Defibrylator AED - Medyk szkolenia Skip to main content

Defibrylator AED jest urządzeniem ratującym życie.

AED jest prosty w obsłudze, z polskimi komendami głosowymi. Jego podstawową funkcją jest zapewnienie pomocy w przypadku wystąpienia Nagłego Zatrzymania Krążenia (NZK). Pozwala na wykonanie defibrylacji (w trybie półautomatyczym) w celu przywrócenia prawidłowej akcji serca oraz wykorzystanie go gdy potrzebna jest pomoc głosowa podczas prowadzenia Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej (RKO). AED może być używany przez osoby posiadające wykształcenie medyczne, jak również przez osoby, które takiego wykształcenia nie posiadają, ale odbyły odpowiednie szkolenie z pierwszej pomocy np. BLS + AED, czyli podstawowe zabiegi resuscytacyjne i automatyczna defibrylacja zewnętrzna. Najczęstszą przyczyną zatrzymania krążenia jest migotanie komór ( ang. Ventricular Fibrilation VF) jest to zaburzenie rytmu serca, polegające na szybkiej i nieskoordynowanej pracy serca, które jeśli nie zostanie szybko przerwane prowadzi do śmierci.

 

 

Kurs pierwszej pomocy organizowanie w formie stacjonarnej

Podstawą kursów pierwszej pomocy jest efektywność, którą możemy zmierzyć dopiero w praktyce. I to właśnie na praktyce opieramy nasze kursy stacjonarne.  Szkolenie odbywa się na fantomach elektronicznych, pozwalających monitorować skuteczność kursanta.

Zamów dostęp do szkolenia

Dziś zamówienie, dziś Certyfikat !

Dostęp do szkolenia zostaje przyznany ci natychmiast po dokonaniu wpłaty.

Wpłata zostaje zaksięgowana natychmiast przez kanał płatności ekspresowej paynow lub blik.

Szkolenie realizujesz za pośrednictwem swojego telefonu lub komputera loguje się do platformy E-learningowej.

Platforma jest instynktowna i prowadzi ciebie krok po kroku do samego końca szkolenia.

Szkolenie jest w formie video i zawiera lektora! Więc możesz się uczyć nawet w samochodzie lub parku!

Zamawiający szkolenie dostaje certyfikat lub zaświadczenie niezwłocznie, po zakończeniu egzaminu kursanta, i jest on pełnoprawnym dokumentem z podpisem elektronicznym.

Zestaw zawiera :

 

 • defibrylator AED (wbudowany jest tryb szkoleniowy),
 • torbę,
 • baterię,
 • elektrody dla dorosłych.

Opcjonalne akcesoria montażowe:

 

 • uchwyt plexi (np. recepcja),
 • skrzynka z alarmem (miejsca publiczne),
 • zestaw ratowniczy (maseczka elastyczna, nożyczki, rękawiczki, golarka).

Rodzaje defibrylatorów:
W zależności od przeznaczenia, wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje defibrylatorów:

 

 • stacjonarne (in. manualne/kliniczne),
 • automatyczne zewnętrzne (AED),
 • implantowane kardiowertery-defibrylatory (ICD).

Resuscytację należy prowadzić do momentu przybycia zespołu ratownictwa medycznego wyposażonego m.in. w defibrylator, bowiem możliwość wykonania wczesnej defibrylacji jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o przeżyciu w zatrzymaniu krążenia u osób dorosłych.

 

Ważne informacje dotyczące użycia AED

 

 1. Mokra klatka piersiowa
  Niekiedy poszkodowany może mieć wilgotną klatkę piersiową na przykład z powodu spocenia lub wydobycia go z wody. Szybko, ale dokładnie wytrzyj klatkę piersiowa przed naklejeniem elektrod do defibrylacji.
 2. Owłosiona klatka piersiowa
  Bardzo rzadko zdarza się, aby owłosienie klatki piersiowej utrudniało dobre naklejenie elektrod, jeżeli są one naklejane w prawidłowych miejscach. W takich sytuacjach może być niezbędne ogolenie lub obcięcie nadmiaru włosów w celu uzyskanie dobrego kontaktu elektrod ze skórą. Nie używaj maszynki do golenia zawsze, w ten sposób tracisz cenny czas.
 3. Plastry
  Wszystkie plastry i inne materiały znajdujące się na klatce piersiowej pacjenta powinny być usunięte, aby zapewnić dobry kontakt elektrod. Niekiedy poszkodowany może mieć naklejony na klatce piersiowej plaster zawierający leki. Muszą być usunięte, aby nie spowodować iskrzenia lub oparzeń w trakcie defibrylacji.
 4. Rozruszniki serca
  Poszkodowany może mieć wszczepiony sztuczny rozrusznik serca. Zwykle widać go pod skórą na klatce piersiowej, najczęściej tuż poniżej obojczyka. Jeżeli masz doczynienia z takim poszkodowanym upewnij się, że elektrody nie znajdują się nad rozrusznikiem, lecz obok lub poniżej.
 5. Biżuteria
  Usuń każdą biżuterię zawierającą metal, który mógłby wejść w kontakt z elektrodami do defibrylacji. Elektrody nie mogą być naklejone nad biżuterią, której nie da się zdjąć.

 

Kurs pierwszej pomocy online baner