Szkolenia dla dzieci z pierwszej pomocy - Medyk szkolenia Skip to main content

Czy warto szkolić dzieci z zakresu pierwszej pomocy?

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest bardzo ważna i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Istotne jest to by już najmłodsi nabywali praktycznych umiejętności i oswajali się z ideą pomagania. Przykładów ratowania życia przez dzieci i młodzież nie brakuje. Co jakiś czas słyszymy o kolejnych małych bohaterach. O 6-letnim chłopczyku, który wezwał pogotowie, gdy jego mama straciła przytomność, albo Mateuszu, który powiadomił straż pożarną.

Kurs pierwszej pomocy organizowanie w formie stacjonarnej

Podstawą kursów pierwszej pomocy jest efektywność, którą możemy zmierzyć dopiero w praktyce. I to właśnie na praktyce opieramy nasze kursy stacjonarne.  Szkolenie odbywa się na fantomach elektronicznych, pozwalających monitorować skuteczność kursanta.

Zamów dostęp do szkolenia

Dziś zamówienie, dziś Certyfikat !

Dostęp do szkolenia zostaje przyznany ci natychmiast po dokonaniu wpłaty.

Wpłata zostaje zaksięgowana natychmiast przez kanał płatności ekspresowej paynow lub blik.

Szkolenie realizujesz za pośrednictwem swojego telefonu lub komputera loguje się do platformy E-learningowej.

Platforma jest instynktowna i prowadzi ciebie krok po kroku do samego końca szkolenia.

Szkolenie jest w formie video i zawiera lektora! Więc możesz się uczyć nawet w samochodzie lub parku!

Zamawiający szkolenie dostaje certyfikat lub zaświadczenie niezwłocznie, po zakończeniu egzaminu kursanta, i jest on pełnoprawnym dokumentem z podpisem elektronicznym.

Może maluchy nie są w stanie do ucisnąć fantoma czy zrobić właściwego wdechu, warto jednak oswajać je z tematem pierwszej pomocy bo często właśnie dzieci są jedynymi osobami które mogą wezwać pomoc. Po drugie, ważne jest, by wiedziały, że może być wypadek i trzeba będzie komuś pomóc. Że w ogóle istnieje coś takiego jak pierwsza pomoc. Przedszkolna i szkolna podstawa programowa gwarantuje minimum wiedzy z zakresu bezpieczeństwa oraz udzielania pomocy. Niestety, bardzo często nauka sprowadza się do przedstawienia suchych formułek dotyczących postępowania w razie wypadku. Łamiemy stereotypy  o pierwszej pomocy które kojarzą się z bhp – owcem stojącym pod tablicą, zanudzającym nas informacjami wyjętymi wprost z podręczników.

Nic nie zastąpi pracy z fantomem i zajęć z ratownikiem medycznym którzy na co dzień pracują w systemie Ratownictwa Medycznego. Wiadomo, że najlepiej uczyć się praktycznie, a w przypadku najmłodszych najlepszą formą jest nauka poprzez zabawę.

To dzieci i młodzież najczęściej podejmują się udzielania pierwszej pomocy. Potwierdzają to lekarze i ratownicy medyczni, którzy po wezwaniu dojeżdżają na miejsce wypadku. Najczęściej ci młodzi ludzie wcześniej przechodzili w szkołach kurs udzielania pierwszej pomocy. To pokazuje, że uczestnictwo w takich szkoleniach jest koniecznością.

Dziecko powinno potrafić wezwać pomoc, znać kolejność przekazywanych informacji dyspozytorowi to  ma kluczowe znaczenie w szybkości przyjęcia zlecenia i wysłaniu karetki na miejsce. Maluchy powinny mieć odruch sięgnięcia po telefon i zadzwonienia po pogotowie czy powiadomienia jakiejś osoby dorosłej. Dlatego muszą pamiętać, jakie są numery alarmowe , wiedzieć jaki komunikat przekazać, gdy dzwoni się na pogotowie. No i oczywiście, jak udzielić tej pomocy praktycznej, czyli w którym miejscu i w jaki sposób zastosować uciski, jak wykonać wdechy ratownicze i jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej.

Wraz z wiekiem i rozwojem dziecka wskazane jest poszerzać jego umiejętności i wiedzę w zakresie pierwszej pomocy. Kto wie może taki kurs będzie iskrą która rozpali w sercu młodego człowieka pasje którą będzie chciał realizować w swoim życiu zawodowym. Tak jak ktoś zaraził tą pasją Ratowników którzy będą prowadzić szkolenie.

Takie szkolenia należy powtarzać co najmniej dwa razy do roku, tak by nabywać coraz to większej pewności w swoje umiejętności.

 

Kurs pierwszej pomocy online baner