Kurs pierwszej pomocy Siedlce

Kurs pierwszej pomocy Siedlce Z pierwszą pomocą jest zwykle tak, że nikt nie przywiązuje do niej wagi. Jeśli jej nie potrafi, to nic nie szkodzi, a jeśli ją umie, to i tak za jakiś czas ta wiedza uleci, bo przecież nie korzysta się z niej często. Takie myślenie to straszny błąd! Powinniśmy uświadomić sobie, że pierwsza pomoc jest nam niezbędna, bo w sytuacji, w której będzie trzeba z niej skorzystać, możemy bez tej podstawowej wiedzy popełnić błąd.

kurs pierwszej pomocy łódź
Defibrylator AED, 80% kursantów bez wcześniejszego przeszkolenia popełnia drastyczne błędy w jego uzytkowaniu !
Potrzebujesz dobrych mechanizmów szkoleniowych aby wiedzieć jak, w trakcie dużego stresu właściwie uciskać klatkę piersiową
rzypomnijmy, że w mózgu dochodzi do nieodwracalnych zmian już po 3 minutach od zatrzymania krążenia. 10 minut zatrzymania krążenia bez RKO i defibrylacji prowadzi do śmierci (czas ten może się nieco zmieniać ze względu na temperaturę otoczenia i mechanizm, w jakim doszło do NZK).
Służbom medycznym dotarcie do poszkodowanego w mieście średnio zajmuje do 8 minut, a do poszkodowanego poza miastem – nawet do 15.
Czy wiesz że staza taktyczna przy silmy krwawieniu to ostateczność ? Są inne sposoby tamowania krwawienia.
Gdy ocena rytmu odbywa się w krótkim czasie po NZK i w sytuacji, gdy na miejscu znajduje się AED, migotanie komór stwierdza się aż w 76% przypadków. Każda minuta opóźnienia w wykonaniu defibrylacji powoduje spadek przeżywalności o 3-4%.
Powszechny dostęp do wiedzy na temat udzielania PP, częstotliwość różnego rodzaju kursów PP oraz coraz gęstsza sieć automatycznych defibrylatorów AED do użytku publicznego sprawiają, że przeżywalność osób z NZK zauważalnie rośnie.

Kurs pierwszej pomocy Siedlce

Udzielenie pierwszej pomocy nie jest łatwe. Gdy w grę wchodzą emocje, człowiek bardzo często nie potrafi myśleć racjonalnie. Nasi eksperci są doświadczonymi ratownikami medycznymi, którzy potrafią wprost rozmawiać z ludźmi o trudnych emocjach. Nasz kurs pierwszej pomocy Siedlce ma charakter przede wszystkim praktyczny. Staramy się zrobić wszystko, by po jego ukończeniu, poza certyfikatem, kursant zdobył wiedzę i śmiałość, która pomoże mu wyjść poza własną strefę komfortu i uratować drugiego człowieka.

Kurs pierwszej pomocy organizowanie w formie stacjonarnej

Podstawą kursów pierwszej pomocy jest efektywność, którą możemy zmierzyć dopiero w praktyce. I to właśnie na praktyce opieramy nasze kursy stacjonarne.  Szkolenie odbywa się na fantomach elektronicznych, pozwalających monitorować skuteczność kursanta.

Nadchodzące szkolenia

grudzień 2022

styczeń 2023

Zamów dostęp do szkolenia

Dostęp do szkolenia zostaje przyznany ci natychmiast po dokonaniu wpłaty.

Wpłata zostaje zaksięgowana natychmiast przez kanał płatności ekspresowej paynow lub blik.

Szkolenie realizujesz za pośrednictwem swojego telefonu lub komputera loguje się do platformy E-learningowej.

Platforma jest instynktowna i prowadzi ciebie krok po kroku do samego końca szkolenia.

Szkolenie jest w formie video i zawiera lektora! Więc możesz się uczyć nawet w samochodzie lub parku!

Zamawiający szkolenie dostaje certyfikat lub zaświadczenie niezwłocznie, po zakończeniu egzaminu kursanta, i jest on pełnoprawnym dokumentem z podpisem elektronicznym.

Dlaczego warto wybrać kurs pierwszej pomocy Siedlce?

Miasto jest skupiskiem, w którym żyje spora liczba mieszkańców, więc prawdopodobieństwo, że na jego terenie wydarzy się jakiś wypadek, jest całkiem spore. Podobnie jest w zakładach pracy, w których zatrudnia się wielu ludzi. Im większa liczba ludności na danym terenie, tym statystyki związane z wypadkami są bardziej niekorzystne. To znaczy, że my jesteśmy osobami, które generują niebezpieczeństwa, ale też jesteśmy tymi, którzy ulegają wypadkom, co oznacza, że sami sobie robimy „pod górkę”.

Właśnie dlatego warto zabezpieczyć się przed skutkami i efektami różnych wypadków, by świadomie pomóc poszkodowanym i umieć wesprzeć ich w trudnej sytuacji. To jest najważniejsze zadanie kursów z dziedziny pierwszej pomocy. Poza nauką, która usystematyzuje nam kolejność postępowania, musimy też nauczyć się postępowania z rannym.

To bardzo ważne, byśmy byli empatyczni i zrozumieli, że jesteśmy w stanie pomóc, nawet wtedy, gdy nasze emocje będą podpowiadały coś innego.

Dobry prowadzący to klucz do dobrego kursu

Kurs pierwszej pomocy Siedlce to spotkanie z profesjonalistami, którzy swoją wiedzę przekazują w oparciu o fachowe źródła i własną praktykę. Właśnie dlatego jest to rodzaj najlepiej przekazanej wiedzy. Szkolne kucie na blachę zasad postępowania, które należy wykonać podczas udzielania pierwszej pomocy jest niczym w porównaniu z takim kursem.

Udowodniono, że człowiek dużo łatwiej uczy się, gdy wiedza teoretyczna poparta jest przykładami, zaś, gdy w grę wchodzi jeszcze praktyka, to przyswojenie zasad jest naprawdę proste. Nie trzeba siedzieć i uczyć się jak w szkole, ale po teorii powtórką jest przykład, a kolejną – praktyka i wiedza utrwala się błyskawiczne, dzięki czemu taki rodzaj szkoleń jest dużo bardziej efektywny.

Warto wydać pieniądze na kurs pierwszej pomocy Siedlce, ponieważ jest to dodatkowa motywacja do tego, by się czegoś nauczyć, choć my gwarantujemy, że z naszego szkolenia każdy wyjdzie mądrzejszy o podstawową wiedzę przećwiczoną w praktyce.

Jesteśmy kadrą profesjonalistów, którzy cenią swoich kursantów i wiedzą, jak ważne jest to, by coraz więcej ludzi potrafiło sobie poradzić w każdej sytuacji. Gdy jesteśmy świadkami wypadku, w którym są poszkodowani, musimy sobie poradzić z udzieleniem pierwszej pomocy.

Działania podczas udzielania pomocy

Pierwsza pomoc to głównie zestaw zadań, które należy wykonać, przed przyjazdem fachowej pomocy medycznej. To zasady, o których warto pamiętać, by umieć je wykorzystać, gdy nadejdzie taki czas. Poza zabezpieczeniem poszkodowanych, należy prawidłowo wezwać pomoc, która w sytuacji utraty przytomności jest niezbędna. Do czasu przyjazdu pogotowia trzeba obserwować wszystkich poszkodowanych, a w razie utraty oddechu należy szybko zareagować. Jak zareagować? Tego wszystkiego można nauczyć się na kurs pierwszej pomocy Siedlce, z których warto skorzystać, ponieważ pozwolą nam odnaleźć się w trudnych chwilach.

Jesteśmy przekonani, że ćwiczenie schematów działania jest jedyną słuszną metodą, by utrwalić w człowieku przekonanie, że pierwsza pomoc to obowiązek, że jest wykonalna, że można do tematu podejść prawidłowo i profesjonalnie. Mamy poczucie, że współcześnie temat kurs pierwszej pomocy Siedlce staje się coraz bardzie medialny, dlatego warto korzystać z mody i uczyć społeczeństwo poprawnego reagowania.

Firma z misją

Nasze działania od zawsze nastawione są na odbiorcę. Chcemy wytłumaczyć zasady udzielania pierwszej pomocy, nauczyć podstawowych czynności ratowniczych, ośmielić do działania, rozwiać wszelkie wątpliwości, które nasuwają się podczas kursu i nagrodzić za pozyskaną wiedzę. Wierzymy, że nasza praca to misja. Działamy w zakresie organizowania kursów pierwszej pomocy już ponad dziesięć lat, to pozwala nam dostrzec, jak wielki potencjał tkwi w przekazywaniu tej wiedzy w sposób odpowiedni.

Nasza oferta jest bardzo szeroka i cały czas się rozbudowuje. W jej zakres wchodzą:

 • szkolenia tematyczne dla różnych grup wiekowych,
 • kursy online,
 • kursy stacjonarne w dużych miastach i zakładach pracy,
 • kursy wyjazdowe z atrakcjami, mające charakter rozrywkowy,
 • kursy pierwszej pomocy dla rodziców i dla opiekunów,
 • kursy pierwszej pomocy dla miłośników zwierząt,
 • kursy pierwszej pomocy dla instytucji i firm.

Kurs pierwszej pomocy Siedlce kończy się sprawdzeniem wiedzy. Pozytywne wyniki upoważniają nas do wydania zaświadczania, którego ważność to trzy lata. Po tym czasie, należy kurs odświeżyć, by pozyskać nowy dokument potwierdzający ważność odbytego szkolenia.

Kursy online kończą się certyfikatami. Jest to nowoczesna forma, która pozwala na zaangażowanie w dowolnym czasie dla uczestnika.

Jeśli cały czas nie czujesz konieczności zapisania się na szkolenie, to zachęcamy do zrobienia testu, który jest dostępny w naszych zakładkach. Jeśli przejdziesz go pomyślnie – brawo, jeśli nie – pomyśl o sytuacji, w której konieczna byłaby wiedza, jakiej obecnie nie posiadasz. Zapisz się do nas. Chętnie pomożemy!

Organizacja kursu

Kurs pierwszej pomocy Siedlce odbywa się, gdy pojawi się grupa około piętnastu chętnych osób. W sytuacjach, gdy chodzi o szkolenia grup pracowników nasi eksperci są w stanie spotkać się w siedzibie firmy, która zleca szkolenie na terenie Siedlec.

Prowadzący szkolenia specjaliści bardzo chętnie przygotują zagadnienia tematyczne, związane z określonym kursem, chętnie podejmą współpracę oferując wiedzę z zakresu pierwszej pomocy w Siedlcach. Przeszkolą nauczycieli, uczniów i inne instytucje, które uznają tę wiedzę za niezbędną.

Prelegenci są otwarci na udział w różnych spotkaniach, gdzie mają wygłosić wykład połączony z ćwiczeniami na tematy związane z pierwszą pomocą. Rozważymy każdego rodzaju pomysł, gdyż nasz zespół to grupa młodych i kreatywnych ludzi, którzy kurs pierwszej pomocy traktują jak misję, chcą się nim dzielić z każdym, kto tylko tego zapragnie.

Na wszelkie pytania związane ze szczegółami szkolenia pierwszej pomocy w Siedlcach chętnie odpowiemy. Prosimy o kontakt.

Dziś zamówienie, dziś Certyfikat !

Zaufali nam:

Siedlce

Co możemy zaoferować na naszych kursach?

 • zajęcia na terenie Siedlc i okolic.
 • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy.
 • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
 • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
 • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Jakie szkolenia prowadzimy?

Masz pytanie ?

Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593

Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Pierwsza pomoc Szczecin
Pierwsza pomoc Szczecin
Pierwsza pomoc Szczecin
kurs pierwszej pomocy kraków
kurs pierwsza pomoc dla zwierzaków
kurs z pierwszej pomocy wrocław
Kurs pierwszej pomocy białystok
pierwsza pomoc kurs białystok
udzielanie pierwszej pomocy kurs
Kurs pierwszej pomocy w warszawie
kurs pierwsza pomoc wrocław cwiczenia
pierwsza pomoc kurs radom
Kurs pierwszej pomocy zielona góra medyk
Kurs pierwszej pomocy zielona góra
Kurs pierwszej pomocy manekin białystok
pierwsza pomoc wrocław kurs
Pierwsza pomoc Szczecin
Kurs pierwszej pomocy warszawa ćwiczenia