Szkolenie okresowe bhp dla pracowników salonów fryzjerskich i kosmetycznych - Medyk szkolenia Skip to main content
0
Aktualny stan
NIEZAPISANY
Cena
39 zł
Rozpocznij

Szkolenia okresowe bhp dla pracowników salonów fryzjerskich i kosmetycznych

Salony kosmetyczne i fryzjerskie to miejsca o specyficznej charakterystyce pracy. Otwierając taki zakład, pracodawca i pracownicy mają obowiązek odbyć szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Szkolenie takie zawiera niezbędne informacje związane z zagrożeniami związanymi ze specyfiką pracy w zakładzie fryzjerskim i kosmetycznym.

Cele szkolenia okresowego bhp dla pracowników salonów fryzjerskich i kosmetycznych

Program szkolenia okresowego bhp dla pracowników salonów fryzjerskich i kosmetycznych oparty jest na wymogach, jakie wynikają z podstawy prawnej.

Głównym celem szkoleń jest zapoznanie pracowników z najnowszą wiedzą z zakresu prawa pracy i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy lub aktualizacja zmian, które nastąpiły w okresie od ostatniego szkolenia.

Poza tym podczas szkoleń uczymy oceniać zagrożenia związane z wykonywaną pracą, a także metody ochrony przed zagrożeniami dla zdrowia i bezpieczeństwa. Poruszamy problemy związane z organizacją stanowisk pracy w salonach kosmetycznych, SPA oraz fryzjerskich, gdzie występuje narażenie na działanie czynników szkodliwych, biologicznych, chemicznych i niebezpiecznych, w tym szkodliwego promieniowania, z uwzględnieniem zasad ergonomii, w tym stanowisk wyposażonych w monitory ekranowe oraz inne urządzenia wykorzystywane w tego typu zakładach pracy.

Kształtujemy postawy, które pomagają w tworzeniu warunków pracy w sposób zgodny z przepisami i zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy, a w razie sytuacji kryzysowej tłumaczymy jak postępować, by nikt nie ucierpiał.

Szkolenie okresowe bhp dla pracowników salonów fryzjerskich i kosmetycznych

Internetowe szkolenie związane z bezpieczeństwem i higieną pracy dedykowane jest pracownikom zakładów fryzjerskich, kosmetyczkom, makijażystkom, wizażystkom, pracownikom wykonującym zabiegi pielęgnujące ciało, masaże, manicure, pedicure, osobom zatrudnionym w solarium oraz obsługującym urządzenia wykorzystywane w trakcie różnych zabiegów i innym pracownikom zakładów kosmetycznych, których charakter pracy wiąże się z narażeniem na czynniki szkodliwe i uciążliwe. 

Pomyślne odbycie całego szkolenia okresowego bhp dla pracowników salonów fryzjerskich i kosmetycznych online zakończone jest certyfikatem, który jest ważny przez okres pięciu lat. Poświadcza on ukończenie szkolenia bhp i umożliwia dalszą pracę.

Podstawa prawna szkolenia okresowego bhp dla pracowników salonów fryzjerskich i kosmetycznych to:

  • Rozporządzenie MPIPS z dnia 26.09.1997r.w sprawie ogólnych przepisów bhp, (Dz.U.1997 nr 129 poz. 844 z późn. zm.),
  • Rozporządzenie MGiP z dnia 27.07.2004r.w sprawie szkolenia w dziedzinie bhp, (Dz.U. 2007 r. poz. 1420 z późn. zm.),
  • Ustawa Kodeks pracy z dnia 26 czerwca 1974r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 1040 z późn. zm.).

Dlaczego warto odbyć szkolenie okresowe bhp online z firmą Medyk Szkolenia?

Nasza firma jest jedną z większych, działających na terenie całej Polski firm, której zaufały ogromne ilości kursantów. Tworzymy szkolenia indywidualne, szkolimy firmy, grupy społeczne np. szkolenia dla rodziców, czy ludzi w różnym wieku i na różnych stanowiskach.

Nasze podejście do zagadnień związanych pierwszą pomocą realizowaną podczas kursów online i szkoleń okresowych bhp online jest nastawione głównie na odbiorcę. Chcemy, by nasz przekaz merytoryczny był przyjemny w odbiorze, a szkolenie okresowe bhp dla pracowników salonów fryzjerskich i kosmetycznych było merytorycznie atrakcyjne.

Close Menu

Jesteśmy zespołem kreatywnych osobowości z ponad 5-letnim doświadczeniem. Strony i sklepy internetowe, platformy dedykowane, branding, aplikacje mobilne itp. W tym jesteśmy najlepsi!

Zadzwoń teraz