Szkolenie okresowe bhp dla kierowców - Medyk szkolenia Skip to main content
Current Status
Not Enrolled
Price
99 zł
Get Started

Szkolenia okresowe bhp dla kierowców

Szkolenia okresowe bhp dla kierowców to niezwykle praktyczny kurs. Dzięki niemu kierowcy otrzymają certyfikat gwarantujący większą szansę na zatrudnienie. Kursy online dla kierowców nastawione są na wiedzę, która skierowana jest wyłącznie do tej grupy społecznej. To niezwykle ważne, ponieważ dzięki temu odbiorca czuje, że szkolenie w jakim bierze udział jest adresowane do niego – zawiera wiedzę, którą może wykorzystać.

Cele szkolenia okresowego bhp dla kierowców

Przede wszystkim na takich szkoleniach porusza się tematykę związaną z aktualizacją informacji związanych z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy, a także z ogólnymi informacjami związanymi z prawem pracy.

Ważnym aspektem szkoleń okresowych bhp dla kierowców jest nauka umiejętnego oceniania zagrożeń, które mogą wpływać na jakość pracy, a także na stan zdrowia i bezpieczeństwo pracowników. Problemy związane z organizacją stanowisk pracy kierowców samochodów służbowych, z uwzględnieniem zasad ergonomii, w tym omówienie czasu pracy kierowców.

Kolejną kwestią, która następuje po ocenie zagrożeń jest określenie metod ochrony przed zagrożeniami dla zdrowia i bezpieczeństwa pracowników, a także nauka umiejętnego kształtowania warunków pracy w taki sposób, by praca była zgodna z przepisami i zasadami bhp.

Jeśli jednak stanie się tak, że pomimo szkolenia nie unikniemy sytuacji awaryjnej lub jakiegoś wypadku, szkolenie okresowe bhp dla kierowców uczy jak postąpić w takiej sytuacji. Jednym z modułów szkolenia są sytuacje kryzysowe na drodze (awaria, wypadek, agresja na drodze, napady na kierowców, agresja ze strony klientów taksówek) i sytuacje związane z innymi zagrożeniami (np. pożar), w tym zasady udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku.

Szkolenie okresowe bhp dla kierowców

Informacje, jakie zebrane zostały w szkoleniu okresowym bhp dla kierowców przeznaczone są dla kierowców w tym dla pracowników kierujących pojazdami służbowymi oraz innych osób kierujących samochodami,  których charakter pracy wiąże się z narażeniem na czynniki szkodliwe dla zdrowia, uciążliwe lub niebezpieczne albo z odpowiedzialnością w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, z wyjątkiem kierowców przewożących materiały niebezpieczne.

Praca kierowcy jest bardzo odpowiedzialna. Sam kierowca musi dbać o sprzęt, by był bezpieczny dla jego użytkownika.

Nasze szkolenia zbudowane są z modułów, które tak naprawdę poruszają zasady ogólne związane z prawem pracy, ale również informacje skierowane wyłącznie do kierowców. Dzięki temu wiedza, jaką przekazujemy jest interesująca dla naszych kursantów.

Pomyślnie odbyty kurs zakończony jest certyfikatem, który jest ważny przez okres pięciu lat.

Podstawa prawna szkolenia okresowego bhp dla kierowców to:

  • Rozporządzenie MPIPS z dnia 26.09.1997r.w sprawie ogólnych przepisów bhp, (Dz.U.1997 nr 129 poz. 844 z późn. zm.),
  • Rozporządzenie MGiP z dnia 27.07.2004r.w sprawie szkolenia w dziedzinie bhp, (Dz.U. 2007 r. poz. 1420 z późn. zm.),
  • Ustawa Kodeks pracy z dnia 26 czerwca 1974r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 1040 z późn. zm.).

Dlaczego warto odbyć szkolenie okresowe bhp online z firmą Medyk Szkolenia?

Nasza firma jest jedną z większych, działających na terenie całej Polski firm, której zaufały ogromne ilości kursantów. Tworzymy szkolenia indywidualne, szkolimy firmy, grupy społeczne np. szkolenia dla rodziców, czy ludzi w różnym wieku i na różnych stanowiskach.

Nasze podejście do zagadnień związanych pierwszą pomocą realizowaną podczas kursów online i szkoleń okresowych bhp online jest nastawione głównie na odbiorcę. Chcemy, by nasz przekaz merytoryczny był przyjemny w odbiorze, a szkolenie okresowe bhp dla kierowców okazało się wartościowym źródłem przydatnej wiedzy.