Kurs pierwszej pomocy w Radomiu i okolicach. Statystyki nadal nie wyglądają dobrze: w Polsce w różnego rodzaju wypadkach ginie więcej osób niż w większości krajów Europy. Można mieć uzasadnione przeczucie, że ma to związek z wynikami innych ankiet, które wyraźnie wskazują, że niewiele osób u nas potrafi choćby w podstawowym stopniu udzielać pomocy przedmedycznej. Dla wielu kursy są zbyt drogie (mimo że ludzie ci zwykle nie znają cen), inni uznają, że im się nic złego nie dzieje (a inni nie mają już żadnego znaczenia) i tak jedna statystyka wiąże się nierozerwalnie z drugą. Niestety.

Oferujemy:pierwsza pomoc (2)

  • zajęcia na terenie Radomia i okolic
  • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy
  • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
  • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
  • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia w Radomiu

Kurs pierwszej pomocy Radom

Nasz formularz kontaktowy

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Każdy może pomagać

Pierwsza pomoc, a właściwie pomoc przedmedyczna, bo tak się nazywa te działania, ma zapewnić bezpieczeństwo poszkodowanym w dowolnym zdarzeniu do czasu przybycia na miejsce profesjonalnej ekipy ratunkowej. To proste jak drut. Podobnie zresztą jak zasady i czynności, które składają się na pierwszą pomoc. Naprawdę nie trzeba wiele robić, żeby uratować komuś życie albo przynajmniej zmniejszyć ryzyko obrażeń wtórnych. Są to zadania, które może wykonać praktycznie każdy bez względu na wiek, stan zdrowia czy doświadczenie życiowe. W najbardziej okrojonej wersji udzielenie pierwszej pomocy sprowadza się do oceny stanu poszkodowanych i powiadomienia centrum ratunkowego. To jednak też trzeba umieć zrobić dobrze, żeby nie przeciągać procedury ratunkowej i nie komplikować akcji zespołowi ratownictwa.

Dlatego też zdobycie nawet podstawowych umiejętności wymaga trochę czasu i zdecydowanie nie jest czymś, czego można nauczyć się na YouTube lub Facebooku, bo do tej pory nikt na poważnie tych kanałów nie wykorzystał do celów edukacyjnych. Trzeba więc zapisać się na kurs pierwszej pomocy. Najprostszy kosztuje około 100 złotych i trwa nie dłużej niż 6 godzin. To naprawdę niewiele, choć czasem może się wydawać, że nauka wzywania pomocy przez sześć godzin to jakiś przekręt. Nie – tak nie jest. Po prostu jest to umiejętność, jaką należy opanować do perfekcji, a samo zgłoszenie powinno i odbyć się we właściwy sposób, i realnie pomóc dyspozytorowi w wyborze odpowiedniego zespołu ratownictwa, więc nawet do wykonania telefonu na miejscu wypadku trzeba się odpowiednio przygotować. A żeby nie musiał się w to angażować sam dyspozytor, a cała procedura była krótsza, trzeba się nauczyć robić to samodzielnie. I tutaj słowo „trzeba” musi zostać podkreślone podwójną linią, zakreślone na czerwono i oznaczone wykrzyknikiem.

Udzielanie pierwszej pomocy przynajmniej w podstawowym zakresie jest obowiązkiem nie tylko prawnym, ale także wynikającym z podstawowego poczucia odpowiedzialności. Prawdą jest to, że żyjemy w bezpiecznym miejscu i w spokojnych czasach, ale każdy z nas może zrobić coś, żeby było jeszcze bezpieczniej i jeszcze spokojniej. Więcej można się oczywiście nauczyć na kursie pomocy przedmedycznej z pozoracjami i scenariuszami do opanowania, ale już nawet najbardziej elementarna wiedza w tym zakresie może okazać się wiedzą na wagę czyjegoś życia.

 

Zaufali nam: