Kurs pierwszej pomocy Sosnowiec

Kurs pierwszej pomocy Sosnowiec Udzielenie pomocy przedmedycznej jest często warunkiem uratowania czyjegoś życia. I choć znacznie częściej osoba udzielająca pierwszej pomocy odpowiada bezpośrednio raczej jedynie za zapewnienie komfortu poszkodowanym, to ta rola również jest bardzo ważna i należy się do niej właściwie przygotować. To znaczy, że na kurs pierwszej pomocy Sosnowiec powinien zapisać się właściwie każdy, a ten, kto już kurs odbył, powinien co jakiś czas swoją wiedzę odświeżyć.

kurs pierwszej pomocy łódź
Defibrylator AED, 80% kursantów bez wcześniejszego przeszkolenia popełnia drastyczne błędy w jego uzytkowaniu !
Potrzebujesz dobrych mechanizmów szkoleniowych aby wiedzieć jak, w trakcie dużego stresu właściwie uciskać klatkę piersiową
rzypomnijmy, że w mózgu dochodzi do nieodwracalnych zmian już po 3 minutach od zatrzymania krążenia. 10 minut zatrzymania krążenia bez RKO i defibrylacji prowadzi do śmierci (czas ten może się nieco zmieniać ze względu na temperaturę otoczenia i mechanizm, w jakim doszło do NZK).
Służbom medycznym dotarcie do poszkodowanego w mieście średnio zajmuje do 8 minut, a do poszkodowanego poza miastem – nawet do 15.
Czy wiesz że staza taktyczna przy silmy krwawieniu to ostateczność ? Są inne sposoby tamowania krwawienia.
Gdy ocena rytmu odbywa się w krótkim czasie po NZK i w sytuacji, gdy na miejscu znajduje się AED, migotanie komór stwierdza się aż w 76% przypadków. Każda minuta opóźnienia w wykonaniu defibrylacji powoduje spadek przeżywalności o 3-4%.
Powszechny dostęp do wiedzy na temat udzielania PP, częstotliwość różnego rodzaju kursów PP oraz coraz gęstsza sieć automatycznych defibrylatorów AED do użytku publicznego sprawiają, że przeżywalność osób z NZK zauważalnie rośnie.

Czego można się nauczyć - kurs pierwszej pomocy Sosnowiec?

W Sosnowcu z jakiegoś powodu jest bardzo niewiele kursów pierwszej pomocy. To dziwi, ponieważ w większości okolicznych miast są one prowadzone dość często na naprawdę wysokim poziomie. W samym Sosnowcu wybór jest jednak mocno ograniczony. To jednak tym bardziej powinno zmusić do poszukiwania najlepszego szkolenia. Dlaczego? Dlatego, że w kursach pierwszej pomocy często wcale nie są najważniejsze procedury ratunkowe – w praktyce wystarczy znać ich naprawdę tylko kilka. Każdy dobry kurs pierwszej pomocy Sosnowiec uczy jednak czegoś innego: odpowiedniego wzywania profesjonalnego wsparcia na miejsce zdarzenia, panowania nad nerwami, które muszą się pojawić w sytuacji kryzysowej i wstępnej oceny stanu ofiar wypadków.

Dzięki tym trzem umiejętnościom można zdziałać naprawdę wiele. Rzadko pojawia się potrzeba samodzielnego prowadzenia RKO, a jeszcze rzadziej – zabezpieczania złamań czy poważnych ran. Takie akcje wykonane przez przypadkowych przechodniów świetnie sprzedają się w mediach, ale – na szczęście – należą do rzadkości. Zdecydowanie częściej trzeba tylko wezwać pomoc i zadbać o dodatkowe zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Z pozoru są to działania, które można wykonać i bez przeszkolenia. W praktyce jednak bardzo często okazuje się, że w sytuacji kryzysowej przechodnie nie potrafią się odnaleźć i popełniają masę błędów, które nie tylko opóźniają udzielenie profesjonalnej pomocy, ale także w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić do zwiększenia stopnia zagrożenia na miejscu zdarzenia. Kurs pierwszej pomocy Sosnowiec w najmniej rozbudowanej postaci trwa tylko kilka godzin – zdecydowanie zbyt mało, żeby nauczyć się podejmowania działań w każdej sytuacji, zbyt mało, żeby opanować większość procedur o znacznym stopniu skomplikowania, ale wystarczająco, żeby nauczyć się komunikacji z dyspozytorem centrum ratunkowego i na tyle długo, żeby przyswoić sobie przynajmniej zasady oceny stanu poszkodowanego. Z kursami pierwszej pomocy jest trochę tak, jak z ubezpieczeniami: każdy ma nadzieję, że nigdy się nie przydadzą. Do ubezpieczeń jednak się przekonaliśmy, wierząc, że w trudnej sytuacji będą one ratunkiem. Tak samo należy przekonać się do kursów pierwszej pomocy, które nie tylko mogą realnie uratować życie, ale przede wszystkim są nieporównywalnie tańsze od jakiegokolwiek ubezpieczenia, a chronią wartość zdecydowanie większą. Dobrze jest więc znaleźć jedną z tych nielicznych firm, które w Sosnowcu organizują poważne i dobrze oceniane szkolenie z pierwszej pomocy i poświęcić te parę godzin, żeby naprawdę zgłębić temat.

Z wiedzy teoretycznej potrafią korzystać nieliczni, a liczba osób, które tę wiedzę przyswoiły jest i tak niewielka. Zdecydowanie ważniejszym aspektem jest nauczenie ludzi tego, co trzeba robić w kryzysowych sytuacjach przez pryzmat ćwiczeń i nauki praktycznego wykorzystywania informacji podręcznikowych. Tak uczy się głównie podczas szkoleń. To właśnie na nich kursanci odgrywają różne scenki udające wypadki, odbywają rozmowy telefoniczne z dyspozytorem, którego odgrywa instruktor. Dzięki takiemu podejściu do wiedzy, każdy, kto tylko ma poczucie, że tę wiedzę trzeba sobie przyswoić, nauczy się jej bez problemu, bez zarwanych nocy z nosem w notatkach, czy bez analizowania jakichś filmików, z których bez fachowego komentarza nie wiadomo nic.

Kurs pierwszej pomocy organizowanie w formie stacjonarnej

Podstawą kursów pierwszej pomocy jest efektywność, którą możemy zmierzyć dopiero w praktyce. I to właśnie na praktyce opieramy nasze kursy stacjonarne.  Szkolenie odbywa się na fantomach elektronicznych, pozwalających monitorować skuteczność kursanta.

Nadchodzące szkolenia

marzec 2023

Zamów dostęp do szkolenia

Dostęp do szkolenia zostaje przyznany ci natychmiast po dokonaniu wpłaty.

Wpłata zostaje zaksięgowana natychmiast przez kanał płatności ekspresowej paynow lub blik.

Szkolenie realizujesz za pośrednictwem swojego telefonu lub komputera loguje się do platformy E-learningowej.

Platforma jest instynktowna i prowadzi ciebie krok po kroku do samego końca szkolenia.

Szkolenie jest w formie video i zawiera lektora! Więc możesz się uczyć nawet w samochodzie lub parku!

Zamawiający szkolenie dostaje certyfikat lub zaświadczenie niezwłocznie, po zakończeniu egzaminu kursanta, i jest on pełnoprawnym dokumentem z podpisem elektronicznym.

Nasz kurs pierwszej pomocy Sosnowiec zmieniają światopogląd

Mocnymi stronami szkoleń, które organizujemy są instruktorzy. Tylko dobry ratownik medyczny jest w stanie przekazać najważniejszą wiedzę, ponieważ to właśnie on ma doświadczenie w udzielaniu pierwszej pomocy. Z pewnością wskaże najważniejsze kwestie związane z tym, co należy zrobić na samym początku i jak powinna wyglądać profesjonalnie udzielona pomoc przedmedyczna. Od profesjonalistów dowiemy się, co należy robić w jakiej kolejności. Zrozumiemy sens wykonywania poszczególnych działań. To oni nauczą nas radzić sobie z emocjami, nad którymi bardzo trudno zapanować, gdy mamy wpływ na czyjeś zdrowie lub życie. Poczucie odpowiedzialności jest wystarczającą motywacją, by kurs pierwszej pomocy odbyć choć raz w uczciwy wobec siebie sposób.

Firma z misją misją ratowania życia Sosnowiec

Nasze działania od zawsze nastawione są na odbiorcę. Chcemy wytłumaczyć zasady udzielania pierwszej pomocy, nauczyć podstawowych czynności ratowniczych, ośmielić do działania, rozwiać wszelkie wątpliwości, które nasuwają się podczas kursu i nagrodzić za pozyskaną wiedzę. Wierzymy, że nasza praca to misja. Działamy w zakresie organizowania kursów pierwszej pomocy już ponad dziesięć lat, to pozwala nam dostrzec, jak wielki potencjał tkwi w przekazywaniu tej wiedzy w sposób odpowiedni.

Nasza oferta jest bardzo szeroka i cały czas się rozbudowuje. W jej zakres wchodzą:

 • szkolenia tematyczne dla różnych grup wiekowych,
 • kursy online,
 • kursy stacjonarne w dużych miastach i zakładach pracy,
 • Kurs pierwszej pomocy Sosnowiec wyjazdowe z atrakcjami, mające charakter rozrywkowy,
 • Kurs pierwszej pomocy Sosnowiec  dla rodziców i dla opiekunów,
 • Kurs pierwszej pomocy Sosnowiec  dla miłośników zwierząt,
 • Kurs pierwszej pomocy Sosnowiec dla instytucji i firm.

Kurs pierwszej pomocy Sosnowiec kończy się sprawdzeniem wiedzy. Pozytywne wyniki upoważniają nas do wydania zaświadczania, którego ważność to trzy lata. Po tym czasie, należy kurs odświeżyć, by pozyskać nowy dokument potwierdzający ważność odbytego szkolenia. Kursy online kończą się certyfikatami. Jest to nowoczesna forma, która pozwala na zaangażowanie w dowolnym czasie dla uczestnika. Jeśli cały czas nie czujesz konieczności zapisania się na szkolenie, to zachęcamy do zrobienia testu, który jest dostępny w naszych zakładkach. Jeśli przejdziesz go pomyślnie – brawo, jeśli nie – pomyśl o sytuacji, w której konieczna byłaby wiedza, jakiej obecnie nie posiadasz. Zapisz się do nas. Chętnie pomożemy!

Organizacja kursu z pierwszej pomocy w Sosnowcu

Kurs pierwszej pomocy Sosnowiec odbywa się, gdy pojawi się grupa około piętnastu chętnych osób. W sytuacjach, gdy chodzi o szkolenia grup pracowników nasi eksperci są w stanie spotkać się w siedzibie firmy, która zleca szkolenie na terenie Sosnowca. Prowadzący szkolenia specjaliści bardzo chętnie przygotują zagadnienia tematyczne, związane z określonym kursem, chętnie podejmą współpracę oferując wiedzę z zakresu pierwszej pomocy w Sosnowcu. Przeszkolą nauczycieli, uczniów i inne instytucje, które uznają tę wiedzę za niezbędną.

Prelegenci są otwarci na udział w różnych spotkaniach, gdzie mają wygłosić wykład połączony z ćwiczeniami na tematy związane z pierwszą pomocą. Rozważymy każdego rodzaju pomysł, gdyż nasz zespół to grupa młodych i kreatywnych ludzi, którzy kurs pierwszej pomocy traktują jak misję, chcą się nim dzielić z każdym, kto tylko tego zapragnie. Na wszelkie pytania związane ze szczegółami szkolenia pierwszej pomocy w Sosnowcu chętnie odpowiemy. Prosimy o kontakt.

Dziś zamówienie, dziś Certyfikat !

Zaufali nam:

Sosnowiec

Co możemy zaoferować na naszych kursach?

 • zajęcia na terenie Sosnowca i okolic.
 • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy.
 • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
 • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
 • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Jakie szkolenia prowadzimy?

Masz pytanie ?

Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593

Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy torun
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec
kurs pierwszej pomocy sosnowiec