Pierwsza pomoc EDB - Medyk szkolenia Skip to main content

Pierwsza pomoc EDB

Pierwsza pomoc EDB czyli Edukacja dla bezpieczeństwa to stosunkowo nowy przedmiot szkolny. Program EDB zawiera różnorodną treść związaną z bezpieczeństwem.

Nie jest to wyłącznie pierwsza pomoc, ale także kwestie związane z teorią bezpieczeństwa i tym, kto za poczucie bezpieczeństwa jest odpowiedzialny. Informacji jest bardzo dużo, najwięcej z nich ma charakter wyłącznie teoretyczny. Nie wnosi nic, co mogłoby faktycznie zainteresować młodych ludzi i zachęcić ich do działania. Pierwsza pomoc w EDB jest bardzo okrojona czego żałują uczniowie, bo jednak pierwsza pomoc opiera się na czymś innym niż teoria, na którą starczy czasu podczas zajęć.

 

Kurs pierwszej pomocy organizowanie w formie stacjonarnej

Podstawą kursów pierwszej pomocy jest efektywność, którą możemy zmierzyć dopiero w praktyce. I to właśnie na praktyce opieramy nasze kursy stacjonarne.  Szkolenie odbywa się na fantomach elektronicznych, pozwalających monitorować skuteczność kursanta.

Zamów dostęp do szkolenia

Dla 1 osobyDla Grupy

 

Dziś zamówienie, dziś Certyfikat !

Dostęp do szkolenia zostaje przyznany ci natychmiast po dokonaniu wpłaty.

Wpłata zostaje zaksięgowana natychmiast przez kanał płatności ekspresowej paynow lub blik.

Szkolenie realizujesz za pośrednictwem swojego telefonu lub komputera loguje się do platformy E-learningowej.

Platforma jest instynktowna i prowadzi ciebie krok po kroku do samego końca szkolenia.

Szkolenie jest w formie video i zawiera lektora! Więc możesz się uczyć nawet w samochodzie lub parku!

Zamawiający szkolenie dostaje certyfikat lub zaświadczenie niezwłocznie, po zakończeniu egzaminu kursanta, i jest on pełnoprawnym dokumentem z podpisem elektronicznym.

 

Edukacja dla bezpieczeństwa w szkołach

Pierwsza pomoc EDB, prawdą jest, że bardzo często w szkołach uczy się treści merytorycznych, a kwestie praktyczne się pomija. Wiemy o tym doskonale, ponieważ organizując kursu pierwszej pomocy przedmedycznej spotykamy się z tym, że ich uczestnicy posiadają wiedzę teoretyczną, którą zdobyli już w czasie nauki szkolnej, ale nie mają pojęcia o tym, jak zastosować tę wiedzę w praktyce

Pierwsza pomoc EDB to przedmiot bardzo ogólny, traktuje dokładniej o współczesnych zagrożeniach bezpieczeństwa publicznego. Jest to zmienna, która na przestrzeni lat ewoluuje i wymaga powtórki z podstaw zarządzania kryzysowego. Charakterystyczne dla tego przedmiotu są również informacje dotyczące systemu obronności i organizacji sił zbrojnych, a także zagrożenia czasu pokoju i wojny. Na EDB porusza się tematykę z zakresu substancji toksycznych, promieniowania jądrowego i innych katastrof, które wydają się nas nie dotyczyć, ale poruszane są na każdym etapie edukacji.

Tak naprawdę edukacja dla bezpieczeństwa zawiera wszystkie niezbędne informacje związane z obronnością i szeroko rozumianym pojęciem bezpieczeństwa w czasie pokoju i wojny.

 

Edukacja dla bezpieczeństwa a pierwsza pomoc

Zadaniem firmy Medyk szkolenia jest poszerzenie wiedzy teoretycznej o praktykę, właśnie dlatego organizujemy głównie szkolenia indywidualne w formie ćwiczeń. Pracujemy z fantomami, ze sprzętami, które są ogólnodostępne i służą do ratowania ludzkiego życia, a także organizujemy scenki sytuacyjne, które wymagają szybkich reakcji, wczucia się w rolę świadka zdarzenia, który musi szybko zadziałać.

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że nasze kursy nie mają wiele wspólnego ze sposobem przekazywania treści związanych z pierwszą pomocą. Chcemy, by one uzupełniały to, co zwykle nasi kursanci wiedzą. Szkoda nam czasu na to, by pewne informacje powielać, dlatego często sprawdzamy przed rozpoczęciem kursu poziom zaawansowania jego uczestników.

Jeśli chodzi o zakres wiedzy związanej z pierwszą pomocą i edukacją dla bezpieczeństwa, to najważniejsza dla młodzieży na czas pokoju jest wiedza z zakresu pierwszej pomocy, ponieważ może się przydać każdego dnia. Są to informacje, które zazwyczaj można wykorzystać w domu, w szkole i w każdym innym miejscu, gdzie wydarzy się sytuacja kryzysowa.

Medyk Szkolenia, jako firma szkoleniowa stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów. Stworzyliśmy kurs, który szczegółowo opisuje sposoby reagowania, w sytuacjach, jakie najczęściej mogą zdarzyć się w szkole. W oparciu o statystyki doprecyzowaliśmy zakres zagadnień praktycznych, dublujących teorię pierwszej pomocy EDB, które warto znać. Wzbogaciliśmy je o ogólne zasady, ważne i warte przypomnienia, dzięki czemu możemy zaoferować młodzieży ćwiczenia praktyczne z Pierwsza pomoc EDB.

Z naszej strony oferujemy kompleksową wiedzę połączoną z praktyką, która pozwoli zrozumieć każdemu, jak należy działać w sytuacjach trudnych kursy dla nauczycieli i dla rodziców są dopełnieniem tego, co znane jest z pierwszej pomocy EDB.