Indywidualny kurs pierwszej pomocy

kurs pierwszej pomocy łódź
Defibrylator AED, 80% kursantów bez wcześniejszego przeszkolenia popełnia drastyczne błędy w jego uzytkowaniu !
Potrzebujesz dobrych mechanizmów szkoleniowych aby wiedzieć jak, w trakcie dużego stresu właściwie uciskać klatkę piersiową
rzypomnijmy, że w mózgu dochodzi do nieodwracalnych zmian już po 3 minutach od zatrzymania krążenia. 10 minut zatrzymania krążenia bez RKO i defibrylacji prowadzi do śmierci (czas ten może się nieco zmieniać ze względu na temperaturę otoczenia i mechanizm, w jakim doszło do NZK).
Służbom medycznym dotarcie do poszkodowanego w mieście średnio zajmuje do 8 minut, a do poszkodowanego poza miastem – nawet do 15.
Czy wiesz że staza taktyczna przy silmy krwawieniu to ostateczność ? Są inne sposoby tamowania krwawienia.
Gdy ocena rytmu odbywa się w krótkim czasie po NZK i w sytuacji, gdy na miejscu znajduje się AED, migotanie komór stwierdza się aż w 76% przypadków. Każda minuta opóźnienia w wykonaniu defibrylacji powoduje spadek przeżywalności o 3-4%.
Powszechny dostęp do wiedzy na temat udzielania PP, częstotliwość różnego rodzaju kursów PP oraz coraz gęstsza sieć automatycznych defibrylatorów AED do użytku publicznego sprawiają, że przeżywalność osób z NZK zauważalnie rośnie.

Indywidualny kurs pierwszej pomocy to konieczność

Gdy sytuacja, której jesteśmy świadkami, wymaga udzielenia pierwszej pomocy, nie możemy stać biernie i przyglądać się temu, co zaszło. Prawidłowym ludzkim odruchem powinno być udzielenie pomocy.

Główną czynnością, której uczymy na kursach pierwszej pomocy jest szybkie reagowanie. Najpierw należy sprawdzić, czy sytuacja jest bezpieczna, by zaraz potem móc ocenić stan osób poszkodowanych. Najważniejszy jest oddech i tętno, to te dwa parametry życiowe warunkują nasze dalsze działania.

Indywidualny kurs pierwszej pomocy pozwoli przyswoić wszystkie czynności w kolejności następującej po sobie. Dzięki temu szybka reakcja będzie odruchem, a poszkodowani będą mieli poczucie, że są bezpieczni.
Udzielenie pierwszej pomocy jest bardzo ważne, tym bardziej, gdy uświadomimy sobie, że to konieczność. Jesteśmy zobowiązani do tego przepisami prawa. Gdy nie udzielimy pomocy i nie wezwiemy służb ratowniczych, choć jesteśmy świadkami wypadku i mamy taką możliwość, grozi nam odpowiedzialność karna za przestępstwo nieudzielenia pomocy z art. 162 § 1 k.k. Efektem może być nawet kara pozbawienia wolności do lat 3.

Myśląc perspektywicznie warto podejść do tematu kursu pierwszej pomocy analitycznie. Powinniśmy choć przez chwilę zastanowić się nad tym, czy jesteśmy w stanie udzielić pomocy, gdyby zaszła taka konieczność? Czy jesteśmy w stanie podjąć szybkie działania? Czy potrafilibyśmy zareagować bez wahania?

Kurs pierwszej pomocy organizowanie w formie stacjonarnej

Podstawą kursów pierwszej pomocy jest efektywność, którą możemy zmierzyć dopiero w praktyce. I to właśnie na praktyce opieramy nasze kursy stacjonarne.  Szkolenie odbywa się na fantomach elektronicznych, pozwalających monitorować skuteczność kursanta.

Zamów dostęp do szkolenia

Dostęp do szkolenia zostaje przyznany ci natychmiast po dokonaniu wpłaty.

Wpłata zostaje zaksięgowana natychmiast przez kanał płatności ekspresowej paynow lub blik.

Szkolenie realizujesz za pośrednictwem swojego telefonu lub komputera loguje się do platformy E-learningowej.

Platforma jest instynktowna i prowadzi ciebie krok po kroku do samego końca szkolenia.

Szkolenie jest w formie video i zawiera lektora! Więc możesz się uczyć nawet w samochodzie lub parku!

Zamawiający szkolenie dostaje certyfikat lub zaświadczenie niezwłocznie, po zakończeniu egzaminu kursanta, i jest on pełnoprawnym dokumentem z podpisem elektronicznym.

Pierwsza pomoc przedmedyczna zawsze modna

Ludzie mają naturalną tendencję do strachu w nowych sytuacjach. Bardzo często, gdy mamy do czynienia z jakimś nagłym wydarzeniem, nie potrafimy się odnaleźć.

Nasza firma stara się uświadamiać wszystkim, że indywidualny kurs pierwszej pomocy jest niezbędny. Chodzi o to, by pozyskać wiedzę, która przyda się w sytuacji kryzysowej i pozwoli uratować drugiego człowieka.
Jako firma mamy misję, która ma edukować społeczeństwo. Chcemy mieć poczucie, że żyjemy w bezpiecznym kraju, w którym jeśli nie każdy człowiek, to chociaż większość będzie na tyle odważna i świadoma, by udzielić pierwszej pomocy i wezwać odpowiednie służby ratunkowe.

Chcemy, by pierwsza pomoc była modna. Nasze zajęcia nie są nudnymi pogadankami. Zajmujemy się ćwiczeniem sytuacji, które mogą się wydarzyć w życiu. Ćwiczymy na sobie, na fantomach. Omawiamy wszystkie działania szczegółowo. Chcemy, by wiedza, którą przekazujemy była osadzona w rzeczywistości bliskiej naszym słuchaczom. Chcemy, by poczuli, jak niewiele trzeba, by wydarzyło się coś niebezpiecznego i jak wiele w takich momentach zależy od szybkiej reakcji.

Pierwsza pomoc przedmedyczna – wiedza ponadczasowa

Indywidualny kurs pierwszej pomocy, który prowadzimy jest wyjątkowy. Bardzo często dostosowujemy je do potrzeb naszych słuchaczy. Poruszamy zagadnienia szczególnie ważne dla poszczególnych grup, dla których prowadzimy szkolenie. Chcemy, by każdy z naszych uczestników miał poczucie, że to nie jest temat abstrakcyjny i że warto nas wysłuchać, bo przecież prawdopodobieństwo wypadku istnieje zawsze.

Pracujemy z różnymi grupami ludzi. Prowadzimy indywidualny kurs pierwszej pomocy w całej Polsce i mamy świadomość, że nie jest to łatwy temat. Choć wydaje się oczywisty, bo poruszany jest w szkole, podczas kursów prawa jazdy, często w zakładach pracy na szkoleniach, ale zawsze ludzie traktują go jako coś nieistotnego.

Indywidualny kurs pierwszej pomocy, który prowadzimy zawiera wiedzę ponadczasową. Wystarczy przyswoić ją raz i zapamiętać, by móc działać. My staramy się wykorzystywać tę wiedzę w praktyce, chcemy, by nasze szkolenia przekazywały coś więcej niż suche dane. Zamierzamy wyuczyć schematycznego działania, które sprawi, że nasi kursanci poradzą sobie w każdej sytuacji.

Pierwsza pomoc to wiedza dla każdego

W trakcie naszych kursów pracujemy z ludźmi w różnym wieku. Szkolimy również dzieci, które są otwarte na nową wiedzę i potrafią z niej korzystać. Media nagłaśniają przypadki, w których kilkuletnie dziecko potrafiło zadzwonić po pomoc, dzięki czemu uratowało rodzinę.

Szkolimy również różne grupy społeczne. Każda z nich oczekuje czegoś innego, ale to zrozumiałe, że budowlańcy, przyszłe matki czy nauczyciele na co dzień potrzebują trochę innej wiedzy. Nasz indywidualny kurs pierwszej pomocy jest spersonalizowane. Chcemy uświadomić, że choć bazą są podstawowe działania, to przenosimy tę wiedzę na grunt działań bliski danej grupie społecznej, którą szkolimy.

Podstawą kursów pierwszej pomocy jest efektywność, którą możemy zmierzyć dopiero, gdy słuchamy statystyk i widzimy znaczną poprawę w dziedzinie udzielenia pierwszej pomocy lub panującą znieczulicę i ignorancję wobec krzywdy drugiego człowieka.

Chcemy, by tych drugich przykładów w mediach było coraz mniej. Wierzymy w siłę, jaka płynie z wiedzy płynącej z kursów pierwszej pomocy przedmedycznej. Zachęcamy do skorzystania z takiego kursu, by mieć pewność, że zadziałamy właściwie.

Zaufali nam:

Masz pytanie ?

Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593

Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Pierwsza pomoc Szczecin
Pierwsza pomoc Szczecin
Pierwsza pomoc Szczecin
kurs pierwszej pomocy kraków
kurs pierwsza pomoc dla zwierzaków
kurs z pierwszej pomocy wrocław
Kurs pierwszej pomocy białystok
pierwsza pomoc kurs białystok
udzielanie pierwszej pomocy kurs
Kurs pierwszej pomocy w warszawie
kurs pierwsza pomoc wrocław cwiczenia
pierwsza pomoc kurs radom
Kurs pierwszej pomocy zielona góra medyk
Kurs pierwszej pomocy zielona góra
Kurs pierwszej pomocy manekin białystok
pierwsza pomoc wrocław kurs
Pierwsza pomoc Szczecin
Kurs pierwszej pomocy warszawa ćwiczenia