Kurs pierwszej pomocy Stalowa Wola. Spora ilość parków, a także zagłębie energetyczne, to najczęściej kojarzone przestrzenie, które wiążą się z Bełchatowem. Wydawać by się mogło, że nijak odnoszą się do szkoleń pierwszej pomocy, które przeprowadzamy, ale tak naprawdę to przestrzenie, w których występuje największa ilość wypadków. Właśnie w pracy i w czasie wolnym mamy spore możliwości, by narazić się na różne niebezpieczeństwa.

Oferujemy:pierwsza pomoc (2)

  • zajęcia na terenie Stalowej Woli i okolic.
  • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy.
  • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
  • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
  • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Szkolenia w Stalowej Woli

Stalowa Wola

Nasz formularz kontaktowy

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Musisz to wiedzieć

Podobno każdy z nas potrafi sobie poradzić nawet w najtrudniejszej sytuacji. W życiu dorosłym tych chwil jest naprawdę dużo. Z każdą z nich musimy się uporać, bo nikt inny za nas tego nie zrobi. Znajdując się w trudnej sytuacji, gdy dzieje się coś, co sprawia, że ktoś jest poszkodowany, musimy zrobić wszystko, by pomóc. Zwykle jest tak, że działamy intuicyjnie. Dajemy sobie zielone światło i działamy, choć nie bardzo wiemy jak to zrobić. Liczy się tylko to, że pomagamy, że próbujemy kogoś uratować.

W takich momentach niezbędna okazuje się wiedza.. Z pewnością dużo lepiej dalibyśmy sobie radę, gdyby ktoś nas nauczył jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy. Warto czasem wyobrazić sobie taką sytuację i naszą bezradność, gdy nie wiemy, co robić w chwilach trudnych. Nie zawsze intuicja będzie nam w stanie podpowiedzieć, jak działać, by poszkodowany wyszedł cało z trudnej dla niego sytuacji. Takie projekcje najlepiej działają na wszystkich, którzy są niezdecydowani, czy warto wziąć udział w takim kursie, czy nie? Wystarczy, że wyobrażą sobie siebie podczas nagłej konieczności ratowania człowieka. Jeśli będą wiedzieli, jak zareagować i co zrobić – to mogą być spokojni, ale jeśli nie – zdecydowanie warto przemyśleć nawet najkrótsze szkolenie.

Prawda jest taka, że szkolenia są różne. Bywają te krótkie – kilka godzin, certyfikat i finał, a także takie kilkudniowe, na których zdecydowanie więcej się ćwiczy. W sumie każde z tych szkoleń przekazuje tą samą wiedzę, więc istnieje pełna dowolność wyboru. Jednym wystarczy teoria, inni muszą, krok po kroku, przeanalizować każdy element, by zrozumieć istotę udzielania pierwszej pomocy.

Należy skupić się na szczegółach, których nie doczytamy w literaturze. Schemat postępowania z rannym znaleźć można w różnych źródłach, ale kwestie psychologiczne najlepiej omówić z kimś, kto zna się na tym, czyli z osobą, która udzielała pierwszej pomocy wiele razy i wie, czego najbardziej oczekują poszkodowani. To wiedza, której nie odnajdziemy w książkach, a zarazem wiedza najbardziej pożądana, ponieważ uświadamia wszystkim, którzy nie mieli możliwości poznać swojego zachowania w sytuacji trudnej, jak możemy się zachować i jak powinniśmy zareagować właściwie. Warto zrozumieć, że od tego może zależeć czyjeś życie i zdrowie.

Najistotniejsze jest świadome udzielanie pierwszej pomocy. Nie chodzi o to, że można zrobić coś źle, ale o to, że pomagając, zaczyna się postępować świadomie. Odrzuca się intuicję na rzecz wiedzy. To bardzo ważne, by dojrzeć do tego, że pewne informacje, w tym oczywiście pierwsza pomoc, to wiedza niezbędna, nawet, jeśli szczęśliwie nie będziemy musieli z niej korzystać. W życiu zawsze lepiej wiedzieć więcej niż cierpieć z powodu braku informacji.

 

Zaufali nam: