Darmowy test online z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

              
              

Kurs pierwszej pomocy online baner

Test z kwalifikowanej pierwszej pomocy – Część VIII

 

1. Podczas prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez dwóch ratowników u 8-miesięcznego dziecka stosunek uciśnięć klatki piersiowej do wentylacji płuc powinien wynosić:

 
 
 
 
 

2. Podczas prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez dwóch ratowników u 6 letniego dziecka stosunek uciśnięć klatki piersiowej do wentylacji płuc powinien wynosić:

 
 
 
 
 

3. Podczas prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej u osoby dorosłej stosunek uciśnięć klatki piersiowej do wentylacji płuc powinien wynosić:

 
 
 
 
 

4. Podczas prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej noworodka, u którego zaraz po urodzeniu nie stwierdzono oznak życia, stosunek uciśnięć klatki piersiowej do wentylacji płuc powinien wynosić:

 
 
 
 
 

5. Podczas prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej u 6-letniego dziecka uciskanie klatki piersiowej powinno się wykonywać z częstotliwością:

 
 
 
 
 

6. Podczas prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jednego ratownika u 8-miesięcznego dziecka uciskanie klatki piersiowej powinno się wykonywać:

 
 
 
 
 

7. Podczas prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez dwóch ratowników u 8-miesięcznego dziecka uciskanie klatki piersiowej powinno się wykonywać:

 
 
 
 
 

8. Podczas prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej u 8-miesięcz-nego dziecka uciskanie klatki piersiowej powinno się wykonywać na głębokość:

 
 
 
 
 

9. Aby rozpoznać nagłe zatrzymanie krążenia u osoby dorosłej, która jest głęboko nieprzytomna konieczne jest stwierdzenie:

 
 
 
 
 

10. Udzielasz pomocy dorosłej osobie potrąconej przez samochód osobowy. Ofiara leży na plecach, jest głęboko nieprzytomna, a ty utrzymujesz drożność dróg oddechowych metodą wysunięcia żuchwy. W pewnym momencie poszkodowany zaczyna wymiotować. Prawidłowe postępowanie w pierwszej kolejności będzie polegało na:

 
 
 
 
 

11. Udzielasz pomocy dorosłej osobie, która jest nieprzytomna, oddycha płytko, wolno i nieregularnie. W pewnym momencie doszło do zatrzymania oddechu, tętno na tętnicy szyjnej jest wyczuwalne. Z jaką częstotliwością będziesz prowadził wentylację zastępczą za pomocą worka samorozprężalnego i maski twarzowej?

 
 
 
 
 

12. Udzielasz pomocy kobiecie w zaawansowanej ciąży, która nagle upadła na ziemię, jest nieprzytomna, oddycha prawidłowo z częstością 15 razy na minutę. W tej sytuacji najwłaściwsze będzie ułożenie pacjentki w pozycji:

 
 
 
 
 

13. Udzielasz pomocy poszkodowanemu rannemu w wyniku eksplozji ładunku wybuchowego. Po lewej stronie twarzy od kąta żuchwy do kącika ust stwierdzasz otwartą ranę z ubytkiem dużego fragmentu kości żuchwy i okolicznych tkanek. Obrażeniom towarzyszy krwawienie. Utrzymanie drożności dróg oddechowych u tego pacjenta może wymagać przyjęcia przez niego pozycji:

 
 
 
 
 

14. W przypadku 2-letniego dziecka, które podczas jedzenia zakrztusiło się pokarmem i pomimo prób usunięcia ciała obcego nie może nabrać powietrza, straciło przytomność i upadło na ziemię, prawidłowe postępowanie polega na:

 
 
 
 
 

15. W przypadku 2-letniego dziecka, które podczas jedzenia zakrztusiło się pokarmem, jest przytomne, głośno kaszle, prawidłowe postępowanie polega na:

 
 
 
 
 

16. W przypadku 2-letniego dziecka, które podczas jedzenia zakrztusiło się pokarmem, jest przytomne, nie może nabrać powietrza, bezgłośnie kaszle, prawidłowe postępowanie polega na:

 
 
 
 
 

17. W przypadku 6-miesięcznego dziecka, które podczas jedzenia zakrztusiło się pokarmem i pomimo prób usunięcia ciała obcego nie może nabrać powietrza, straciło przytomność, jest wiotkie, prawidłowe postępowanie polega na:

 
 
 
 
 

18. W przypadku 6-miesięcznego dziecka, które podczas jedzenia zakrztusiło się pokarmem, jest przytomne, głośno kaszle, prawidłowe postępowanie polega na:

 
 
 
 
 

19. W przypadku 6-miesięcznego dziecka, które podczas jedzenia zakrztusiło się pokarmem, jest przytomne, nie może nabrać powietrza, bezgłośnie kaszle, prawidłowe postępowanie polega na:

 
 
 
 
 

20. W przypadku dorosłej osoby, która podczas jedzenia zakrztusiła się pokarmem i pomimo prób usunięcia ciała obcego z dróg oddechowych nie może nabrać powietrza, straciła przytomność i upadła na ziemię, prawidłowe postępowanie polega na:

 
 
 
 
 

21. W przypadku dorosłej osoby, która podczas jedzenia zakrztusiła się pokarmem, jest przytomna i głośno kaszle, prawidłowe postępowanie polega na:

 
 
 
 
 

22. W przypadku dorosłej osoby, która podczas jedzenia zakrztusiła się pokarmem, jest przytomna, nie może nabrać powietrza, bezgłośnie kaszle, prawidłowe postępowanie polega na:

 
 
 
 
 

23. W przypadku kobiety będącej w 8. miesiącu ciąży, która podczas jedzenia zakrztusiła się pokarmem, jest przytomna, nie może nabrać powietrza, bezgłośnie kaszle, prawidłowe postępowanie polega na:

 
 
 
 
 

24. W trakcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej kobiety w zaawansowanej ciąży, aby zmniejszyć ucisk macicy na aortę i żyłę główną dolną zaleca się:

 
 
 
 
 

25. W trakcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej podczas uciskania klatki piersiowej doszło do złamania żeber. Właściwe postępowanie polega na:

 
 
 
 
 

26. Wybierając odpowiedni rozmiar rurki ustno-gardłowej należy kierować się:

 
 
 
 
 

27. Wytyczne prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej u dzieci dotyczą osób:

 
 
 
 
 

28. Zastosowanie rurki ustno-gardłowej w celu utrzymania drożności dróg oddechowych jest wskazane u osoby