Kurs pierwszej pomocy w Sosnowcu i okolicach. Udzielenie pomocy przedmedycznej jest często warunkiem uratowania czyjegoś życia. I choć znacznie częściej osoba udzielająca pierwszej pomocy odpowiada bezpośrednio raczej jedynie za zapewnienie komfortu poszkodowanym, to ta rola również jest bardzo ważna i należy się do niej właściwie przygotować. To znaczy, że na kurs pierwszej pomocy powinien zapisać się właściwie każdy, a ten, kto już kurs odbył, powinien co jakiś czas swoją wiedzę odświeżyć.

Oferujemy:pierwsza pomoc (2)

  • zajęcia na terenie Sosnowca i okolic
  • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy
  • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
  • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
  • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia w Sosnowcu

Nasz formularz kontaktowy

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Czego można się nauczyć na kursie pierwszej pomocy?

W Sosnowcu z jakiegoś powodu jest bardzo niewiele kursów pierwszej pomocy. To dziwi, ponieważ w większości okolicznych miast są one prowadzone dość często na naprawdę wysokim poziomie. W samym Sosnowcu wybór jest jednak mocno ograniczony. To jednak tym bardziej powinno zmusić do poszukiwania najlepszego szkolenia. Dlaczego? Dlatego, że w kursach pierwszej pomocy często wcale nie są najważniejsze procedury ratunkowe – w praktyce wystarczy znać ich naprawdę tylko kilka. Każdy dobry kurs uczy jednak czegoś innego: odpowiedniego wzywania profesjonalnego wsparcia na miejsce zdarzenia, panowania nad nerwami, które muszą się pojawić w sytuacji kryzysowej i wstępnej oceny stanu ofiar wypadków.

Dzięki tym trzem umiejętnościom można zdziałać naprawdę wiele. Rzadko pojawia się potrzeba samodzielnego prowadzenia RKO, a jeszcze rzadziej – zabezpieczania złamań czy poważnych ran. Takie akcje wykonane przez przypadkowych przechodniów świetnie sprzedają się w mediach, ale – na szczęście – należą do rzadkości. Zdecydowanie częściej trzeba tylko wezwać pomoc i zadbać o dodatkowe zabezpieczenia miejsca zdarzenia.

Z pozoru są to działania, które można wykonać i bez przeszkolenia. W praktyce jednak bardzo często okazuje się, że w sytuacji kryzysowej przechodnie nie potrafią się odnaleźć i popełniają masę błędów, które nie tylko opóźniają udzielenie profesjonalnej pomocy, ale także w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić do zwiększenia stopnia zagrożenia na miejscu zdarzenia. Kurs pierwszej pomocy w najmniej rozbudowanej postaci trwa tylko kilka godzin – zdecydowanie zbyt mało, żeby nauczyć się podejmowania działań w każdej sytuacji, zbyt mało, żeby opanować większość procedur o znacznym stopniu skomplikowania, ale wystarczająco, żeby nauczyć się komunikacji z dyspozytorem centrum ratunkowego i na tyle długo, żeby przyswoić sobie przynajmniej zasady oceny stanu poszkodowanego.

Z kursami pierwszej pomocy jest trochę tak, jak z ubezpieczeniami: każdy ma nadzieję, że nigdy się nie przydadzą. Do ubezpieczeń jednak się przekonaliśmy, wierząc, że w trudnej sytuacji będą one ratunkiem. Tak samo należy przekonać się do kursów pierwszej pomocy, które nie tylko mogą realnie uratować życie, ale przede wszystkim są nieporównywalnie tańsze od jakiegokolwiek ubezpieczenia, a chronią wartość zdecydowanie większą. Dobrze jest więc znaleźć jedną z tych nielicznych firm, które w Sosnowcu organizują poważne i dobrze oceniane szkolenie z pierwszej pomocy i poświęcić te parę godzin, żeby naprawdę zgłębić temat.

 

Zaufali nam: