Kurs pierwszej pomocy w Toruniu i okolicach. Dlaczego kurs w firmie Medyk Szkolenia? Często spotyka się brak pomocy osobom poszkodowanym, najczęstszą przyczyną jest strach przed udzielaniem pomocy w obawie o to, że stan ofiary wypadku się pogorszy w wypadku/ urazu/ ataku lub w obawie o konsekwencje prawne. Według prawa nie jest zagrożony karą ten, który działając w dobrej wierze i według posiadanej przez siebie wiedzy udziela pomocy ofierze wypadku, a nie uda mu się uratować ofiary. Nie wahaj się więc, ani chwili dłużej i zapewnij sobie oraz swoim współpracownikom pakiet właściwego postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy.

Oferujemy:pierwsza pomoc (2)

  • zajęcia na terenie Torunia i okolic
  • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy
  • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
  • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
  • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Szkolenia w Toruniu

Totuń

Nasz formularz kontaktowy

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Kurs pierwszej pomocy Toruń Dla każdego

Codziennie wszyscy słuchamy wiadomości o wypadkach, z dreszczem wysłuchujemy statystyk policyjnych, z oburzeniem czytamy o zgonach po zasłabnięciu w kościele albo potknięciu się na spacerze czy utonięciu w płytkim jeziorku na wakacjach. Sporej części tragedii można byłoby uniknąć, gdyby ofiary odpowiednio szybko otrzymały pomoc. Nie wszędzie zespół ratownictwa dotrze w kilka minut, czasem nawet nie da się dodzwonić na 112 z powodów, o których telewizja mówiła setki razy. Ale to nie znaczy, że jesteśmy zwolnieni z obowiązku udzielenia pomocy. Właśnie w takich chwilach ten obowiązek staje się jeszcze poważniejszy, a im jest poważniejszy, tym mniej osób podejmuje się jego realizacji.

Trudno się temu dziwić – mało kto jest choćby w podstawowym zakresie zaznajomiony z procedurami pomocy przedmedycznej. Zamiast jednak na to narzekać, trzeba tę sytuację zmienić, a im szybciej, tym lepiej. Udzielenie pierwszej pomocy zresztą często wydaje się tylko trudne. Gdyby przejrzeć wszystkie procedury, to często mówią one o naprawdę poważnych obrażeniach. Po prostu to bardziej przemawia do wyobraźni. Poza tym, będąc przygotowanym na poważne sytuacje, bez trudu każdy poradzi sobie w tych prostszych. Tego właśnie warto się nauczyć, ponieważ to jest umiejętność, która może uratować życie nie tylko obcej osobie, ale też najbliższym. Także oni mogą się znaleźć w sytuacji wymagającej pilnej pomocy, nie warto więc przy rozmowach o bezpieczeństwie ograniczać się do tematu ilości poduszek powietrznych w aucie i ubezpieczeń – one nie wystarczając.

Udzielanie pierwszej pomocy nie musi być regulowane prawnie. Jest wpisane w moralną konstrukcję każdego człowieka, a to, że mało kto ma odwagę udzielić pomocy, wynika z powszechnego nieprzygotowania. Większość z nas po prostu się boi. Pokonanie tego strachu jest jedną z najważniejszych umiejętności, jakie zyskuje się na kursie pierwszej pomocy. Jednak nie chodzi o „kurs” robiony w czasie szkolenia kierowców, tylko o taki prawdziwy: z podbudową teoretyczną, ale też masą ćwiczeń, symulacji, akcji prowadzonych w warunkach „polowych” i ciągle powtarzanych. Po dobrym kursie zamiast strachu pojawia się instynkt. Nie trzeba już się nad niczym zastanawiać – wtedy się działa i żadna sytuacja nie jest już zbyt groźna. Można umieć więcej niż inni, można więcej zrobić, można lepiej pomagać. I tak większość zaawansowanych technik nigdy nie będzie potrzebna, ale te, które się przydadzą, będą wyćwiczone do perfekcji, dzięki czemu nasz świat od razu stanie się bezpieczniejszy.

 

Zaufali nam: