Kurs pierwszej pomocy - Ważność kursu Skip to main content

Jeśli zastanawiasz się, czy warto odbyć kurs pierwszej pomocy, który organizowany jest przez naszą firmę podpowiemy, że warto go zrobić. Jeśli nie u nas, to zachęcamy do szukania firmy konkurencyjnej, która będzie miała do zaoferowania równie dużo interesujących technik, jakie proponujemy podczas naszych kursów. Ciekawe, czy znajdziesz taką firmę?

Kurs pierwszej pomocy organizowanie w formie stacjonarnej

Podstawą kursów pierwszej pomocy jest efektywność, którą możemy zmierzyć dopiero w praktyce. I to właśnie na praktyce opieramy nasze kursy stacjonarne.  Szkolenie odbywa się na fantomach elektronicznych, pozwalających monitorować skuteczność kursanta.

Zamów dostęp do szkolenia

Dziś zamówienie, dziś Certyfikat !

Dostęp do szkolenia zostaje przyznany ci natychmiast po dokonaniu wpłaty.

Wpłata zostaje zaksięgowana natychmiast przez kanał płatności ekspresowej paynow lub blik.

Szkolenie realizujesz za pośrednictwem swojego telefonu lub komputera loguje się do platformy E-learningowej.

Platforma jest instynktowna i prowadzi ciebie krok po kroku do samego końca szkolenia.

Szkolenie jest w formie video i zawiera lektora! Więc możesz się uczyć nawet w samochodzie lub parku!

Zamawiający szkolenie dostaje certyfikat lub zaświadczenie niezwłocznie, po zakończeniu egzaminu kursanta, i jest on pełnoprawnym dokumentem z podpisem elektronicznym.

Dlaczego ważny jest wybór kursu pierwszej pomocy?

Na rynku istnieje bardzo dużo podobnie brzmiących ofert, choć faktycznie różnią się znacznie. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na osobę, która prowadzi kurs. Jej kompetencje i kwalifikacje rzutują na merytoryczną jakość kursu pierwszej pomocy. Nasza kadra to wykwalifikowani eksperci, doświadczeni ratownicy medyczni, którzy faktycznie zajmują się udzielaniem pierwszej pomocy, więc są w stanie powiedzieć o niej dużo więcej niż teoretycy.

Posiadamy również nowoczesny sprzęt, który pozwala zrozumieć kolejne działania podczas udzielania pierwszej pomocy. Staramy się zrobić wszystko, by oswoi potencjalnego świadka wypadku z koniecznością zareagowania.

Naszym pomysłem są także szkolenia wyjazdowe, które łączą integrację grupy z przyswajaniem wiedzy z zakresu pierwszej pomocy. Zależy nam głównie na tym, by poprzez właściwie podaną wiedzę teoretyczną i oswojenie konieczności działania w praktyce pomóc niezdecydowanemu i nieśmiałemu człowiekowi zapanować nad swoim strachem. To konieczność, na którą wielu prowadzących nie zwraca uwagi.

Ważne, by w grupie uczestników kursu każdy miał możliwość podjęcia próby ratowniczej. To ośmiela, mobilizuje i być może przyda się w przyszłości.

Czy ważne jest odbycie kursu z zakresu pierwszej pomocy?

Tak naprawdę każdy człowiek powinien zastanowić się, czym jest dla niego ludzkie życie? Czy gdyby miał możliwość uratować kogoś, czy podjąłby tę próbę? Nasza firma docenia każdego, kto z szacunkiem podchodzi do życia drugiego człowieka i chce mieć możliwość ewentualnej ingerencji, gdy nastąpi taka konieczność.

Pierwsza pomoc przedmedyczna jest jedyną czynnością, którą możemy wykonać, gdy wydarzy się coś niebezpiecznego. By wiedzieć jaka jest poprawna kolejność czynności i aby wykonać je właściwie warto odbyć kurs pierwszej pomocy. Warto choć raz zainwestować i wybrać się na takie szkolenie, które organizowane jest z potrzeby zaspokojenia ludzkiej wiedzy, a nie z konieczności, gdy jest taki przymus, a kursant zostaje oddelegowany, by uzyskać odpowiedni papierek potwierdzający odbycie kursu.

Nasze kursy pierwszej pomocy mają na celu wdrożenie wiedzy teoretycznej w życie.

Jaka powinna być częstotliwość wykonywania kursu z zakresu pierwszej pomocy?

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 19 marca 2007 r. w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy, w §9 ust. 1 czytamy, że osoba, która ukończyła taki kurs i zdała pozytywnie egzamin otrzymuje zaświadczenie. Zaświadczenie to ważne jest przez okres trzech lat od dnia jego wydania (Dz. U. z 2007 r. Nr 60, poz. 408).

Nie ma tu zatem żadnych niejasności. Jeśli danej osobie niezbędny jest dokument potwierdzający ważność kursu pierwszej pomocy, będzie on ważny jedynie przez trzy lata. Po tym czasie należy kurs odświeżyć, by pozyskać nowe zaświadczenie. Ten wymóg szczególnie dotyczy osób, które w swoich miejscach pracy są odpowiedzialne z kwestie związane z pierwszą pomocą.

Pozostali uczestnicy kursów, którzy szkolą się na własne potrzeby muszą sami zadecydować, czy warto podejść do tematu raz jeszcze, czy to nie jest konieczne.

Z naszej strony możemy tylko sugerować, by co jakiś czas odświeżać tę wiedzę. Nie chodzi o samą teorię, ale przede wszystkim o kwestie praktyczne, ponieważ każdy z nas działa schematycznie i gdy wyuczy się pewnego sposobu postępowania, w sytuacjach kryzysowych łatwiej będzie mu go odtworzyć.

Pierwsza pomoc dla każdego

Kursy, które organizujemy skierowane są do wszystkich, którzy chcą pozyskać dodatkową wiedzę. W książkach, w Internecie, w fachowych publikacjach – teorię można znaleźć bez problemu. Można również obejrzeć filmiki instruktażowe i dowiedzieć się ciekawostek z zakresu pierwszej pomocy. Jest to wiedza dostępna, często przygotowana bardzo dobrze, ale zawsze to tylko teoria.

Warto jednak tę anonimową wiedzę skonfrontować ze specjalistą, który pokaże jak ją wykorzystać w praktyce, poprawi błędy, które nieświadomie możemy wykonywać, chociażby w uciskaniu klatki piersiowej. Warto wysłuchać porad, które wskażą nam tę właściwą drogę postępowania. Kurs pierwszej pomocy ma być też sprawdzeniem naszej wiedzy, tym bardziej, gdy jesteśmy jej pewni.

Tak naprawdę w dziedzinie pierwszej pomocy trudno coś zmienić. Teoria prawdopodobnie pozostanie niezmieniona przez wiele lat, ale liczy się to, jak osoba udzielająca pomocy działa. Czy dobrze reaguje? Jak radzi sobie z emocjami? Tego na kursach teoretycznych nie dowiemy się nigdy. O emocjach możemy porozmawiać tylko z człowiekiem, tym bardziej, gdy naszymi ekspertami są osoby wykonujące zawód ratownika medycznego. One zawsze będą potrafiły odnieść się do pytań, nawet do tych trudnych.