Kurs pierwszej pomocy Świdnica. Gdy zdarzy się wypadek, najważniejsze jest szybkie reagowanie. Prawie każdy z nas w szkole miał zajęcia z pierwszej pomocy, ale większość z nas nie pamięta absolutnie nic z tamtego kursu. Można stwierdzić, że to kryzys systemu edukacyjnego. Jednak nie to jest w tym momencie ważne. Problem polega na niewiedzy, która wpływa na nieumiejętność udzielenia pierwszej pomocy, co jest zdecydowanie niebezpieczne.

Oferujemy:pierwsza pomoc (2)

  • zajęcia na terenie Świdnicy i okolic.
  • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy.
  • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
  • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
  • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Szkolenia w Świdnicy

Świdnica

Nasz formularz kontaktowy

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Kurs Pierwszej pomocy Świdnica dla Każdego

W mediach bardzo często mówi się o tym, że młodzi ludzie nie wiedzą, jak udzielić pierwszej pomocy. Temat ten wypływa w sytuacjach, w których programy informacyjne pokazują ujęcia z kamer miejskich, gdy do leżącego człowieka nikt z przechodniów nie podszedł i mu nie pomógł.

Prawda jest nieco bardziej złożona. Zdarza się tak, że nauczanie pierwszej pomocy na zajęciach w szkołach jest na tyle nieatrakcyjne, że nikt nie jest w stanie tego przyswoić, a jeśli już nauczy się teorii, to tak naprawdę nikt nie potrafi dobrze wytłumaczyć praktycznego aspektu udzielania pomocy. W życiu takiego młodego człowieka wiedza nie idzie w parze z praktyką, a tylko w ten sposób można w prawidłowo przyswoić zagadnienia związane z pierwszą pomocą.

Właśnie to jest główny powód tego, że młodzi ludzie ignorują problematykę pomocy przedmedycznej. Złe wzorce, które nauczyły tylko tego, że pierwsza pomoc nie jest wcale taka ważna, bo przecież w szkole nikt na to nie zwracał większej uwagi.

W dorosłości nie dość, że człowiek nie jest w stanie prawidłowo tej pomocy udzielić, to jeszcze najczęściej odbywa kurs prawa jazdy, który również do tematu pierwszej pomocy podchodzi zwykle dość pobieżnie. W związku z ogólną ignorancją człowiek utwierdza się w przekonaniu, że pierwsza pomoc nie jest ważna, a to ogromny błąd. Tak naprawdę prawidłowo przeprowadzone zajęcia z pierwszej pomocy w szkole i powtórka podczas innego szkolenia byłyby na tyle wystarczające, że każdy mógłby udzielić pomocy i oszacować stan poszkodowanego.

Rzeczywistość pisze zupełnie inne scenariusze i najczęściej o pierwszej pomocy dowiadujemy się, gdy jest nam potrzebna, a my nie potrafimy jej udzielić. Zwykle właśnie wtedy sięgamy po informacje dotyczące kursów. Dobre i to, aczkolwiek szkoda, że dopiero po fakcie ta kwestia jest dla większości interesująca.

W takiej sytuacji najlepiej zapisać się na kurs, który jest połączeniem wiedzy z praktyką. Najlepiej poszukać też kogoś, kto zajmował się udzielaniem pierwszej pomocy, a nie wyłącznie teoretyka, który jest dobry z wszystkich zagadnień, zaś mało wie o realiach, które czekają na każdego w kryzysowej sytuacji.

Dopiero po odbyciu takiego szkolenia jesteśmy w stanie odważyć się i spróbować udzielić pierwszej pomocy, gdy taka potrzeba zaistnieje. Wykazano, że osoby prawidłowo przeszkolone nie są w stanie przejść obok leżącego człowieka bez pochylenia się nad nim i sprawdzenia, czy wszystko w porządku. Ta informacja powinna zmotywować każdego, kto uczy w szkołach, na kursach prawa jazdy, czy na szkoleniach BHP do tego, by przyłożyć się do tłumaczenia tej wiedzy, bo ona może naprawdę kiedyś uratować czyjeś życie.

 

Zaufali nam: