kursant przyswoi więcej wiedzy, w razie jakichkolwiek pytań będzie mógł zapytać o wszystko, co na danym etapie udzielania pierwszej pomocy jest niejasne, a także otwiera na działanie, oswaja i przyzwyczaja do reagowania.

  Ostatni aspekt, który tak naprawdę jest omawiany w trakcie każdego poprzedniego to emocje. Nasi wykładowcy wiedzą doskonale jak trudno podjąć decyzję o ratowaniu człowieka, gdy nie jest ona wyćwiczona, ale trudno też ratować człowieka walcząc ze swoim strachem i obawami. Ważne jest, by każdy z kursantów miał możliwość podjęcia próby szybkiej reakcji. Chodzi o to, by zobaczył jak reaguje w sytuacjach niekomfortowych. Nasi eksperci doskonale wiedzą jak motywować do działania. Są ludźmi, którzy potrafią wysłuchać, odpowiedzieć na każde pytanie. Nasze szkolenia mają charakter luźny. Chcemy, by to była efektywna współpraca.

  Staramy się, by kursy z zakresu pierwszej pomocy odbiegały od wiedzy książkowej, nudnej, trudnej do zapamiętania, powtarzalnej. Nie zajmujemy się odtwarzaniem suchych informacji. One służą nam do tego, by podjąć działanie i dyskusję.

  Firma z misją

  Nasze działania od zawsze nastawione są na odbiorcę. Chcemy wytłumaczyć zasady udzielania pierwszej pomocy, nauczyć podstawowych czynności ratowniczych, ośmielić do działania, rozwiać wszelkie wątpliwości, które nasuwają się podczas kursu i nagrodzić za pozyskaną wiedzę. Wierzymy, że nasza praca to misja. Działamy w zakresie organizowania kursów pierwszej pomocy już ponad dziesięć lat, co pozwala nam dostrzec, jak wielki potencjał tkwi w przekazywaniu tej wiedzy w sposób odpowiedni.

  Nasza oferta jest bardzo szeroka i cały czas się rozbudowuje. W jej zakres wchodzą:

  • szkolenia tematyczne dla różnych grup wiekowych,
  • kursy online,
  • kursy stacjonarne w dużych miastach i zakładach pracy,
  • kursy wyjazdowe z atrakcjami, mające charakter rozrywkowy,
  • kursy pierwszej pomocy dla rodziców i dla opiekunów,
  • kursy pierwszej pomocy dla miłośników zwierząt,
  • kursy pierwszej pomocy dla instytucji i firm.

  Kursy kończą się sprawdzeniem wiedzy. Pozytywne wyniki upoważniają nas do wydania zaświadczania, którego ważność to trzy lata. Po tym czasie, należy kurs odświeżyć, by pozyskać nowy dokument potwierdzający ważność odbytego szkolenia.

  Kursy online kończą się certyfikatami. Jest to nowoczesna forma, która pozwala na zaangażowanie w dowolnym czasie dla uczestnika.

  Jeśli cały czas nie czujesz konieczności zapisania się na szkolenie, to zachęcamy do zrobienia testu, który jest dostępny w naszych zakładkach. Jeśli przejdziesz go pomyślnie – brawo, jeśli nie – pomyśl o sytuacji, w której konieczna byłaby wiedza, jakiej obecnie nie posiadasz. Zapisz się do nas. Chętnie pomożemy!

  Pomagać trzeba chcieć

  Każdy człowiek powinien oswoić w sobie przekonanie, że potrafi pomóc drugiemu, by nie czuł strachu, a chęć i konieczność niesienia pomocy. Takie przekonanie można wykształcić wyłącznie podczas kursów i szkoleń, gdy człowiek zetknie się z koniecznością wykonania pierwszej pomocy, zareagowania na sytuację zaproponowaną przez doświadczonego eksperta. W ten sposób każdy nabiera pewności siebie i odwagi, która może zaprocentować, gdy faktycznie będzie trzeba zareagować w sytuacji rzeczywistej.

  Szkolenia z pierwszej pomocy odbywają się w Radomiu, gdy zbierze się grupa chętnych osób. W sytuacjach, gdy chodzi o szkolenia grup pracowników nasi eksperci są w stanie spotkać się w siedzibie firmy, która zleca szkolenie na terenie Radomia.

  Nasi eksperci bardzo chętnie przygotują szkolenia tematyczne, związane z określonym zagadnieniem, chętnie podejmą współpracę oferując wiedzę z zakresu pierwszej pomocy w Radomiu. Chętnie przeszkolą nauczycieli, uczniów i inne instytucje, które uznają tę wiedzę za niezbędną.

  Na wszelkie pytania związane ze szczegółami szkolenia pierwszej pomocy w Radomiu chętnie odpowiemy. Prosimy o kontakt.