Kurs pierwszej pomocy Piekary Śląskie.

Problem związany z nieudzieleniem pierwszej pomocy jest bardzo złożony. Jedni nie udzielają pierwszej pomocy bo się boją, czują paraliżujący strach, inni nie potrafią, ponieważ nie wiedzą jak mają się zachować, jeszcze inni nie czują takiej konieczności, gdy są w tłumie, gdyż odpowiedzialność nie spoczywa wyłącznie na barkach jednego człowieka, a rozkłada się na całą grupę ludzi, która nie czuje się winna, skoro nikt nie zaczął udzielać pierwszej pomocy. Ważne jest, aby kurs pierwszej pomocy w Piekarach Śląskich mógł rozprawić się z każdym problemem. Jeśli potrafi, oznacza to, że jest on na wyjątkowo wysokim poziomie.

 

Zamów dostęp do szkolenia

Jak zorganizowane są szkolenia pierwszej pomocy w Piekarach Śląskich?

Tworząc poszczególne zagadnienia, bardzo długo zastanawialiśmy się, jak ośmielić kursantów do tego, by brali udział w naszych ćwiczeniach praktycznych. Naszym pomysłem są moduły, które zmuszają do aktywności najpierw intelektualnej, a potem fizycznej – podczas zadań praktycznych. Moduły te stosuje się naprzemiennie w trakcie poznawania kolejnych schematów działań związanych z pierwszą pomocą. W trakcie tych bloków tematycznych staramy się ograniczyć wiedzę teoretyczną do tej niezbędnej, która będzie potrzebna w trakcie zadań praktycznych. Dopiero w momencie, gdy zminimalizowaliśmy wiedzę teoretyczną, uczestnicy chętniej korzystali z praktyki. Ważne okazało się nastawienie do kursu. Gdy uczestnicy otrzymali możliwość siedzenia i notowania – reakcją był brak chęci uczestnictwa w ćwiczeniach, gdy część pisemna została ograniczona do ewentualnej notatki na końcu, to uczestnictwo w ćwiczeniach okazało się w pełni akceptowalne przez wszystkich.

Ważne, by właściwie dopasować rodzaj szkolenia do odbiorcy i do wieku, a także w sposób adekwatny przekazać istotnie informacje teoretyczne. Najważniejsze jednak jest praktykowanie pod okiem ekspertów, a także omawianie poszczególnych działań podczas ćwiczeń. Bardzo często ten luźny styl sprawia, że nasi kursanci uczą się szybciej i wracają po więcej.

Każdy powinien umieć pomagać

Poddział na różnego rodzaju zdarzenia jest bardzo szeroki, teoretycy potrafią wyróżnić ich co najmniej kilkadziesiąt. Różne są obrażenia i ich klasyfikacje, co sprawia, że różnie powinno się do nich podchodzić. To jednak nie jest przedmiotem kursów pierwszej pomocy w Piekarach Śląskich. Te w swojej najbardziej podstawowej formie pozwalają zapoznać się na przykład ze sposobami wzywania pomocy, oceną stanu poszkodowanych, metodą prowadzenia RKO lub używania AED czy postępowaniem z osobami nieprzytomnymi. To czynności, które można wykonać właściwie nie posiadając żadnego sprzętu i raptem w kilka minut. Tyle wystarcza, żeby zapewnić poszkodowanym pomoc i wezwać profesjonalny zespół ratownictwa. Wydaje się, że to niewiele, bo faktycznie żaden to wysiłek, ale dzięki takim działaniom można uratować czyjeś życie. Warto o tym pamiętać, gdy boimy się zareagować w sytuacji trudnej. Czasem nasza pomoc nie kosztuje nas wiele, a pozwala przeżyć, czasem zwykły telefon pod numer alarmowy wystarczy.

Na teoretycznych kursach pierwszej pomocy, które zwykle niczym nie różnią się od akademickich wykładów, nie można nauczyć się wiele. Potrzebne umiejętności można zdobyć tylko, kiedy stanie się oko w oko z prawdziwym zagrożeniem. Dlatego najlepsze kursy pierwszej pomocy polegają na nieustannych ćwiczeniach, a także symulacjach zagrożeń, które potrafią naprawdę przerażać swoim realizmem. Ma to także inne ważne znaczenie. Dzięki udziałowi w takiej pozoracji uczestnicy kursu pierwszej pomocy uczą się działania pod presję i zamieniają zdobytą wiedzę w nawyk i odruch, żeby nie zastanawiać się, jak działać, tylko szybko podejmować akcję ratunkową. To ważne, bo każdy człowiek powinien sobie z tym poradzić.

Organizacja kursu pierwszej pomocy w Piekarach Śląskich

Szkolenia z pierwszej pomocy w Piekarach Śląskich odbywają się w miejscu, które przygotujemy wcześniej. Dopasowujemy je do liczby osób zainteresowanych. W sytuacjach, w których chodzi o szkolenia grup pracowników nasi eksperci są w stanie spotkać się w siedzibie firmy, która zleca szkolenie na terenie Piekar Śląskich. Jesteśmy również otwarci na wszelkiego rodzaju imprezy i szkolenia wyjazdowe, które mają służyć rozwijaniu wiedzy i zakresu umiejętności.

Jeśli cały czas nie czujesz konieczności zapisania się na szkolenie, to zachęcamy do zrobienia testu, który jest dostępny w naszych zakładkach. Jeśli przejdziesz go pomyślnie – brawo, jeśli nie – pomyśl o sytuacji, w której konieczna byłaby wiedza, jakiej obecnie nie posiadasz. Zapisz się do nas.

Nasi eksperci bardzo chętnie przygotują szkolenia tematyczne, związane z określonym zagadnieniem, chętnie podejmą współpracę oferując wiedzę z zakresu pierwszej pomocy. Chętnie przeszkolą uczniów i młodzież, a także instytucje, które uznają tę wiedzę za niezbędną. Nasze szkolenia kładą nacisk na ratowanie każdego, ale wiele mówimy na tematy, które wymagają omówienia. Ważne jest też to, że wiedzę przekazuje ratownik medyczny, czyli osoba z doświadczeniem w zawodzie, który zajmuje się pomaganiem.

Na wszelkie pytania związane ze szczegółami szkolenia pierwszej pomocy w Piekarach Śląskich chętnie odpowiemy. Prosimy o kontakt.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Szkolenia w Piekarach Śląskich

 

Zaufali nam:

 

Nasz formularz kontaktowy