Kurs pierwszej pomocy Świdnica

Kurs pierwszej pomocy Świdnica Gdy zdarzy się wypadek, najważniejsze jest szybkie reagowanie. Prawie każdy z nas w szkole miał zajęcia z pierwszej pomocy, ale większość z nas nie pamięta absolutnie nic z tamtego kursu. Można stwierdzić, że to kryzys systemu edukacyjnego. Jednak nie to jest w tym momencie ważne. Problem polega na niewiedzy, która wpływa na nieumiejętność udzielenia pierwszej pomocy, co jest zdecydowanie niebezpieczne.

kurs pierwszej pomocy łódź
Defibrylator AED, 80% kursantów bez wcześniejszego przeszkolenia popełnia drastyczne błędy w jego uzytkowaniu !
Potrzebujesz dobrych mechanizmów szkoleniowych aby wiedzieć jak, w trakcie dużego stresu właściwie uciskać klatkę piersiową
rzypomnijmy, że w mózgu dochodzi do nieodwracalnych zmian już po 3 minutach od zatrzymania krążenia. 10 minut zatrzymania krążenia bez RKO i defibrylacji prowadzi do śmierci (czas ten może się nieco zmieniać ze względu na temperaturę otoczenia i mechanizm, w jakim doszło do NZK).
Służbom medycznym dotarcie do poszkodowanego w mieście średnio zajmuje do 8 minut, a do poszkodowanego poza miastem – nawet do 15.
Czy wiesz że staza taktyczna przy silmy krwawieniu to ostateczność ? Są inne sposoby tamowania krwawienia.
Gdy ocena rytmu odbywa się w krótkim czasie po NZK i w sytuacji, gdy na miejscu znajduje się AED, migotanie komór stwierdza się aż w 76% przypadków. Każda minuta opóźnienia w wykonaniu defibrylacji powoduje spadek przeżywalności o 3-4%.
Powszechny dostęp do wiedzy na temat udzielania PP, częstotliwość różnego rodzaju kursów PP oraz coraz gęstsza sieć automatycznych defibrylatorów AED do użytku publicznego sprawiają, że przeżywalność osób z NZK zauważalnie rośnie.

Kurs pierwszej pomocy Świdnica dla każdego

W mediach bardzo często mówi się o tym, że młodzi ludzie nie wiedzą, jak udzielić pierwszej pomocy. Temat ten wypływa w sytuacjach, w których programy informacyjne pokazują ujęcia z kamer miejskich, gdy do leżącego człowieka nikt z przechodniów nie podszedł i mu nie pomógł.

Prawda jest nieco bardziej złożona. Zdarza się tak, że nauczanie pierwszej pomocy na zajęciach w szkołach jest na tyle nieatrakcyjne, że nikt nie jest w stanie tego przyswoić, a jeśli już nauczy się teorii, to tak naprawdę nikt nie potrafi dobrze wytłumaczyć praktycznego aspektu udzielania pomocy. W życiu takiego młodego człowieka wiedza nie idzie w parze z praktyką, a tylko w ten sposób można w prawidłowo przyswoić zagadnienia związane z pierwszą pomocą.

Właśnie to jest główny powód tego, że młodzi ludzie ignorują problematykę pomocy przedmedycznej. Złe wzorce, które nauczyły tylko tego, że pierwsza pomoc nie jest wcale taka ważna, bo przecież w szkole nikt na to nie zwracał większej uwagi.

W dorosłości nie dość, że człowiek nie jest w stanie prawidłowo tej pomocy udzielić, to jeszcze najczęściej odbywa kurs prawa jazdy, który również do tematu pierwszej pomocy podchodzi zwykle dość pobieżnie. W związku z ogólną ignorancją człowiek utwierdza się w przekonaniu, że pierwsza pomoc nie jest ważna, a to ogromny błąd. Tak naprawdę prawidłowo przeprowadzony kurs pierwszej pomocy Świdnica w szkole i powtórka podczas innego szkolenia byłyby na tyle wystarczające, że każdy mógłby udzielić pomocy i oszacować stan poszkodowanego.

Rzeczywistość pisze zupełnie inne scenariusze i najczęściej o pierwszej pomocy dowiadujemy się, gdy jest nam potrzebna, a my nie potrafimy jej udzielić. Zwykle właśnie wtedy sięgamy po informacje dotyczące kursów. Dobre i to, aczkolwiek szkoda, że dopiero po fakcie ta kwestia jest dla większości interesująca.

W takiej sytuacji najlepiej zapisać się na kurs pierwszej pomocy Świdnica, który jest połączeniem wiedzy z praktyką. Najlepiej poszukać też kogoś, kto zajmował się udzielaniem pierwszej pomocy, a nie wyłącznie teoretyka, który jest dobry z wszystkich zagadnień, zaś mało wie o realiach, które czekają na każdego w kryzysowej sytuacji.

Dopiero po odbyciu takiego szkolenia jesteśmy w stanie odważyć się i spróbować udzielić pierwszej pomocy, gdy taka potrzeba zaistnieje. Wykazano, że osoby prawidłowo przeszkolone nie są w stanie przejść obok leżącego człowieka bez pochylenia się nad nim i sprawdzenia, czy wszystko w porządku. Ta informacja powinna zmotywować każdego, kto uczy w szkołach, na kursach prawa jazdy, czy na szkoleniach BHP do tego, by przyłożyć się do tłumaczenia tej wiedzy, bo ona może naprawdę kiedyś uratować czyjeś życie.Prawdą jest, że nauka pierwszej pomocy w naszych realiach do łatwych nie należy, ponieważ wiedza przekazywana przez nauczycieli jest bardzo często pobieżna, bez przykładów i ćwiczeń. Wykładowcy opierają się głównie na teorii, a słuchacze na tym, by szybko skończyć wykład. Nasze standardy są dalekie od tego, co utkwiło większości w głowach. Nasz kurs pierwszej pomocy Świdnica ma siłę i moc rażenia dobrą energią i wiarą w ludzi.
Nastawiliśmy się na ekspertów i dydaktyków, którzy cenią wiedzę, ale nie ponad sposób w jaki mają zamiar ją przekazać, bo to właśnie on Est najważniejszy w całym procesie nauczania. Kurs pierwszej pomocy Świdnica to pomysł idealny dla każdego, kto ceni zdrowie i życie swoje i najbliższych.

Kurs pierwszej pomocy organizowanie w formie stacjonarnej

Podstawą kursów pierwszej pomocy jest efektywność, którą możemy zmierzyć dopiero w praktyce. I to właśnie na praktyce opieramy nasze kursy stacjonarne.  Szkolenie odbywa się na fantomach elektronicznych, pozwalających monitorować skuteczność kursanta.

Nadchodzące szkolenia

marzec 2023

Zamów dostęp do szkolenia

Dostęp do szkolenia zostaje przyznany ci natychmiast po dokonaniu wpłaty.

Wpłata zostaje zaksięgowana natychmiast przez kanał płatności ekspresowej paynow lub blik.

Szkolenie realizujesz za pośrednictwem swojego telefonu lub komputera loguje się do platformy E-learningowej.

Platforma jest instynktowna i prowadzi ciebie krok po kroku do samego końca szkolenia.

Szkolenie jest w formie video i zawiera lektora! Więc możesz się uczyć nawet w samochodzie lub parku!

Zamawiający szkolenie dostaje certyfikat lub zaświadczenie niezwłocznie, po zakończeniu egzaminu kursanta, i jest on pełnoprawnym dokumentem z podpisem elektronicznym.

Firma z misją Ratowania ludzkiego życia w Świdnicy

Nasze działania od zawsze nastawione są na odbiorcę. Chcemy wytłumaczyć zasady udzielania pierwszej pomocy, nauczyć podstawowych czynności ratowniczych, ośmielić do działania, rozwiać wszelkie wątpliwości, które nasuwają się podczas kursu i nagrodzić za pozyskaną wiedzę. Wierzymy, że nasza praca to misja. Działamy w zakresie organizowania kursów pierwszej pomocy już ponad dziesięć lat, to pozwala nam dostrzec, jak wielki potencjał tkwi w przekazywaniu tej wiedzy w sposób odpowiedni.
Nasza oferta jest bardzo szeroka i cały czas się rozbudowuje. W jej zakres wchodzą:
• szkolenia tematyczne dla różnych grup wiekowych,
• kursy online,
• kursy stacjonarne w dużych miastach i zakładach pracy,
• kursy wyjazdowe z atrakcjami, mające charakter rozrywkowy,
• kursy pierwszej pomocy dla rodziców i dla opiekunów,
• kursy pierwszej pomocy dla miłośników zwierząt,
• kursy pierwszej pomocy dla instytucji i firm.

Kurs pierwszej pomocy Świdnica kończy się sprawdzeniem wiedzy. Pozytywne wyniki upoważniają nas do wydania zaświadczania, którego ważność to trzy lata. Po tym czasie, należy kurs odświeżyć, by pozyskać nowy dokument potwierdzający ważność odbytego szkolenia.

Kursy online kończą się certyfikatami. Jest to nowoczesna forma, która pozwala na zaangażowanie w dowolnym czasie dla uczestnika.
Jeśli cały czas nie czujesz konieczności zapisania się na szkolenie, to zachęcamy do zrobienia testu, który jest dostępny w naszych zakładkach. Jeśli przejdziesz go pomyślnie – brawo, jeśli nie – pomyśl o sytuacji, w której konieczna byłaby wiedza, jakiej obecnie nie posiadasz. Zapisz się do nas. Chętnie pomożemy!
Organizacja kursu
Kursy pierwszej pomocy odbywają się w Świdnicy, gdy pojawi się grupa około piętnastu chętnych osób. W sytuacjach, gdy chodzi o szkolenia grup pracowników nasi eksperci są w stanie spotkać się w siedzibie firmy, która zleca szkolenie na terenie Świdnicy.
Prowadzący szkolenia specjaliści bardzo chętnie przygotują zagadnienia tematyczne, związane z określonym kursem, chętnie podejmą współpracę oferując wiedzę z zakresu pierwszej pomocy w Świdnicy. Przeszkolą nauczycieli, uczniów i inne instytucje, które uznają tę wiedzę za niezbędną.
Prelegenci są otwarci na udział w różnych spotkaniach, gdzie mają wygłosić wykład połączony z ćwiczeniami na tematy związane z pierwszą pomocą. Rozważymy każdego rodzaju pomysł, gdyż nasz zespół to grupa młodych i kreatywnych ludzi, którzy kurs pierwszej pomocy traktują jak misję, chcą się nim dzielić z każdym, kto tylko tego zapragnie.
Na wszelkie pytania związane ze szczegółami szkolenia pierwszej pomocy w Świdnicy chętnie odpowiemy. Prosimy o kontakt.

Dziś zamówienie, dziś Certyfikat !

Zaufali nam:

Świdnica

Co możemy zaoferować na naszych kursach?

  • zajęcia na terenie Świdnicy i okolic.
  • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy.
  • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
  • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
  • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Jakie szkolenia prowadzimy?

Masz pytanie ?

Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593

Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Pierwsza pomoc Szczecin
Pierwsza pomoc Szczecin
Pierwsza pomoc Szczecin
kurs pierwszej pomocy kraków
kurs pierwsza pomoc dla zwierzaków
kurs z pierwszej pomocy wrocław
Kurs pierwszej pomocy białystok
pierwsza pomoc kurs białystok
udzielanie pierwszej pomocy kurs
Kurs pierwszej pomocy w warszawie
kurs pierwsza pomoc wrocław cwiczenia
pierwsza pomoc kurs radom
Kurs pierwszej pomocy zielona góra medyk
Kurs pierwszej pomocy zielona góra
Kurs pierwszej pomocy manekin białystok
pierwsza pomoc wrocław kurs
Pierwsza pomoc Szczecin
Kurs pierwszej pomocy warszawa ćwiczenia