Kurs pierwszej pomocy kwalifikowanej online - Medyk szkolenia Skip to main content

Kurs pierwszej pomocy kwalifikowanej online

Kurs pierwszej pomocy kwalifikowanej online Chyba każdy zdaje sobie sprawę, jak bardzo istotny wpływ ma wiedza z zakresu pierwszej pomocy. Niestety spotykamy się z tym, że jest coraz uboższe pojęcie na ten temat w całej Polsce. Kurs pierwszej pomocy kwalifikowanej pozwala posiąść rozległą wiedzę o pierwszej pomocy. 

kurs pierwszej pomocy łódź
Defibrylator AED, 80% kursantów bez wcześniejszego przeszkolenia popełnia drastyczne błędy w jego uzytkowaniu !
Potrzebujesz dobrych mechanizmów szkoleniowych aby wiedzieć jak, w trakcie dużego stresu właściwie uciskać klatkę piersiową
rzypomnijmy, że w mózgu dochodzi do nieodwracalnych zmian już po 3 minutach od zatrzymania krążenia. 10 minut zatrzymania krążenia bez RKO i defibrylacji prowadzi do śmierci (czas ten może się nieco zmieniać ze względu na temperaturę otoczenia i mechanizm, w jakim doszło do NZK).
Służbom medycznym dotarcie do poszkodowanego w mieście średnio zajmuje do 8 minut, a do poszkodowanego poza miastem – nawet do 15.
Czy wiesz że staza taktyczna przy silmy krwawieniu to ostateczność ? Są inne sposoby tamowania krwawienia.
Gdy ocena rytmu odbywa się w krótkim czasie po NZK i w sytuacji, gdy na miejscu znajduje się AED, migotanie komór stwierdza się aż w 76% przypadków. Każda minuta opóźnienia w wykonaniu defibrylacji powoduje spadek przeżywalności o 3-4%.
Powszechny dostęp do wiedzy na temat udzielania PP, częstotliwość różnego rodzaju kursów PP oraz coraz gęstsza sieć automatycznych defibrylatorów AED do użytku publicznego sprawiają, że przeżywalność osób z NZK zauważalnie rośnie.

Kurs pierwszej pomocy kwalifikowanej - co daje?

Kwalifikowana pierwsza pomoc jest rozwinięciem skrótu KPP. Osoba – ratownik, która ukończyła kurs pierwszej pomocy kwalifikowanej, jest znacznie cenniejsza od zwykłego przechodnia. Może wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową, przyrządową oraz bezprzyrządową, również z podawaniem tlenu, a także zastosować defibrylację automatyczną. Kurs KPP jest to najbardziej rozbudowany kurs, który może wykonać osoba bez wykształcenia medycznego. Daje on znacznie większą wiedzę, niż podstawowe szkolenie z pierwszej pomocy. Jednak różni się on od ratowników medycznych. Ratownik po kursie pierwszej pomocy kwalifikowanej nie jest porównywalny z wiedzą i umiejętnościami ratowników medycznych. Różnica, która ich dzieli jest MCR, a dokładniej medyczne czynności ratunkowe. Jedynie ratownicy medyczni, którzy ukończyli studia oraz mają odpowiednie wykształcenie, mogą się ich podjąć.

Jak wygląda kurs pierwszej pomocy kwalifikowanej?

Zorganizowane kursy kwalifikowanej pierwszej pomocy, składa się z zajęć teoretycznych, jak i praktycznych. Na szkoleniach, przyszły ratownik, uczy się podstawowych działań ratowniczych oraz jak postępować z osobą wymagającej pomocy przy losowych, nagłych zdarzeniach. Zajęcia powinny być wykładane wyłącznie przez profesjonalistów, którzy na co dzień mają styczność z ratowaniem ludzkiego, cennego życia, np. ratownicy medyczni, lekarze, pielęgniarze, a nawet psychologowie (aby nauczyć się jak pomóc psychicznie osobie poszkodowanej). Jeden kurs pierwszej pomocy kwalifikowanej trwa około 66 godzin zegarowych. Po ukończeniu kursu, uczestnicy biorą udział w państwowych egzaminach (nie mylić z egzaminami na ratownika medycznego, których w Polsce nie ma). Ważność egzaminów kwalifikowanej pierwszej pomocy jest na 3 lata. Po upływie tego czasu, należy podejść do egzaminu porecyfikacyjnego. Nie jesteś pewny czy przejdziesz kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy online? Stworzyliśmy bezpłatny test, przed rozpoczęciem egzaminu państwowego. Na kursach kwalifikowanej pierwszej pomocy są zawarte tematy takie jak:

 • resuscytacja krążeniowo – oddechowa
 • ocena bezpieczeństwa poszkodowanego oraz ratownika
 • zabezpieczenie miejsca zdarzenia
 • badania wstępne oraz szczegółowe
 • niektóre elementy anatomii i fizjologii
 • zestawy ratownicze
 • nauka korzystania defibrylatora AED
 • urazy mechaniczne, chemiczne
 • ewakuacja z miejsca zdarzenia
 • psychologiczne podejście do poszkodowanego

Kurs pierwszej pomocy organizowanie w formie stacjonarnej

Podstawą kursów pierwszej pomocy jest efektywność, którą możemy zmierzyć dopiero w praktyce. I to właśnie na praktyce opieramy nasze kursy stacjonarne.  Szkolenie odbywa się na fantomach elektronicznych, pozwalających monitorować skuteczność kursanta.

Zamów dostęp do szkolenia

Dziś zamówienie, dziś Certyfikat !

Dostęp do szkolenia zostaje przyznany ci natychmiast po dokonaniu wpłaty.

Wpłata zostaje zaksięgowana natychmiast przez kanał płatności ekspresowej paynow lub blik.

Szkolenie realizujesz za pośrednictwem swojego telefonu lub komputera loguje się do platformy E-learningowej.

Platforma jest instynktowna i prowadzi ciebie krok po kroku do samego końca szkolenia.

Szkolenie jest w formie video i zawiera lektora! Więc możesz się uczyć nawet w samochodzie lub parku!

Zamawiający szkolenie dostaje certyfikat lub zaświadczenie niezwłocznie, po zakończeniu egzaminu kursanta, i jest on pełnoprawnym dokumentem z podpisem elektronicznym.

Zaufali nam:

Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy

Dla kogo jest kurs pierwszej pomocy kwalifikowanej?

W kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy może wziąć udział każdy, kto chce poszerzyć swoje pojęcie oraz umiejętności w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Przyszli ratownicy powinni mieć ukończone 18 lat oraz być zdrowym, zdolnym do udzielania pierwszej pomocy kwalifikowanej. Natomiast, kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy jest przede wszystkim dedykowany osobom, które chcą zostać pracownikami jednostek związanych z ratownictwem, np. Ochotnicza Straż Pożarna, Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Policja, Straż Graniczna, Wojsko Polskie oraz Straż Miejska.

Certyfikat ukończenia kurs pierwszej pomocy kwalifikowanej

 • Zaświadczenie ukończenia kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy jest ważne 3 lata. Po tym okresie należy podejść do egzaminu porecyfikacyjnego
 • Zgodnie z rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 19 marca 2007 r. w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy (Dz. U. z dnia 6 kwietnia 2007 r.) kurs jest nadzorowany i zatwierdzony przez odpowiednie terytorialnie władze samorządowe. Kontrolę merytoryczną nad przeprowadzeniem egzaminu sprawuje wojewódzki konsultant medycyny ratunkowej (lub wyznaczony przez niego lekarz medycyny ratunkowej)
 • Kursanci, którzy ukończyli kurs pierwszej pomocy kwalifikowanej i zdali egzamin z wynikiem pozytywnym, otrzymują zaświadczenie ukończenia kursu z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy uzyskania uprawnień ratownika w rozumieniu Art. 13. 1. Ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (D. U. nr 191 poz. 1410 z dnia 20 października 2006 r.)

Jakie szkolenia prowadzimy?

Masz pytanie ?

Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl
Pierwsza pomoc Szczecin
Pierwsza pomoc Szczecin
Pierwsza pomoc Szczecin
kurs pierwszej pomocy kraków
Kurs pierwszej pomocy białystok
pierwsza pomoc kurs białystok
udzielanie pierwszej pomocy kurs
Kurs pierwszej pomocy w warszawie
Kurs pierwszej pomocy zielona góra medyk
Kurs pierwszej pomocy zielona góra
Kurs pierwszej pomocy manekin białystok
pierwsza pomoc wrocław kurs