Udzielanie pierwszej pomocy - Medyk szkolenia Skip to main content

Udzielanie pierwszej pomocy to cel nadrzędny działań naszej firmy. Podczas organizacji szkoleń, staramy się dotrzeć do każdego uczestnika. Chcemy, by nasze kursy były nie tylko merytorycznie dopracowane, ale również skuteczne. Czym jest dla nas skuteczne działanie?

 

Medyk Szkolenia uczy udzielania pierwszej pomocy

Na rynku istnieje bardzo dużo kursów, które do tematyki pierwszej pomocy podchodzą różnie. Są to kursy teoretyczne, grupowe, indywidualne, wyjazdowe, w salach, na powietrzu, aktywizujące, etc. Metod nauki jest wiele, ważne jest, by dzięki nim udzielenie pierwszej pomocy stało się proste. Każdy znajdzie odpowiednią dla siebie metodę, by przyswoić wiedzę, jaką powinien zapamiętać.

Kurs pierwszej pomocy organizowanie w formie stacjonarnej

Podstawą kursów pierwszej pomocy jest efektywność, którą możemy zmierzyć dopiero w praktyce. I to właśnie na praktyce opieramy nasze kursy stacjonarne.  Szkolenie odbywa się na fantomach elektronicznych, pozwalających monitorować skuteczność kursanta.

Zamów dostęp do szkolenia

Dziś zamówienie, dziś Certyfikat !

Dostęp do szkolenia zostaje przyznany ci natychmiast po dokonaniu wpłaty.

Wpłata zostaje zaksięgowana natychmiast przez kanał płatności ekspresowej paynow lub blik.

Szkolenie realizujesz za pośrednictwem swojego telefonu lub komputera loguje się do platformy E-learningowej.

Platforma jest instynktowna i prowadzi ciebie krok po kroku do samego końca szkolenia.

Szkolenie jest w formie video i zawiera lektora! Więc możesz się uczyć nawet w samochodzie lub parku!

Zamawiający szkolenie dostaje certyfikat lub zaświadczenie niezwłocznie, po zakończeniu egzaminu kursanta, i jest on pełnoprawnym dokumentem z podpisem elektronicznym.

Istotą działań firmy Medyk Szkolenia nie jest przekazanie wiedzy teoretycznej. Nasze kursy starają się minimalizować informacje na rzecz praktyki. Dla naszych dydaktyków to udzielenie pierwszej pomocy jest kluczowe. Wiemy doskonale, że skuteczne działanie można wypracować. Opiera się ono głównie na obserwacji, naśladowaniu i działaniu samodzielnym w oparciu o to, co zaobserwowano wcześniej. Żadna teoria nie pozwoli zrozumieć, jak mocno i jak szybko uciskać klatkę piersiową, gdy nie spróbujemy swoich sił na fantomie. Żadna z książek nie pozwoli doświadczyć emocji, jakie towarzyszą podczas ratowania człowieka. Udzielanie pierwszej pomocy jest niezwykle stresujące. Strach przed skrzywdzeniem rannego bywa tak silny, że często paraliżuje, dlatego ważne jest właściwe przygotowanie szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Medyk Szkolenia to firma, którą tworzą osoby z poczuciem misji. Udzielanie pierwszej pomocy jest dla nich celem, jaki chcą osiągnąć. Pragną, by każdy, kto weźmie udział w kursie zrozumiał, że w trudnej sytuacji da sobie radę z udzieleniem pierwszej pomocy.

Udzielanie pierwszej pomocy w różnych sytuacjach

Kursy pierwszej pomocy, jakie organizujemy są wyjątkowe. Organizujemy je najczęściej dla grup kilkunastoosobowych. Staramy się, by każdy z nich był zindywidualizowany. Jesteśmy grupą praktyków z doświadczeniem, zatem potrafimy zainteresować każdą grupę tym, co będzie dla jej członków istotne.

Specjalizujemy się w szkoleniach dla firm, które nie są oparte na standardowych wykładach, ale pozwalają spędzić aktywnie i kreatywnie czas.

Organizujemy kursy dla rodziców, ponieważ to oni są niezwykle istotną grupą docelową, która bardzo często szuka szybkich porad na forach internetowych. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ takie miejsca w sieci przekłamują rzeczywistość. Zależy nam na tym, by szerzyć wiedzę z zakresu ratowania ludzi. Chcemy mieć poczucie zrealizowania misji.

Naszymi odbiorcami są również pracownicy szkoły, a także uczniowie i nauczyciele. Szkoły są miejscem, w którym umiejętne udzielanie pierwszej pomocy może okazać się kluczowe.

Każdy kurs skupia się na kluczowych sytuacjach i klasycznych wypadkach, do których dochodzi niezależnie od miejsca. Jesteśmy przekonani, że kurs pierwszej pomocy dla nauczycieli jest dobrą podstawą do tego, by zareagować w każdej sytuacji, także w domu, z dzieckiem w różnym wieku.

Udzielanie pierwszej pomocy

Naszymi ekspertami i dydaktykami są ratownicy medyczni – ludzie z doświadczeniem zawodowym, praktycy, którzy mogą wiele opowiedzieć o sytuacjach w których spotkali się z udzieleniem pierwszej pomocy przez świadków zdarzenia i o takich, w których nie udzielono pomocy na miejscu wypadku. Są to autorytety w dziedzinie związanej z udzielaniem pierwszej pomocy. Dzięki wykonywanej pracy potrafią odpowiedzieć na każde pytanie, a także wiarygodnie przekazać treści z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Praca ratowników medycznych wymaga umiejętności praktycznych. Tak naprawdę to sprawia, że na kursach organizowanych przez Medyk Szkolenia uwaga prowadzących skierowana jest głównie w stronę działań związanych z pracą na fantomach, z tworzeniem scenek sytuacyjnych, w których trzeba szybko zareagować. Prowadzący w trakcie działań komentują zachowanie kursantów tak, by uczestnicy mogli wyciągnąć wnioski z podejmowanych decyzji.

Udzielanie pierwszej pomocy to tak naprawdę schemat działań. Jeśli się go przyswoi, z większą swobodą będzie można podejmować każdą decyzję. Medyk Szkolenia bazuje na schematach, ale uczy myślenia sytuacyjnego. Czasem trzeba wykonać coś więcej, czasem wystarczy krok po kroku odtworzyć to, czego oczekuje podręcznikowe zachowanie w trakcie udzielania pierwszej pomocy. Rolą kursanta jest umiejętna ocena sytuacji.

Jeśli nie jesteś pewien, czy szkolenie z udzielania pierwszej pomocy jest dla ciebie niezbędne, skontaktuj się firmą Medyk Szkolenia. Możesz rozwiązać też test, jaki dostępny jest na stronie. Wyniki testu podpowiedzą ci, czy warto zainwestować w kurs pierwszej pomocy.