Kurs pierwszej pomocy Toruń

Kurs pierwszej pomocy Toruń Dlaczego kurs pierwszej pomocy Toruń w firmie Medyk Szkolenia? Często spotyka się brak pomocy osobom poszkodowanym, najczęstszą przyczyną jest strach przed udzielaniem pomocy w obawie o to, że stan ofiary wypadku się pogorszy w wypadku/ urazu/ ataku lub w obawie o konsekwencje prawne. Według prawa nie jest zagrożony karą ten, który działając w dobrej wierze i według posiadanej przez siebie wiedzy udziela pomocy ofierze wypadku, a nie uda mu się uratować ofiary. Nie wahaj się więc, ani chwili dłużej i zapewnij sobie oraz swoim współpracownikom pakiet właściwego postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy.

kurs pierwszej pomocy łódź
Defibrylator AED, 80% kursantów bez wcześniejszego przeszkolenia popełnia drastyczne błędy w jego uzytkowaniu !
Potrzebujesz dobrych mechanizmów szkoleniowych aby wiedzieć jak, w trakcie dużego stresu właściwie uciskać klatkę piersiową
rzypomnijmy, że w mózgu dochodzi do nieodwracalnych zmian już po 3 minutach od zatrzymania krążenia. 10 minut zatrzymania krążenia bez RKO i defibrylacji prowadzi do śmierci (czas ten może się nieco zmieniać ze względu na temperaturę otoczenia i mechanizm, w jakim doszło do NZK).
Służbom medycznym dotarcie do poszkodowanego w mieście średnio zajmuje do 8 minut, a do poszkodowanego poza miastem – nawet do 15.
Czy wiesz że staza taktyczna przy silmy krwawieniu to ostateczność ? Są inne sposoby tamowania krwawienia.
Gdy ocena rytmu odbywa się w krótkim czasie po NZK i w sytuacji, gdy na miejscu znajduje się AED, migotanie komór stwierdza się aż w 76% przypadków. Każda minuta opóźnienia w wykonaniu defibrylacji powoduje spadek przeżywalności o 3-4%.
Powszechny dostęp do wiedzy na temat udzielania PP, częstotliwość różnego rodzaju kursów PP oraz coraz gęstsza sieć automatycznych defibrylatorów AED do użytku publicznego sprawiają, że przeżywalność osób z NZK zauważalnie rośnie.

Kurs pierwszej pomocy Toruń dla każdego

Codziennie wszyscy słuchamy wiadomości o wypadkach, z dreszczem wysłuchujemy statystyk policyjnych, z oburzeniem czytamy o zgonach po zasłabnięciu w kościele albo potknięciu się na spacerze czy utonięciu w płytkim jeziorku na wakacjach. Sporej części tragedii można byłoby uniknąć, gdyby ofiary odpowiednio szybko otrzymały pomoc. Nie wszędzie zespół ratownictwa dotrze w kilka minut, czasem nawet nie da się dodzwonić na 112 z powodów, o których telewizja mówiła setki razy. Ale to nie znaczy, że jesteśmy zwolnieni z obowiązku udzielenia pomocy. Właśnie w takich chwilach ten obowiązek staje się jeszcze poważniejszy, a im jest poważniejszy, tym mniej osób podejmuje się jego realizacji. Trudno się temu dziwić – mało kto jest choćby w podstawowym zakresie zaznajomiony z procedurami pomocy przedmedycznej. Zamiast jednak na to narzekać, trzeba tę sytuację zmienić, a im szybciej, tym lepiej. Udzielenie pierwszej pomocy zresztą często wydaje się tylko trudne. Gdyby przejrzeć wszystkie procedury, to często mówią one o naprawdę poważnych obrażeniach. Kurs pierwszej pomocy Toruń. Po prostu to bardziej przemawia do wyobraźni. Poza tym, będąc przygotowanym na poważne sytuacje, bez trudu każdy poradzi sobie w tych prostszych. Tego właśnie warto się nauczyć, ponieważ to jest umiejętność, która może uratować życie nie tylko obcej osobie, ale też najbliższym. Także oni mogą się znaleźć w sytuacji wymagającej pilnej pomocy, nie warto więc przy rozmowach o bezpieczeństwie ograniczać się do tematu ilości poduszek powietrznych w aucie i ubezpieczeń – one nie wystarczając.

Udzielanie pierwszej pomocy nie musi być regulowane prawnie. Jest wpisane w moralną konstrukcję każdego człowieka, a to, że mało kto ma odwagę udzielić pomocy, wynika z powszechnego nieprzygotowania. Większość z nas po prostu się boi. Pokonanie tego strachu jest jedną z najważniejszych umiejętności, jakie zyskuje się na kursie pierwszej pomocy. Jednak nie chodzi o „kurs” robiony w czasie szkolenia kierowców, tylko o taki prawdziwy: z podbudową teoretyczną, ale też masą ćwiczeń, symulacji, akcji prowadzonych w warunkach „polowych” i ciągle powtarzanych. Po dobrym kurs pierwszej pomocy Toruń zamiast strachu pojawia się instynkt. Nie trzeba już się nad niczym zastanawiać – wtedy się działa i żadna sytuacja nie jest już zbyt groźna. Można umieć więcej niż inni, można więcej zrobić, można lepiej pomagać. I tak większość zaawansowanych technik nigdy nie będzie potrzebna, ale te, które się przydadzą, będą wyćwiczone do perfekcji, dzięki czemu nasz świat od razu stanie się bezpieczniejszy.

Kurs pierwszej pomocy organizowanie w formie stacjonarnej

Podstawą kursów pierwszej pomocy jest efektywność, którą możemy zmierzyć dopiero w praktyce. I to właśnie na praktyce opieramy nasze kursy stacjonarne.  Szkolenie odbywa się na fantomach elektronicznych, pozwalających monitorować skuteczność kursanta.

Nadchodzące szkolenia

marzec 2023

Zamów dostęp do szkolenia

Dostęp do szkolenia zostaje przyznany ci natychmiast po dokonaniu wpłaty.

Wpłata zostaje zaksięgowana natychmiast przez kanał płatności ekspresowej paynow lub blik.

Szkolenie realizujesz za pośrednictwem swojego telefonu lub komputera loguje się do platformy E-learningowej.

Platforma jest instynktowna i prowadzi ciebie krok po kroku do samego końca szkolenia.

Szkolenie jest w formie video i zawiera lektora! Więc możesz się uczyć nawet w samochodzie lub parku!

Zamawiający szkolenie dostaje certyfikat lub zaświadczenie niezwłocznie, po zakończeniu egzaminu kursanta, i jest on pełnoprawnym dokumentem z podpisem elektronicznym.

Wiedza zawsze przydatna

Kurs pierwszej pomocy Toruń, choćby najprostszy, jest prawdopodobnie źródłem najbardziej przydatnej wiedzy, jaką można zdobyć. Nie zmienia się ona z czasem, nie ma zastosowania tylko w paru konkretnych branżach, przydaje się w dowolnym kraju, nie ma daty ważności ani żadnych innych ograniczeń. Po prostu jest wiedzą absolutnie niezbędną. Kurs pierwszej pomocy Toruń. Wyznacznikiem nowoczesności nie powinny być bowiem tylko nowe gadżety elektroniczne, ale także to, w jakim stopniu jesteśmy gotowi do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi w krytycznej sytuacji. Udzielenie pierwszej pomocy jest więc sprawdzianem z odpowiedzialności. Warto zrobić wszystko, żeby go nie oblać.

Bardzo często nasi eksperci prowokują w trakcie kursów sytuacje, które mogą się wydarzyć. Wszystko po to, by podczas szkolenia zrozumieć, że ważna jest świadomość szybkiego reagowania i poczucie, że tak naprawdę od nas wiele w życiu zależy, że nie możemy biernie przyglądać się, gdy ktoś inny podejmuje próbę ratowania człowieka, że trzeba sobie wzajemnie pomagać. W takich momentach liczy się tylko poszkodowany i osoba udzielająca pierwszej pomocy, a dokładniej jej wiedza i empatia. Warto utrwalać obie cechy, by móc skutecznie reagować. Chcemy uwrażliwiać i uczyć człowieczeństwa, by móc za jakiś czas oczekiwać tego w kontaktach z innymi ludźmi.

Firma z misją

Nasze działania od zawsze nastawione są na odbiorcę. Chcemy wytłumaczyć zasady udzielania pierwszej pomocy, nauczyć podstawowych czynności ratowniczych, ośmielić do działania, rozwiać wszelkie wątpliwości, które nasuwają się podczas kursu i nagrodzić za pozyskaną wiedzę. Wierzymy, że nasza praca to misja. Działamy w zakresie organizowania kursów pierwszej pomocy już ponad dziesięć lat, to pozwala nam dostrzec, jak wielki potencjał tkwi w przekazywaniu tej wiedzy w sposób odpowiedni.

Nasza oferta jest bardzo szeroka i cały czas się rozbudowuje. W jej zakres wchodzą:

 • szkolenia tematyczne dla różnych grup wiekowych,
 • kursy online,
 • kursy stacjonarne w dużych miastach i zakładach pracy,
 • kursy wyjazdowe z atrakcjami, mające charakter rozrywkowy,
 • kursy pierwszej pomocy dla rodziców i dla opiekunów,
 • kursy pierwszej pomocy dla miłośników zwierząt,
 • kursy pierwszej pomocy dla instytucji i firm.

Kurs pierwszej pomocy Toruń kończy się sprawdzeniem wiedzy. Pozytywne wyniki upoważniają nas do wydania zaświadczania, którego ważność to trzy lata. Po tym czasie, należy kurs odświeżyć, by pozyskać nowy dokument potwierdzający ważność odbytego szkolenia. Kursy online kończą się certyfikatami. Jest to nowoczesna forma, która pozwala na zaangażowanie w dowolnym czasie dla uczestnika Jeśli cały czas nie czujesz konieczności zapisania się na szkolenie, to zachęcamy do zrobienia testu, który jest dostępny w naszych zakładkach. Jeśli przejdziesz go pomyślnie – brawo, jeśli nie – pomyśl o sytuacji, w której konieczna byłaby wiedza, jakiej obecnie nie posiadasz. Zapisz się do nas. Chętnie pomożemy!

Organizacja kursu

Kurs pierwszej pomocy Toruń odbywają się, gdy pojawi się grupa około piętnastu chętnych osób. W sytuacjach, gdy chodzi o szkolenia grup pracowników nasi eksperci są w stanie spotkać się w siedzibie firmy, która zleca szkolenie na terenie Torunia. Prowadzący szkolenia specjaliści bardzo chętnie przygotują zagadnienia tematyczne, związane z określonym kursem, chętnie podejmą współpracę oferując wiedzę z zakresu pierwszej pomocy w Toruniu. Przeszkolą nauczycieli, uczniów i inne instytucje, które uznają tę wiedzę za niezbędną. Prelegenci są otwarci na udział w różnych spotkaniach, gdzie mają wygłosić wykład połączony z ćwiczeniami na tematy związane z pierwszą pomocą. Rozważymy każdego rodzaju pomysł, gdyż nasz zespół to grupa młodych i kreatywnych ludzi, którzy kurs pierwszej pomocy traktują jak misję, chcą się nim dzielić z każdym, kto tylko tego zapragnie. Na wszelkie pytania związane ze szczegółami szkolenia pierwszej pomocy w Toruniu chętnie odpowiemy. Prosimy o kontakt.

Dziś zamówienie, dziś Certyfikat !

Zaufali nam:

Toruń

Co możemy zaoferować na naszych kursach?

 • zajęcia na terenie Torunia i okolic.
 • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy.
 • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
 • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
 • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Jakie szkolenia prowadzimy?

Masz pytanie ?

Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593

Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

kurs pierwszej pomocy torun
kurs pierwszej pomocy torun
kurs pierwszej pomocy torun
kurs pierwszej pomocy torun
kurs pierwszej pomocy torun
kurs pierwszej pomocy torun
kurs pierwszej pomocy torun
kurs pierwszej pomocy torun
kurs pierwszej pomocy torun
kurs pierwszej pomocy torun
kurs pierwszej pomocy torun
kurs pierwszej pomocy torun
kurs pierwszej pomocy torun
kurs pierwszej pomocy torun
kurs pierwszej pomocy torun
kurs pierwszej pomocy torun
kurs pierwszej pomocy torun
kurs pierwszej pomocy torun
kurs pierwszej pomocy torun
kurs pierwszej pomocy torun
kurs pierwszej pomocy torun
kurs pierwszej pomocy torun
kurs pierwszej pomocy torun
kurs pierwszej pomocy torun
kurs pierwszej pomocy torun
kurs pierwszej pomocy torun
kurs pierwszej pomocy torun
kurs pierwszej pomocy torun
kurs pierwszej pomocy torun
kurs pierwszej pomocy torun
kurs pierwszej pomocy torun
szkolenia z pierwszej pomocy dla firm
kurs pierwszej pomocy torun
kurs pierwszej pomocy torun
kurs pierwszej pomocy torun
kurs pierwszej pomocy torun
kurs pierwszej pomocy torun
kurs pierwszej pomocy torun
kurs pierwszej pomocy torun